PRVNÍ ÚPLNĚK SRPEN 2023: Kdy je a co nás čeká?

S nástupem srpna se letní prázdniny pomalu, ale jistě překulily do své druhé poloviny. Tento měsíc bude nicméně z pohledu astronomických jevů velice zajímavý, jelikož se dočkáme hned dvou superúplňků za sebou. Prozradíme, na jaký termín vychází první srpnový úplněk, s jakým astrologickým znamením se pojí a jakým způsobem ovlivní naše zdraví nebo emoce.

Kdy je první úplněk srpen 2023?

První srpnový úplněk připadne na úterý 1. srpna 2023, přičemž nastane konkrétně v 20:31 hodin středoevropského času (SEČ). Jedná se o úplněk ve znamení Vodnáře, což značí, že byste si měli dávat dobrý pozor na to, jaká rozhodnutí touto dobou učiníte. Pojí se s ním totiž určitá lehkomyslnost, která může mít pozitivní, ale i negativní důsledky.

Stará indiánská tradice zachycená v publikaci Maine Farmer´s Almanac z 19. století přisoudila tomuto úplňku označení Jeseteří úplněk. Dané pojmenování mu daly kmeny rybařící u Velkých jezer, které považovaly jesetera za rybu, která se dá touto dobou poměrně snadno chytit. Kromě toho se však můžete setkat také s názvy Červený úplněk, Obilný úplněk nebo Úplněk zelené kukuřice.

Aby toho nebylo málo, první srpnový úplněk je jedním ze dvou superúplňků, které můžeme v roce 2023 na noční obloze zahlédnout. Jako superúplněk, superměsíc nebo také přízemní měsíc se přitom označuje astronomický jev, kdy Měsíc ve fázi úplňku nebo novu prochází perigeem (tzv. přízemím) a je tedy na své eliptické dráze nejblíže planetě Zemi.

Kromě toho se pak v srpnu netradičně dočkáme také druhého úplňku, na který se můžeme těšit ve čtvrtek 31. srpna 2023 v 3:35 hodin. Opět se jedná o superúplněk, kdy bude navíc Měsíc ve fázi úplňku pouze 9,5 hodiny potom, co se nejvíce přiblíží planetě Zemi. Tento jev se ale zároveň označuje jako Modrý Měsíc (Blue Moon), jelikož jde o druhý úplněk ve stejném měsíci, což je velice vzácné.

Jak nás první úplněk v srpnu ovlivní?

První srpnový úplněk se pojí s astrologickým znamením Vodnáře. Jde o znamení vzdušné, jehož zrozenci rádi plavou proti proudu a ohromují ostatní svými originálními myšlenkami či neobvyklým životním stylem. Jsou to idealisté, mezi jejichž největší hodnoty patří svoboda a přátelství. Za to, čemu věří, jsou připraveni bojovat, ale často se také setkávají s nepochopením.

TOP:   AFIRMACE HOJNOSTI aneb jak si zajistit život v blahobytu

Jelikož Vodnáři ze všeho nejvíce touží po svobodě, nesnažte se během prvního srpnového úplňku k sobě nikoho vázat ani se na nikoho věšet. Nemuselo by to pro vás totiž dopadnout dobře. Naopak se snažte zbavit svého strachu nebo žárlivosti, dejte svým blízkým potřebný prostor a zaměřte se spíše na své vlastní emoce, což vás může v životě postrčit tím správným směrem.

Vodnáři jsou známí také pro své bystré myšlení, neotřelé nápady a neuvěřitelnou spontánnost. Nechybí jim odvaha zkoušet nové věci a mívají široký okruh zájmů. Zároveň ale bývají trochu nestálí, protože ačkoliv se umí pro věci rychle nadchnout, tento zájem je také může stejně rychle opustit. Snažte se proto během srpnového úplňku raději bavit a náročnější úkoly nechce na později.

Mezi nejdůležitější hodnoty Vodnáři vždy řadí upřímné vztahy mezi přáteli. V období prvního srpnového úplňku se tak vyplatí strávit nějaký čas s blízkými a podělit se s nimi o své strasti a veselí. Raději se ale v tuto chvíli nesnažte dělat žádná důležitá životní rozhodnutí. Kvůli vlivu Vodnářů, kteří často bývají lehkomyslní, byste totiž mohli výsledku brzo litovat.

Co se týče zdravotního stavu, první srpnový úplněk bude mít největší vliv na dolní končetiny, konkrétně na lýtka, kotníky, holenní kost, bérce nebo na oblast Achillovy šlachy. Pokud trpíte na otékání nohou, měli byste raději pořádně odpočívat a položit si dolní končetiny do zvýšené polohy, aby v nich lépe proudila krev. Také si můžete dopřát masáž či příjemnou koupel.

Kromě toho pak bude první srpnový úplněk výrazněji působit také na svalstvo předloktí nebo třeba na hormony štítné žlázy. V každém případě byste měli touto dobou raději ubrat a nechat náročnější fyzické aktivity na jindy. Také pamatujte na to, že doba úplňku není vhodná pro žádné lékařské zákroky ani operace.

TOP:   VELIKONOCE 2024: Proč se slaví a kdy nás čekají?

Co dělat během prvního srpnového úplňku?

Ačkoliv letní počasí láká k výletům do přírody nebo třeba k práci na zahrádce, během prvního srpnového úplňku byste měli nechat rostliny raději odpočívat. Nestříhejte živý plot, neřežte stromy ani keře a také nezaštipujte zeleninu nebo květiny. Místo toho můžete sbírat kořeny bylin, které mají v tuto dobu největší sílu, ale sušení nadzemních částí bylin nechte na později.

Sledujte novinky webu RadimeJAK.cz na Googlu a Seznamu!

První úplněk srpen 2023

První srpnový úplněk, kterého se letos dočkáme zkraje měsíce, se označuje také jako Jeseteří úplněk. Důvodem je skutečnost, že pro rybáře kolem Velkých jezer šlo o rybu, která se dala touto dobou poměrně snadno chytit. Navíc se jedná o superúplněk, což znamená, že Měsíc ve fázi úplňku prochází perigeem a je tedy nejblíže planetě zemi. Aby toho nebylo málo, na konci srpna pak netradičně přijde ještě jeden úplněk.

Jak ovlivní první srpnový úplněk vaše emoce?

První úplněk v srpnu se pojí s astrologickým znamením Vodnáře. Jeho zrozenci se vyznačují především velkou touhou po svobodě, a proto byste neměli v danou chvíli nikoho svazovat ani se na nikoho věšet. Místo toho se zaměřte na upřímné vztahy mezi přáteli. Důležitější životní rozhodnutí nechte raději na později, protože Vodnáři bývají velice lehkomyslní a jejich vliv by vás mohl poškodit.

Na které části těla bude mít první úplněk v srpnu vliv?

Během prvního srpnového úplňku budou nejcitlivější vaše dolní končetiny, konkrétně třeba lýtka, holeně, kotníky nebo bérce. Dejte si dobrý pozor na otékání nohou, příliš je nezatěžujte a místo toho si raději dopřejte masáž nebo příjemnou koupel. Kromě toho pak mohou pocítit vliv srpnového úplňku také další části těla, kam patří například svalstvo předloktí či hormony štítné žlázy.