ÚPLNĚK ČERVENEC 2024: Kdy je a co nás čeká?

Prázdniny jsou momentálně v plném proudu a děti si užívají zasloužené volno, zatímco dospělí plánují, kam by se během teplých letních měsíců mohli podívat. Také nás ovšem čeká letošní sedmý úplněk. Prozradíme, na jaký termín červencový úplněk vychází, s jakým astrologickým znamením se pojí a které oblasti našich životů jeho působení nejvíce pocítí.

Kdy je úplněk červenec 2024?

Červencový úplněk tentokrát připadne na neděli 21. července 2024, přičemž nastane konkrétně v 12:16 hodin středoevropského času (SEČ). Jedná se o úplněk ve znamení Kozoroha, a to již druhý v letošním roce. Toto astrologické znamení totiž mělo dominantní vliv také na úplněk v červnu, který tomu červencovému předcházel.

Podle staré indiánské tradice, kterou se podařilo během 19. století shrnout do publikace s názvem Maine Farmer´s Almanac, se červencovému úplňku v minulosti říkalo také Bouřkový úplněk. Důvod se samozřejmě sám nabízí, jelikož můžeme tou dobou v přírodě pozorovat největší množství bouřek, které střídají horké letní počasí.

Kromě toho se pak můžete setkat také s označením Jelení úplněk, protože v době červencového úplňku jelením samcům raší na čele nové paroží. Na některých místech se však používalo i pojmenování Senný úplněk, a jelikož v danou chvíli dozrává celá řada chutných plodů, známý je také termín Malinový úplněk.

Jak nás úplněk v červenci ovlivní?

Astrologickým znamením, které bude mít na červencový úplněk největší vliv, je Kozoroh. Jde o znamení zemské, jehož kroky řídí planeta Saturn. Lidé narození v tomto znamení jsou mezi ostatními známí svou pracovitostí, cílevědomostí a velkými ambicemi. Snaží se v životě dosáhnout všech vytyčených cílů, čemuž se nebojí obětovat velké množství času a úsilí.

Kozorozi jsou zodpovědní a spolehliví jedinci, kteří vědí, co chtějí, ale záleží jim také na tom, aby s jejich výkony byli ostatní spokojení. Obvykle se řadí mezi introverty, bývají plaší a své pocity příliš neventilují. Málokoho si dokáží skutečně pustit k tělu, takže mívají pouze hrstku blízkých přátel. Zároveň mohou být trochu konzervativní a spíše než změny preferují stabilitu a zažité pořádky.

TOP:   ÚPLNĚK KVĚTEN 2024: Kdy je a co nás čeká?

V době červencového úplňku se vám naskytne skvělá příležitost, kdy se můžete postavit čelem ke všem svým úkolům, povinnostem a novým výzvám. Daná chvíle je totiž jako stvořená pro intenzivní práci na plnění dlouhodobých cílů a zároveň se hodí k plánování strategie, která vám pomůže dosáhnout všeho, co si zamanete.

Kromě toho však červencový úplněk bude také momentem, kdy si více než kdy dříve uvědomíte, co pro vás znamená rodina, klidné zázemí a domácí pohoda. Nenechte se tedy semlít pracovním procesem, i když toho pravděpodobně budete chtít stihnout co nejvíce. Dopřejte si i dostatek času k odpočinku a zkuste strávit nějaké hezké chvíle se svými nejbližšími.

Podobně jako v červnu nejspíš během červencového úplňku pocítíte touhu se zavděčit svému okolí a být pro ostatní nějakým způsobem užiteční. Neměli byste se však přizpůsobovat pouze tomu, co chtějí jiní. Soustřeďte se také na věci, které naplňují vás, aniž byste k tomu potřebovali souhlas druhých. Dejte raději přednost svému vnitřnímu hlasu a věřte svému úsudku.

Po zdravotní stránce pak bude mít červencový úplněk největší vliv na vaše dolní končetiny, takže jeho působení mohou pocítit třeba kolena a čéšky. Pokud trpíte nějakými problémy, které s danou oblastí souvisí, buďte velmi opatrní a příliš své nohy nezatěžujte. To samé pak platí pro celou páteř a páteřní svalstvo. Potrápit vás tedy mohou nepříjemné bolesti zad.

Aby toho nebylo málo, úplněk v červenci bude mít vliv také obecně na všechny kosti, klouby, šlachy a vazivo. Kromě toho zapůsobí i na slezinu, pokožku a vlasy, takže si místo náročných fyzických aktivit dopřejte raději odpočinek a dostatečně pečujte o své tělo. Pomůže třeba masáž nebo relaxační koupel. Pokud je to možné, zkuste se v tento den vyhnout také jakýmkoliv lékařským zákrokům.

TOP:   ÚPLNĚK KVĚTEN 2024: Kdy je a co nás čeká?

Co dělat během červnového úplňku?

Protože během horkých letních dnů dozrává řada skvělých plodů, den červencového úplňku můžete využít třeba k tomu, že se vydáte na procházku a dopřejete si hrst čerstvých borůvek nebo malin. Ačkoliv byste měli touto dobou spíše odpočívat a vyhnout se náročným fyzickým činnostem, neznamená to, že byste nemohli zůstat aktivní a užít si hezký den venku.

Co se týče zahradničení, na červencový úplněk si žádné výraznější práce na zahrádce neplánujte. Daná doba se k tomu totiž příliš nehodí, a proto se doporučuje nestříhat živý plot, neřezat stromy ani keře a nezaštipovat zeleninu ani květiny. Nadzemní části rostlin jsou totiž citlivější než jindy, takže raději odložte tyto činnosti na později.

Sledujte novinky webu RadimeJAK.cz na Googlu a Seznamu!

Úplněk červenec 2024

Červencovému úplňku se kdysi říkalo také Bouřkový úplněk, což naznačuje, že přichází v momentě, kdy nás sužuje největší množství letních bouřek spojených s vydatným deštěm, hromy a blesky. Kromě toho však můžete narazit na označení Jelení úplněk a používá se také výraz Senný úplněk. Z astrologického hlediska se pak jedná o úplněk ve znamení Kozoroha.

Jak ovlivní červencový úplněk vaše emoce?

Úplněk v červenci se pojí s astrologickým znamením Kozoroha, což naznačuje, že tato chvíle bude nahrávat plnění pracovních úkolů a směřování k vytyčeným životním cílům. Ačkoliv budete chtít pravděpodobně vyřešit všechny své problémy, nezapomínejte ani na rodinu a domov, protože právě tyto hodnoty vám dodají pocit bezpečí.

Na které části těla bude mít úplněk v červenci vliv?

Nejvíce pocítí působení červencového úplňku páteř a kolena, takže si dejte dobrý pozor, abyste dané oblasti příliš nezatěžovali, protože jinak byste si mohli nepříjemně ublížit. Kromě toho pak bude mít červencový úplněk velký vliv také na kosti, klouby, šlachy a vazivo obecně a může poznamenat i vaši pokožku a vlasy. O tyto části těla tedy ve zvýšené míře pečujte.