ÚPLNĚK LISTOPAD 2023: Kdy je a co nás čeká?

Téměř na konci listopadu, kdy bude za okny panovat chladné a nepříznivé počasí, nás čeká již dvanáctý letošní úplněk, který se ponese ve znamení spontánních rozhodnutí a životních změn. Prozradíme, na jaký termín listopadový úplněk vychází, se kterým astrologickým znamením se tato událost pojí a jakým způsobem ovlivní naše zdraví či emoce.

Kdy je úplněk listopad 2023?

Listopadový úplněk tentokrát připadne na pondělí 27. listopadu 2023, přičemž konkrétně nastane v 10:16 hodin středoevropského času (SEČ). Jedná se o úplněk ve znamení Blíženců, jehož zrozenci jsou ovládáni vzdušným živlem. Vzhledem k tomu, že tyto osoby bývají velmi aktivní a činorodé, možná pocítíte touhu po životních změnách a nových zážitcích.

Podle staré indiánské tradice, kterou se podařilo zachytit v publikaci Maine Farmer´s Almanac, jež pochází z 19. století, se listopadovému úplňku dříve říkalo také Bobří úplněk. Své jméno si vysloužil z toho důvodu, že dané období bývá vhodné k položení bobřích pastí, a to dříve, než bažiny zamrznou. Díky tomu lidé byli schopní získat na zimu teplé kožešiny.

Existuje ovšem i další výklad tohoto označení, který souvisí přímo s aktivitou bobrů. Tato zvířata se totiž v době listopadového úplňku pilně připravují na zimu, kterou se snaží přečkat v co největší pohodě. Kromě toho se pak můžete setkat také s názvem Mrazivý úplněk, což hovoří samo za sebe. Jedná se totiž o dobu, kdy přicházejí první větší mrazy.

Jak nás úplněk v listopadu ovlivní?

Listopadový úplněk se pojí s astrologickým znamením Blíženců, kteří jsou vnímaví, intelektuálně založení a velmi komunikativní. Obvykle se v nich ukrývají dvě různé osobnosti, což může být zdrojem zábavy, ale i nepříjemných potíží. Kromě toho pak mívají široký okruh zájmů, snaží se žít aktivně a jejich myšlenky se většinou střídají rychlostí blesku.

Ve společnosti Blíženci většinou stojí v centru pozornosti, protože dokáží být opravdu výřeční a snadno zaujmou okolí tím, že mají velký rozhled. Nedokáží ovšem delší dobu vydržet na jednom místě a potřebují často střídat aktivity i koníčky. Nesedí jim stereotyp, nenechají se svazovat konvencemi, nechtějí být ve svém životě nijak omezováni a nikdy se nespokojí s málem.

TOP:   NOVOLUNÍ PROSINEC 2023: Kdy je a co nás čeká?

Energie Blíženců, kteří se zvládají věnovat několika činnostem najednou, se během listopadového úplňku naplno projeví. Pravděpodobně pocítíte silnou touhu něco ve svém životě změnit nebo pohnout s tím, co už delší dobu odkládáte. Můžete například konečně obměnit šatník, oslovit člověka, který se vám líbí, nebo narychlo odcestovat na exotickou dovolenou a uniknout tak sychravému listopadovému počasí.

Doba listopadového úplňku navíc bude přát spontánnosti. Ničeho se tedy nebojte a pusťte se do realizace svých snů, na což jste třeba v minulosti neměli dostatek času. Jděte za svým srdcem a zkuste dělat to, co vás láká, i kdybyste později zjistili, že to ve skutečnosti nebyla tak dobrá volba. Poznávejte nové lidi a buďte ke svému okolí vstřícní, učte se něčemu novému a žádný nápad nezavrhujte jako nereálný.

Nezapomínejte ovšem komunikovat s lidmi ve svém okolí a sdílet své pocity s partnerem, rodinou nebo přáteli. Také si dejte pozor na plačtivé nálady, které vás mohou v tuto dobu přepadnout, pokud se vám nebude dařit tak, jak byste si představovali. Zachovejte naopak chladnou hlavu a následujte svou intuici, protože jakmile se vám něco povede, nabije vás to energií na dlouhou dobu dopředu. To vás může posunout dál i z pohledu vaší kariéry.

Pokud jde o zdraví, listopadový úplněk bude mít největší vliv na vaši dýchací soustavu, tedy plíce a průdušky. Snažte se proto raději vyhýbat činnostem, které nahrávají vzniku respiračních onemocnění, jako je chřipka, bronchitida nebo zápal plic. Potrápit vás touto dobou může také astma a na lehkou váhu byste rozhodně neměli brát ani dušnost, která se objevuje zdánlivě bez příčiny.

Kromě toho pak listopadový úplněk výrazně ovlivní i horní část vašeho těla, tedy konkrétně ramena, paže a ruce, a jeho působení mohou pocítit i krevní kapiláry nebo třeba nervové spoje pro sensoriku a motoriku. Dané oblasti příliš nezatěžujte a raději využijte tuto chvíli pro potřebný odpočinek. Také se vyhněte jakýmkoliv lékařským zákrokům, které se v době úplňku nedoporučují.

TOP:   MYSLIVECKÉ ZKOUŠKY 2024: Co obnáší a jak je získat?!

Co dělat během listopadového úplňku?

Na konci listopadu už zahrádkáři většinou mívají všechny rostliny zazimované a dávají si na nějaký čas pauzu, než se pustí do příprav na další pěstitelskou sezónu. To se vám v době úplňku bude hodit, protože by půda měla odpočívat. Nezaštipujte tedy žádnou zeleninu ani květiny, nestříhejte živý plot, nesušte nadzemní části bylin a na později odložte řez stromů i keřů. Chcete-li přesto něco podniknout, můžete sbírat kořeny bylin, které mají v danou chvíli největší sílu.

Sledujte novinky webu RadimeJAK.cz na Googlu a Seznamu!

Úplněk listopad 2023

Listopadovému úplňku se dříve říkalo také Bobří úplněk, protože američtí domorodci v této době pokládali bobří pasti a snažili se na zimu získat teplé kožešiny. Také se ovšem můžete setkat s označením Mrazivý úplněk, což souvisí s aktuálním počasím. V letošním roce se přitom bude jednat již o dvanáctý úplněk, který vychází téměř na konec listopadu.

Jak ovlivní listopadový úplněk vaše emoce?

Úplněk v listopadu se pojí s astrologickým znamením Blíženců, kteří jsou velice komunikativní, společenští a činorodí. Jelikož milují změny a nové věci, možná také v době úplňku pocítíte touhu vymanit se ze stereotypu a pustit se do nějaké aktivity, která vás už delší dobu láká. Pokud hned na začátku neuspějete, nenechte se přemoci negativními pocity a plačtivými náladami.

Na které části těla bude mít úplněk v listopadu vliv?

Listopadový úplněk tentokrát nejvíce ovlivní vaši dýchací soustavu, tedy plíce a průdušky, nebo třeba nervové spoje pro sensoriku a motoriku. Kromě toho však zapůsobí také na horní část těla včetně ramen, paží a rukou. Buďte tedy na dané oblasti opatrní, snažte se je příliš nezatěžovat a raději si v době úplňku dopřejte třeba masáž nebo zvolte nějakou příjemnou odpočinkovou činnost.