ÚPLNĚK LISTOPAD 2022: Kdy je a co nás čeká?

0

Krátce po oslavách Halloweenu a Památce zesnulých rozjasní noční oblohu listopadový úplněk, který láká k tomu, aby si lidé užívali úrody plnými doušky a vrhli se na navazování nových vztahů i přátelství. Prozradíme, na který den v listopadu tentokrát úplněk připadne, s jakým znamením zvěrokruhu se pojí a proč půjde o jednu z nejmagičtějších nocí v letošním roce.

Kdy je úplněk listopad 2022?

Na listopadový úplněk se můžeme těšit v úterý 8. listopadu 2022, kdy nastane konkrétně v 12:01 hodin středoevropského času (SEČ). Jde o úplněk ve znamení Býka, které ovlivňuje živel země a pojí se s planetou Venuše. Jedinci narození v tomto znamení zvěrokruhu jsou klidní a vyrovnaní, mají smysl pro praktické záležitosti a ke svým úkolům se staví zodpovědně.

Ačkoliv na našem území pravděpodobně nic zvláštního nezahlédnete, obyvatelé západní polokoule se během listopadového úplňku mohou těšit na úplné zatmění Měsíce, při němž navíc měsíční kotouč zakryje také planetu Uran. Naši předkové přitom listopadový úplněk označovali jako Bobří nebo Mrazivý úplněk, jelikož se v tomto období pokládaly pasti na bobry, lidé se aktivně připravovali na zimu a snažili se získat nějaké teplé kožešiny.

Jak nás listopadový úplněk ovlivní?

Jelikož úplněk v listopadu proběhne ve znamení Býka, můžeme se těšit na období stability, vyrovnanosti a hojnosti. Lidé budou ještě více než kdy jindy toužit po klidném zázemí a hřejivé náruči domova. To samozřejmě souvisí s chladným listopadovým počasím, které vyzývá, abychom se zachumlali pod deku s horkým čajem a užívali si domácí pohodu.

Listopadový úplněk je také příznivý pro různé finanční operace a transakce, pomocí kterých se lidé snaží zajistit si finanční stabilitu a zabezpečit se. V tento čas se doporučuje investovat, protože by se to mohlo obzvlášť vyplatit. Rozhodně bychom ale neměli rozvíjet pouze vnější bohatství. Naopak se doporučuje zaměřit se také na rozvoj svých dobrých vlastností, schopností a dovedností. Proto se vzdělávejte a investujte do sebe.

Kromě toho je listopadový úplněk časem, kdy je dobré zamyslet se nad tím, co je v životě skutečně důležité, a zbavit se všeho, co už vám neslouží. Navíc se můžete vrhnout na navazování nových vztahů a přátelství, a aby toho nebylo málo, jedná se také o dobu, kdy můžete úplnou náhodou najít svého ideálního životního partnera.

Pozor byste si ovšem měli dát na přílišnou lenost a hromadění věcí, které ve skutečnosti vůbec nepotřebujete, nebo vám již k ničemu neslouží. Své touhy po nových zážitcích ukojte třeba návštěvou kina nebo dobrou večeří, ale přestaňte hledat bohatství a luxus, zbytečně neutrácejte za hlouposti a nezapomínejte na pravé životní hodnoty.

Pokud jde o zdraví, listopadový úplněk bude mít největší vliv na některé části dýchacího a trávicího ústrojí, a proto byste si měli dávat pozor konkrétně na krk, mandle, jícen, hrtan, hlasivky nebo štítnou žlázu. Mnohem citlivější pak budou i další oblasti, jako je šíje, druhý až sedmý krční obratel nebo ohryzek. Raději je proto příliš nezatěžujte.

Velice opatrní buďte během listopadového úplňku především na svůj krk i mandle a dbejte na to, abyste se zbytečně nenachladili a nepřivodili si nějaké závažnější zdravotní komplikace. Zkuste také příliš nenamáhat své hlasivky a rozhodně nekřičte. Kromě toho pravidelně protahujte svou krční páteř a vyzkoušet můžete také masáž, která trochu uvolní vaše ramena a šíji.

Co dělat během listopadového úplňku?

Nejste si jistí, co byste měli na své zahradě v tuto dobu ještě stihnout a čemu se naopak v průběhu listopadového úplňku raději vyhýbat? Stejně jako během předchozích úplňků se doporučuje sbírat kořeny bylin, které mají v tento čas největší sílu. Rozhodně ovšem nesušte nadzemní části bylin (raději to nechte na později), nestříhejte živý plot, neřežte stromy ani keře a nezaštipujte zeleninu ani květiny.

Úplněk listopad 2022

Listopadovému úplňku se někdy říká také Bobří nebo Mrazivý úplněk, protože lidé v tuto dobu dříve hromadili zásoby a připravovali se na zimu. Jde o úplněk ve znamení Býka, což značí stabilitu a vyrovnanost. Obyvatelé západní polokoule se v tomto období mohou těšit na úplné zatmění Měsíce, kdy Měsíc navíc zakryje také planetu Uran.

Jak ovlivní listopadový úplněk váš život?

Vzhledem k tomu, že jde o úplněk ve znamení Býka, tak budou lidé více než kdy jindy toužit po vnitřní stabilitě, domácím pohodlí a klidném zázemí. Jde zároveň o čas příznivý pro finanční operace a investice, navazování nových vztahů a přátelství i hledání životního partnera. Někteří lidé však mohou sklouznout k přílišné lenosti nebo hromadění věcí, které nepotřebují.

Které části těla listopadový úplněk ovlivní?

Během úplňku v měsíci listopadu se doporučuje dávat si pozor na svůj krk a mandle, protože se tento čas pojí s větším rizikem nachlazení. Rozhodně ale nezatěžujte ani své hlasivky a dopřejte odpočinek své krční páteři a šíji, například prostřednictvím relaxace nebo dokonce masáže. Kromě toho může listopadový úplněk ovlivnit také jícen, hrtan nebo štítnou žlázu, takže buďte na tyto oblasti opatrní.