CIKÁNSKÝ HOROSKOP: Co jsem za znamení a co mě čeká?

Chtěli byste vědět, co si pro vás příští rok nachystal? Nebo snad toužíte zjistit o sobě nebo o svém partnerovi něco víc na základě data narození? V tom případě by vás rozhodně neměl minout cikánský horoskop. Prozradíme, jaká cikánská znamení existují, které z nich odpovídá vašemu datu narození a na co se podle cikánského horoskopu můžete těšit v roce 2024.

Romský horoskop

Dvanáct znamení zvěrokruhu, která jsou odvozená od sluneční polohy během konkrétního data a času, dnes zná prakticky každý, kdo se o astrologii alespoň trochu zajímá. Ne všichni ovšem tuší, že existuje také dvanáct cikánských znamení, která vystihují povahové vlastnosti jednotlivých lidí. Tento horoskop má dlouhou historii, přičemž nejprve se z generace na generaci předával pouze ústně.

Podle historiků cikánský horoskop údajně vznikl ve středověku. Jeho tvůrci pak měli být kočovní Romové z jižní části Francie. Obsahuje konkrétně dvanáct samostatných znamení, která reprezentují běžné předměty, jež obklopovaly kočovníky v jejich každodenním životě a navíc pro ně měly magický význam. Každému z nás pak přísluší jeden z nich podle data narození.

Cikánský horoskop: Kalich (21. ledna – 19. února)

Znamení Kalicha, které v klasickém zvěrokruhu odpovídá Vodnáři, značí především jakési spojení nebo sjednocení. Lidé narození v tomto období tedy mívají dar vnímavosti, jsou velice bystří a umí skvěle urovnávat konflikty i navazovat nová přátelství. Neotevřou se ale jen tak někomu a spíše hledají stejně smýšlející osoby. Patříte-li mezi ně, pravděpodobně také sršíte kreativitou, máte spoustu originálních nápadů a ve svém životě jste opravdu šťastní.

Přestože na první pohled mohou lidé ve znamení Kalicha působit trochu volnomyšlenkářsky, ve vztahu s partnerem jsou spíše konzervativní. Vyznávají tradiční hodnoty, jsou nároční a mohou na své okolí působit přísným dojmem. Bývají ovšem skutečně věrní, vztahy zakládají na důvěře a nedají dopustit na teplo rodinného krbu. Zároveň je ovšem může příležitostně potrápit váhavost a nerozhodnost. Navíc neumí příliš dobře šetřit a mají sklony k utrácení.

Cikánský horoskop: Kaple (20. února – 20. března)

Kaple je symbolem zbožnosti a víry. Pokud patříte k tomuto cikánskému znamení, které v tradičním zvěrokruhu odpovídá Rybám, pravděpodobně se soustředíte hlavně na své nitro. Takoví lidé se totiž vyznačují velkou vnímavostí a citlivostí, v životě se řídí vlastní intuicí a patří spíše mezi introverty. Zároveň často bývají duchovně založení, snaží se o sobě neustále zjišťovat něco víc a mají výborně vyvinutý jakýsi šestý smysl.

Ostatním se mohou lidé narození ve znamení Kaple zdát hloubaví, příliš vážní a ke svému okolí nedůvěřiví. Proto není úplně jednoduché dostat se k nim opravdu blízko. Když se ale někde cítí dobře, nezavřou ani na chvíli pusu. Umí sice skvěle navazovat nové kontakty, ale občas si své okolí idealizují, což může být později důvodem velkého zklamání. Pokud je přemohou pocity, mohou na své blízké působit příliš upovídaným a chaotickým dojmem.

Cikánský horoskop: Dýka (21. března – 20. dubna)

Lidé narození ve znamení Dýky, které odpovídá Beranovi, bývají odvážní, velice temperamentní a bojovní. Na své okolí někdy dokonce působí dojmem, jako by neměli žádný pud sebezáchovy, protože se do všeho vrhají po hlavě, neustále zkoušejí něco nového a před ničím se nezastaví. Ačkoliv jsou skutečně energičtí, bohužel většinou nedokáží u vybrané činnosti vydržet dostatečně dlouho a mnohdy nejsou schopní dotáhnout věci do zdárného konce.

