ÚPLNĚK ČERVENEC 2023: Kdy je a co nás čeká?

0

Hned na začátku letních prázdnin se v letošním roce dočkáme již sedmého úplňku v řadě, který nás donutí dívat se na věci realisticky. Díky tomu se pak lidé mohou pustit do řešení problémů, které již nějakou dobu odkládali. Prozradíme, na jaký termín červencový úplněk vychází, s jakým astrologickým znamením se pojí a jakým způsobem ovlivní naše zdraví a emoce.

Kdy je úplněk červenec 2023?

Červencový úplněk tentokrát připadne na pondělí 3. července 2023, přičemž konkrétně nastane v 13:38 hodin středoevropského času (SEČ). Jedná se o úplněk ve znamení Kozoroha, které je ovládáno zemským živlem. Jeho zrozenci se dívají na svět realisticky, touží po uznání a mají smysl pro povinnost. Právě z toho důvodu budete mít možná chuť dořešit věci, které nejsou uzavřené.

Podle staré indiánské tradice, která je popsána v publikaci Maine Farmer´s Almanac z 19. století, se červencovému úplňku říká také Bouřkový úplněk. Tento název samozřejmě značí, že během prvního prázdninového měsíce nejčastěji přicházejí silné bouřky. Někdy se ale úplněk v červenci označuje také jako Jelení úplněk, protože jelením samcům v této době začínají růst parůžky.

Aby toho nebylo málo, červencový úplněk si postupem času našel i další různá pojmenování. Setkat se tedy můžete také s názvy Hromový úplněk, Lososový úplněk, Malinový úplněk nebo třeba Senný úplněk. Všechny přitom odkazují na přírodní jevy, které jsou pro dané období typické.

Jak nás úplněk v červenci ovlivní?

Červencový úplněk se pojí s astrologickým znamením Kozoroha. Lidé narození v tomto znamení zvěrokruhu jsou známí realisté, kteří stojí nohama pevně na zemi. Velice důležité je pro ně uspět v oblasti, kterou si vyberou, a pro svůj cíl dokáží hodně věcí obětovat. Jsou také velmi spolehliví a pevní ve svých názorech, ale ve společnosti bývají plaší a své nitro před ostatními spíše skrývají.

Jelikož bude mít na červencový úplněk vliv právě znamení Kozoroha, což jsou obvykle ambiciózní, cílevědomé a pracovité povahy, lidé mohou získat nový, realističtější náhled na některé problémy. Také si pravděpodobně uvědomí, že je načase tyto problémy začít řešit, a možná je to donutí dokončit resty, které se s nimi již nějakou dobu táhnou.

Kromě toho je známé, že si Kozorozi dokážou jít tvrdě za svým cílem. Proto se i vy snažte během červencového úplňku vydat ze sebe maximum a dotáhnout věci do konce. Poctivá práce se vám totiž určitě vyplatí. Pokud ovšem uvažujete o nějakých větších finančních transakcích nebo se chystáte učinit nějaké závažné životní rozhodnutí, raději vše pečlivě analyzujte.

Obecně ovšem Kozorohové své pocity většinou ukrývají ve svém nitru a s okolím nejsou příliš sdílní, což se může na červencovém úplňku také promítnout. Můžete mít tedy například problém ve chvíli, kdy se budete rozhodovat, zda máte dát přednost práci, nebo spíše rodině a vztahům. Smysl pro povinnost a snaha získat uznání totiž může v tuto chvíli převážit.

Po zdravotní stránce bude mít červencový úplněk největší vliv na vaše kosti, klouby, kolena, páteř a páteřní svalstvo. Proto byste se touto dobou měli zdržet výraznějších sportovních aktivit a vynechat také větší fyzickou námahu. Místo dlouhých výšlapů na kole či návštěvy posilovny proto dejte přednost odpočinku. Chcete-li zůstat v rozumné míře aktivní, vyrazte na procházku.

Kromě toho pak bude mít úplněk v červenci výrazný vliv také na vaši pokožku a vlasy, takže se vyplatí dopřát si třeba příjemnou koupel, masáž a vlasový zábal. Dále pak jeho působení může pocítit třeba slezina, orgán rovnováhy nebo také šlachy a vazivo. Stejně jako při každém jiném úplňku se přitom ani tentokrát nedoporučuje žádný lékařský zákrok nebo jiné výraznější ošetření.

Co dělat během červencového úplňku?

Teplé červencové počasí vás jistě láká ke zvelebování svého okolí, kde příroda jenom kvete a dozrávají některé oblíbené plody, ale také k výletům nebo třeba k vodním radovánkám. To určitě ještě podpoří skutečnost, že Měsíc bude během úplňku velmi nízko nad obzorem, takže když se vydáte na noční procházku, můžete získat krásné fotky.

Pokud jde o práci na zahrádce, v období červencového úplňku se rozhodně nedoporučuje stříhat živý plot, řezat stromy a keře nebo zaštipovat květiny a zeleninu. Nadzemní části rostlin jsou totiž v danou chvíli citlivé a mohli byste je nechtěně poškodit. Také sušení nadzemní části bylin nechte raději na později a místo toho se pusťte do sbírání kořenů bylin, které mají v tuto chvíli největší sílu.

Sledujte novinky webu RadimeJAK.cz na Googlu a Seznamu!

Úplněk červenec 2023

Červencovému úplňku se také často říká Bouřlivý úplněk, protože přichází v době, kdy se na našem území objevují silné letní bouřky. Setkat se ovšem můžete i s označením Jelení úplněk, které odkazuje na to, že mladým jelením samcům touto dobou začínají růst parohy. Kromě toho se navíc někdy používají výrazy Malinový úplněk, Senný úplněk či Lososový úplněk.

Jak ovlivní červencový úplněk vaše pocity?

Úplněk v červenci se pojí s astrologickým znamením Kozoroha, jehož zrozenci jsou známí realisté. Právě z toho důvodu budete mít možná pocit, že je čas vyřešit své problémy a dokončit věci, které jste již nějakou dobu odkládali na později. Jelikož si ale Kozorohové nepotrpí na projevy emocí nebo přílišné filozofování, v oblasti vztahů mohou nastat mírné potíže.

Na které části těla bude mít úplněk v červenci vliv?

Velký pozor byste si v době červencového úplňku měli dávat především na vaše kosti, klouby, šlachy, kolena a páteř. Proto se doporučuje raději odpočívat a návštěvu posilovny nebo práci na zahradě nechat spíše na později. Kromě toho ovšem může mít úplněk v červenci vliv také na pokožku, vlasy, slezinu či orgán rovnováhy.