NOVOLUNÍ ČERVENEC 2023: Kdy je a co nás čeká?

Červenec je známý jako nejteplejší měsíc v roce, ale zároveň s sebou často přináší letní bouřky, vytrvalý déšť a krupobití. Jakmile se přehoupne přes polovinu, dočkáme se také červencového novoluní, které bude vhodnou příležitostí k prohlubování mezilidských vztahů. Prozradíme, na jaký termín sedmé novoluní letošního roku vychází, s jakým znamením zvěrokruhu se pojí a jak ovlivní naše pocity nebo zdraví.

Kdy je novoluní červenec 2023?

Novoluní v červenci tentokrát připadne na pondělí 17. července 2023, přičemž nastane konkrétně v 20:31 hodin středoevropského času (SEČ). Jedná se o novoluní ve znamení Raka, které se pojí s vodním živlem. Ten jeho zrozencům propůjčuje vnímavost a zároveň i velkou citlivost, díky které jsou Raci známí jako emocionálně založené a empatické osoby.

Sedmé novoluní letošního roku, které proběhne v červenci, se někdy v zahraničí označuje také jako Nový měsíc jesetera (New Sturgeon Moon). Po čtyřech novech, které v roce 2023 výjimečně připadly na jaro, se přitom jedná o první novoluní letního období.

Jak nás novoluní v červenci ovlivní?

Astrologickým znamením, které má na červencové novoluní dominantní vliv, je Rak. Jeho zrozence na rozdíl od ostatních znamení zvěrokruhu neovlivňuje žádná z planet sluneční soustavy ani Slunce samotné, ale vládne nad nimi přímo Měsíc. Ten v lidech podporuje citlivost a dává jim do vínku pečující a chápavou povahu.

Jelikož jsou Raci emocionálně založení jedinci, vždy se snaží pomáhat ostatním a špatně snáší nespravedlnost nebo ubližování druhým. Obvykle vyznávají tradiční hodnoty a na prvním místě je pro ně vždy láska, rodina a domov. Také mají vyvinutý cit pro mezilidské vztahy, jsou velmi emocionálně založení, ale ani logické či analytické uvažování jim rozhodně není cizí.

Vzhledem k tomu, že červencové novoluní ovlivňuje právě znamení Raka, můžeme se těšit na příval emocí. Toto období bude proto vhodné k prohlubování mezilidských vztahů, budování hodnot a navazování kontaktů. Je dobré naslouchat svému vnitřnímu hlasu a nechat se jím vést, díky čemuž můžete získat pocit sounáležitosti s okolním světem.

TOP:   ŘIDIČSKÉ PRŮKAZY: Jaké existují SKUPINY a DRUHY a co musím splňovat, abych je získal?

Pozor byste si ovšem měli dávat na typickou emoční přecitlivělost a proměnlivost, kterou se Raci vyznačují. Možná s vámi budou cloumat silné pocity, ale těmto výkyvům byste se neměli poddávat. Snažte se o věcech příliš nepřemýšlet a naučte se raději odpouštět a zapomínat. Od negativních věcí se distancujte, aby vás nepřepadla deprese a zbytečná zahořklost.

Po zdravotní stránce bude mít červencové novoluní největší vliv na váš žaludek, sliznice, pohrudnici, pobřišnici, lymfatický systém a sternální kost. Tyto části těla byste proto neměli nijak výrazněji zatěžovat (například konzumací příliš pálivých a kořeněných jídel nebo namáhavými aktivitami v posilovně či v práci), abyste se vyhnuli nepříjemným zdravotním komplikacím.

Přecitlivělé ovšem mohou být také intimní oblasti ženského těla, kam patří především vagina, děloha a vaječníky, ale také prsa. O tato místa by proto ženy měly v období červencového novoluní speciálně pečovat. Kromě toho se samozřejmě doporučuje vyhnout se během novoluní v červenci veškerým operacím a lékařským zákrokům.

Co dělat během červencového novoluní?

Jelikož si Raci spojují pocit bezpečí především se svým domovem a rodinou, během červencového novoluní se doporučuje soustředit se především na tyto hodnoty. Místo nějakých akčních výletů nebo přehnaného pracovního úsilí tedy zkuste raději uvařit nějaké dobré jídlo nebo si třeba společně s partnerem, dětmi či přáteli zahrajte nějakou zábavnou hru.

Pokud jde o zahradničení, kterému se lidé během dlouhých letních dnů rádi věnují, pamatujte na to, že v době novoluní půda odpočívá a měla by mít klid. Chcete-li přesto nějakou práci udělat, ošetřujte pouze nadzemní části keřů a stromů. Rozhodně ale nic nesázejte ani nepřesazujte, protože by se takové rostliny nemusely vůbec uchytit.

Sledujte novinky webu RadimeJAK.cz na Googlu a Seznamu!

Novoluní červenec 2023

Červencové novoluní nás čeká v druhé polovině měsíce, přičemž jde o první novoluní v letním období. Pojí se s astrologickým znamením Raka, které je ovládáno vodním živlem a Měsícem samotným. Někdy se mu pak v zahraničí říká také Nový měsíc jesetera (New Sturgeon Moon).

TOP:   AUTOŠKOLA a ZÁVĚREČNÉ ZKOUŠKY - často kladené otázky

Jak ovlivní červencové novoluní vaše emoce?

Jelikož jde o novoluní v Raku, můžete se těšit na příval emocí. Raci jsou totiž velice citlivé, empatické a chápavé osoby, pro které jsou důležité hlavně tradiční hodnoty, jako je domov, rodina a láska. Pozor si ovšem dejte na výkyvy nálad a přecitlivělost, protože byste se zbytečně mohli dostat do deprese. Místo toho se věnujte prohlubování mezilidských vztahů.

Na které části těla bude mít novoluní v červenci vliv?

Během červencového novoluní byste si měli dávat pozor hlavně na žaludek, sliznice nebo lymfatický systém, přičemž citlivé mohou být také další části těla, jako je pobřišnice, pohrudnice nebo hrudní kost. Působení novoluní v červenci ovšem pocítí také ženské intimní oblasti, konkrétně třeba děloha, vaječníky nebo prsa.