Dýky se dále vyznačují tím, že s ostatními jednají na rovinu a nesnáší, když s nimi někdo manipuluje. Mají rychlé pracovní tempo, takže s nimi jen málokdo dokáže udržovat krok, díky čemuž bývají v životě velmi úspěšné. Když se zamilují, dávají do vztahu sto procent a nikdy jim nechybí opravdová vášeň. Tyto osoby nicméně nesnáší stereotypy, někdy mohou působit příliš umanutě, jelikož si zarytě stojí za svou pravdou, a stává se, že se svými blízkými jednají zbytečně prudce.

Cikánský horoskop: Koruna (21. dubna – 20. května)

Koruna je symbolem trpělivosti, rozvážnosti a elegance, což jsou vlastnosti přisuzované vladařům. Lidé narození v tomto znamení, které v běžném zvěrokruhu odpovídá Býkovi, tedy na své okolí často působí vznešeným dojmem. Většinou bývají konzervativní a opatrní, nemají rádi novoty ani žádné velké změny a svá rozhodnutí vždy pečlivě a dlouho promýšlejí. Protože umí zvážit situaci ze všech stran, jejich rozhodnutí jsou pak obvykle správná.

Pokud nicméně přijde nějaká nečekaná změna, na kterou Koruna nebyla připravená, ztrácí pevnou půdu pod nohama a může jí delší dobu trvat, než se z této situace vzpamatuje. Také ve vztazích pak bývají daní jedinci velice opatrní, protože se bojí, že by jim někdo mohl ublížit. Ke svým partnerům se chovají majetnicky a zároveň patří mezi velké žárlivce. Kromě toho mají rádi své pohodlí a potřebují být dobře finančně zabezpečení, na čemž jsou ochotní tvrdě pracovat.

Cikánský horoskop: Svíčka (21. května – 20. června)

Stejně jako svíčka, která přináší světlo v temnotě, dokáží také lidé narození v tomto cikánském znamení, jež odpovídá Blížencům, rozzářit celé své okolí. Jsou velice otevření a komunikativní, rádi mluví a dokáží přirozeně okouzlit každého, kdo se k nim přiblíží. Bývají spontánní, nezkazí žádnou legraci a člověk se s nimi nikdy nenudí. Celý život tak na ostatní působí dojmem nadšených malých dětí, jejichž radost ze života je nakažlivá. Díky tomu snadno navazují nová přátelství.

Ačkoliv může být v některých situacích pozitivní, že si Svíčky dokáží poměrně snadno získat přízeň davu a přetáhnout ostatní na svou stranu, také bohužel umí s lidmi skvěle manipulovat. Ať se hnou kamkoliv, bývají středem společnosti a baví je neustále zkoušet nové věci. Nelze jim upřít jistou hravost, inteligenci a dobrodružného ducha, ale občas přijde moment, kdy je lepší na ně nemluvit. Dobře pak zacházejí s financemi, ale někdy jsou až příliš šetřiví.

Cikánský horoskop: Kolo (21. června – 21. července)

Toto cikánské znamení, které je ekvivalentem Raka, může v ostatních lidech vzbuzovat rozporuplné dojmy. Jeho zrozenci totiž navenek působí velmi tvrdě a nepřístupně, ale uvnitř bývají nejistí a citliví. Jde o romantické duše, které na první místo vždy kladou svou rodinu. Obvykle touží po dlouhodobém vztahu, ve kterém se z nich stávají věrní, obětaví a milující partneři. Když se do někoho zamilují, dávají do vztahu sto procent a vrhají se do něj po hlavě.

TOP:   Co je to PIKÝROVÁNÍ a jak na to?

Protože jsou lidé narození ve znamení Kola velmi zranitelní, často se bojí dávat najevo svoje city a od ostatních si udržují odstup. Jakmile si však někdo získá jejich důvěru, nebojí se mu svěřit s čímkoliv, co je trápí, nebo naopak těší.  Obecně se pak jedná o velmi nevyzpytatelné a psychicky nestabilní osoby, které jsou velmi empatické a snadno přebírají nálady svých blízkých. Všechny emoce hodně prožívají, i když se navenek snaží vypadat tak, že se jich nic nedotýká.

Cikánský horoskop: Hvězda (22. července – 22. srpna)

Jak už název napovídá, lidé narození ve znamení Hvězdy, které představuje ekvivalent Lva z klasického zvěrokruhu, bývají všude středem pozornosti. Rádi se předvádějí, touží zazářit a chtějí dokázat něco, na co nikdo z jejich blízkých nezapomene. Mají neopakovatelné charisma, díky kterému si je lidé velmi rychle zamilují. Navíc jsou optimističtí, mají rádi, když je ostatní chválí, ale umí být laskaví, pozorní a ohleduplní také ke svým blízkým.

Přestože Hvězdy často působí jako šťastní lidé, kterým se daří všechno, na co sáhnou, na svém úspěchu tvrdě pracují. Do všeho, co dělají, vkládají svou nezkrotnou energii, přičemž mají neustále potřebu něco dělat. Okolí je ale někdy vnímá pouze jako herce, kteří dobře hrají svou roli. Na první pohled se mohou zdát velice arogantní a zahledění do sebe, přičemž pro dosažení svého cíle jsou ochotní udělat prakticky cokoliv.

Cikánský horoskop: Zvon (23. srpna – 22. září)

Charakteristickým znakem osob narozených v cikánském znamení Zvonu, které odpovídá Panně, je zodpovědnost, perfekcionismus a pořádek. Tito lidé jsou velice nároční, a to hlavně sami na sebe. Vyžadují dodržování pravidel, lpí na detailech a chtějí mít všechno naprosto dokonalé. Od rozdělané práce nikdy neodcházejí a pokaždé se snaží dotáhnout úkoly do zdárného konce. Stejný přístup nicméně očekávají také od ostatních, k nimž pak dokáží být velmi kritičtí.

Ačkoliv Zvony většinou sní o romantické lásce, od ostatních si udržují poměrně velký odstup a nepouští si je příliš k tělu. Jsou velmi opatrní a každé životní rozhodnutí si dobře promýšlejí, což neplatí pouze v oblasti vztahů. Rádi ovšem zvelebují svůj domov, protože chtějí mít všechno podle svých představ. Zároveň jsou ochotní druhým pomáhat a rozvíjet jejich potenciál, o kterém třeba ani nevědí. Když už do nich investují svou energii, mívají ovšem také vysoké nároky.

Cikánský horoskop: Mince (23. září – 22. října)

Lidé narození v Mincích, které jsou ekvivalentem znamení Vah, na své okolí působí vyrovnaným dojmem. Jsou to optimisté s velkou dávkou energie, kteří se umí poměrně lehce vypořádat se všemi nástrahami, co jim život do cesty přináší. Mají rádi, když jsou věci v rovnováze, takže se vždy snaží správně vybalancovat pracovní a rodinný život. Zároveň jsou známí tím, že mají rádi hudbu, tanec i jinou zábavu a obecně milují život, který si dokáží užívat plnými doušky.

Jelikož Mince bývají občas naivní a přehnaně důvěřivé, mohou si tím zbytečně způsobit nemalé problémy. Přestože jsou to poměrně klidné duše, když jim o něco opravdu jde, dokáží se s ostatními pořádně pohádat. Protože jsou to velmi spravedlivé osoby, zuřivě hájí práva slabších, aniž by čekaly něco na oplátku. Poměrně dobře se jim také daří urovnávat mezilidské konflikty. Problém ovšem spočívá v tom, že často potřebují mít vše pod kontrolou, a když to tak není, pociťují silnou nervozitu.

Cikánský horoskop: Meč (23. října – 21. listopadu)

Jedincům narozeným ve znamení Meče, které odpovídá Štírovi, přisuzuje cikánský horoskop moc a sílu. Jsou to totiž silné osobností, které jen tak něco nezlomí. Mají pro strach uděláno, rozhodně jim nechybí odhodlání, díky kterému jsou schopní zdolat všechny překážky, a zároveň jsou velmi inteligentní, což jim pomáhá vyřešit situace, v nichž si ostatní nevědí rady. Díky tomu je lidé respektují, ale také mohou být v jejich blízkosti nejistí.

Dalším charakteristickým znamením Mečů je schopnost rychle se učit a skvělé analytické myšlení. Právě z toho důvodu se dokáží snadno přizpůsobit novému prostředí a uspět tam, kde se to jiným nedaří. Jejich úkol je ale někdy natolik pohltí, že potom zapomínají na sebe i na svou rodinu. Když je přepadnou negativní myšlenky, někdy propadají smutku a hněvu, neumí svou sílu udržet na uzdě a na své okolí také mohou působit trochu pohrdlivým dojmem.

Cikánský horoskop: Sekera (22. listopadu – 21. prosince)

Máte rádi svou nezávislost, jste otevření a patříte mezi nekonečné optimisty? V tom případě se nejspíš řadíte mezi Sekery, což je cikánské znamení, kterému ve zvěrokruhu odpovídá Střelec. Tito lidé jsou veselí a společenští, bývají velice otevření, vnímaví i citliví a všechno říkají ostatním na rovinu. Jejich přímočarost nicméně může ostatním někdy zbytečně ublížit a k jejich dalším negativním vlastnostem se pak řadí také částečná bezohlednost, lehkomyslnost a sobeckost.

Kromě toho pak Sekerám někdy schází trpělivost a ve svém jednání se mohou snadno ukvapit, což do jejich života přináší řadu problémů. Mnohdy se jim pak stává, že rychleji mluví, než myslí. Ke svému životu jedinci narození jako Sekery obecně potřebují dobrodružství, takže milují cestování a nikdo je nedokáže udržet na jednom místě. S tím ovšem souvisí i skutečnost, že si nejsou schopní udržet jednu práci, mají problém navazovat dlouhodobé vztahy a často střídají partnery.

Cikánský horoskop: Podkova (22. prosince – 20. ledna)

Podkova je v cikánském horoskopu symbolem pracovitosti a zároveň talismanem, který měl lidem přinášet štěstí. Jedinci narození v tomto znamení, které odpovídá Kozorohovi, jsou velice ambiciózní, ctižádostiví a pilní. Když se do něčeho pustí, vždy dosáhnou svého cíle a žádné práce se rozhodně nebojí. Touží po úspěchu, za kterým si umí jít velmi tvrdě, takže mohou na své okolí působit nepřístupným a chladným dojmem. Někdy také bývají příliš rozhazovační.

Podkovy nejsou příliš důvěřivé, a proto jim dlouho trvá, než si někoho nového pustí blíž k tělu. Jakmile se však uvolní, dokáží si s lidmi vytvořit pevné pouto. Ačkoliv bývají po citové stránce spíše opatrní, v životě hledají věrný vztah, protože touží po klidném rodinném životě a dětech. Ochotně pomáhají lidem ve svém okolí a dokáží perfektně odhadnout situaci, v níž se ocitnou. Říká se ovšem, že příliš nerozumí legraci a postrádají smysl pro humor.

TOP:   SVÁTEK MDŽ: Kdy a proč se slaví Mezinárodní den žen?

Cikánský horoskop 2024

Když už teď znáte své cikánské znamení, určitě vás zajímá, co vás čeká a nemine v příštím roce. Na jaké radosti se můžete v roce 2024 těšit a čeho byste se naopak měli vyvarovat? Kam bude váš život směřovat a na co byste neměli zapomínat? To vám prozradíme na následujících řádcích, kde najdete horoskop podle jednotlivých cikánských znamení:

 • Kalich – jedince narozené ve znamení Kalicha čeká řada skvělých životních příležitostí, díky kterým budou moci vybudovat nová přátelství nebo vydělat větší množství peněz. Nebojte se tedy zkoušet nové věci nebo udělat v životě změny, kterých jste se dříve obávali. Všechny nástrahy totiž hravě překonáte.
 • Kaple – během příštího roku budete mít napilno. Měli byste totiž dořešit všechny záležitosti, které již nějaký čas odkládáte na později nebo jste se jim z nějakého důvodu vyhýbali. Jenom tímto způsobem totiž budete moci pokročit dál a otevřít novou životní kapitolu. Pamatujte, že takový úkol nebude snadný, ale rozhodně to bude stát v konečném důsledku za to.
 • Dýka – v první polovině roku se mohou Dýky těšit na velké úspěchy v oblasti vztahů, financí i osobnostního růstu. Druhá polovina roku ale už tak veselá nebude, protože na povrch začnou prosakovat nejrůznější potíže. Někoho tak například potrápí nečekané zdravotní problémy, zatímco jiného čekají trable v milostném životě.
 • Koruna – rok 2024 bude pro osoby narozené v cikánském znamení Koruny velmi aktivní a neuvěřitelně rychlý. Některé věci se jim budou skvěle dařit, ale v jiných oblastech se budou muset o úspěch hodně prát. Před nikým se ovšem neskloní a za všech okolností si budou schopní uchovat svou tvář před celým světem.
 • Svíčka – pokud patříte k tomuto cikánskému znamení, příští rok pro vás bude jako na houpačce. Chvíli se vám bude skvěle dařit, a když to budete nejméně čekat, objeví se nějaký problém, který vám rychle smaže úsměv ze rtů. Když ale naopak budete mít pocit, že jste na dně, objeví se nějaká nečekaná pomoc, což vás znovu postaví na nohy.
 • Kolo – ačkoliv možná budete mít potřebu se do všeho míchat, někdy je prostě nutné nechat věci samovolně plynout. To, co nemůžete nijak změnit, tedy nechte být a naopak se zkuste soustředit na věci, které vaším přičiněním mohou získat nějaký nový směr. Pravděpodobně vás na vaší cestě potká spousta zádrhelů, ale všechny je překonáte a nakonec se dočkáte změny k lepšímu.
 • Hvězda – podle cikánského horoskopu budou Hvězdy v následujícím roce pány svého osudu. To znamená, že bude jen na nich, jak se jednotlivé situace, do kterých se budou dostávat, nakonec vyvinou. Pokud i vy patříte k tomuto znamení, nebojte se ale čas od času vyhledat pomoc ostatních.
 • Zvon – přestože osoby narozené ve znamení Zvonu čeká v roce 2024 spousta těžkostí a náročných zkoušek, pokud se budou dostatečně snažit, všechny nakonec hravě překonají. Úspěch v tomto ohledu závisí tedy pouze na nich a na tom, zda se zvládnou k problémům postavit čelem. Pomocnou ruku jim mohou podat jejich nejbližší.
 • Mince – následující rok bude pro Mince časem mnoha těžkých rozhodnutí, která budou mít zásadní vliv na jejich další život. Po svém boku naštěstí budou mít člověka, který jim pomůže všechny problémy překonat a poradí jim, jak se k jednotlivým situacím nejlépe postavit. Díky tomu se pak dočkají také velkého štěstí.
 • Meč – rok 2024 bude pro jedince narozené v cikánském znamení Meče velice úspěšný. Díky svým schopnostem a zkušenostem si mohou přijít na velké peníze nebo povýšit v práci. Samozřejmě to ale nebude zadarmo, takže by se měli snažit jít svému štěstí naproti a neustále se ve svých dovednostech zlepšovat.
 • Sekera – i když se budou lidé narození v tomto znamení snažit pohnout z místa, v roce 2024 s největší pravděpodobností zůstanou zaseknutí tam, kde jsou. To ale nemusí být negativní, protože tak alespoň získají čas na trochu odpočinku. Zároveň se jim díky této stagnaci budou vyhýbat problémy a nic je nezaskočí.
 • Podkova – pokud patříte mezi Podkovy, v roce 2024 byste měli chytit příležitost za pačesy. Jestliže něco chcete, vrhněte se do toho po hlavě. Máte-li nějaký problém, nejlepší šance ho úspěšně vyřešit přichází právě příští rok. Šťastnou ruku budete mít ovšem i při změně zaměstnání nebo při výběru nových koníčků.

Sledujte novinky webu RadimeJAK.cz na Googlu a Seznamu!

Jak vznikl cikánský horoskop?

Cikánský horoskop údajně vznikl již ve středověku, kdy jej vytvořili kočovní Romové, kteří žili v jižní části Francie. Tato tradice se mezi lidmi začala nejprve šířit ústně a předávala se z generace na generaci. V dnešní době již cikánský horoskop patří mezi dobře známé a zavedené horoskopy, a to vedle klasických znamení zvěrokruhu nebo třeba vedle čínského horoskopu.

Jaká cikánská znamení existují?

Rozlišujeme celkem 12 cikánských znamení, jejichž názvy jsou povětšinou odvozené od předmětů denní potřeby, které měly podle kočovných romských kmenů magickou moc. Patří sem konkrétně Kalich, Kaple, Dýka, Koruna, Svíčka, Kolo, Hvězda, Zvon, Mince, Meč, Sekera a Podkova. Své znamení pak může člověk jednoduše odvodit podle svého data narození.

Co říká romský horoskop na rok 2024?

Předpověď pro příští rok se velice liší v závislosti na tom, o jaké cikánské znamení se jedná. Například Kalichy čeká řada zajímavých životních příležitostí, zatímco Koruny se budou muset o úspěch pořádně poprat. Pro Svíčky bude následující rok jako na houpačce, Hvězdy se stanou strůjci svého vlastního štěstí a Zvony budou muset projít řadou nepříjemných životních zkoušek.