ÚPLNĚK ŘÍJEN 2022: Kdy je a co nás čeká?

0

Venku se již naplno rozvinul podzim a teplé letní dny vystřídalo sychravé počasí. Ještě než ale oslavíme svátek Všech svatých, čeká nás říjnový úplněk, který bude spojený s neobvykle velkým množstvím energie. Prozradíme, na který den v říjnu úplněk vychází, s jakým znamením zvěrokruhu se tato událost pojí a jakým způsobem ovlivní naše zdraví i emoce.

Kdy je úplněk říjen 2022?

Říjnový úplněk tentokrát připadne na neděli 9. října 2022 a nastane konkrétně v 22:54 hodin středoevropského času (SEČ). Jde o úplněk ve znamení Berana, což je ohnivé znamení zvěrokruhu, které se pojí s planetou Mars. Lidé, kteří se v něm narodí, bývají ambiciózní, průbojní a vznětliví. Snadno se pro něco nadchnou, umí si prosadit svou, ale často se zaplétají do hádek a sporů.

V indiánské kultuře se úplněk v říjnu označuje také jako Lovecký úplněk. Své pojmenování získal podle toho, že američtí domorodci v této době stopovali a zabíjeli zvířata, aby svým rodinám na zimu vytvořili pořádné zásoby, k čemuž potřebovali dostatek měsíčního světla. Mezi další používaná označení se pak řadí třeba Úplněk umírající trávy.

V některých zdrojích ovšem můžete najít i pojmenování Krvavý úplněk či Krvavý Měsíc (Blood Moon nebo Sanguine Moon), což může odkazovat na krev zabitých zvířat nebo na měnící se barvu listů (mějte ovšem na paměti, že se toto označení používá také pro úplněk, kdy dochází k úplnému zatmění Měsíce).

Jak nás říjnový úplněk ovlivní?

Podobně jako minulý měsíc bude také úplněk v říjnu 2022 stále ještě doprovázet dobře viditelná planeta Jupiter. Vzhledem k tomu, že se tato událost pojí s velkým množstvím vnější energie, můžete pocítit novou odvahu, touhu prosadit se na místech, kde vás to doteď ani nenapadlo, a zároveň budete motivovaní začít něco nového (ať už jde o novou kapitolu vašeho života nebo třeba nový pracovní projekt).

Jelikož říjnový úplněk proběhne ve znamení Berana, možná se budete cítit ambicióznější než dříve a budete se chtít prosadit, ale dejte si pozor, abyste udrželi svůj temperament na uzdě. Nebuďte netrpěliví ani vztahovační, vyhněte se agresivnímu chování a pokuste se ovládnout své emoce i vztek. Důležité je také zachovat klid a k problémům přistupovat s čistou, chladnou hlavou. Svou energii raději využijte jinde. Podzimní období vybízí například k tvůrčí aktivitě.

Pokud jde o zdravotní stav, největší vliv bude mít říjnový úplněk na vaši hlavu, zuby a jazyk. Jestliže tedy často trpíte na bolesti zubů nebo vás trápí migrény, raději se na tento moment připravte dopředu a s možnými komplikacemi počítejte. Kromě toho se pak doporučuje dávat si v říjnu dobrý pozor na jakékoliv úrazy, k nimž může být člověk o něco náchylnější.

Dalšími oblastmi těla, které říjnový úplněk ovlivní, jsou tepny, příčně pruhované svaly a žlučník. Rozhodně byste je proto neměli příliš namáhat ani zatěžovat, jelikož jsou během tohoto období citlivější než jindy. Zároveň samozřejmě platí i to, že se během úplňku nedoporučuje podstupovat jakékoliv lékařské zákroky nebo větší ošetření.

Co dělat během říjnového úplňku?

Nevíte si rady, co byste měli na zahradě v tuto dobu ještě stihnout a čemu se naopak obloukem vyhýbat? Stejně jako v září se i během říjnového úplňku doporučuje sbírat kořeny bylin, které mají momentálně největší sílu. Rozhodně se ale nepouštějte do zaštipování zeleniny nebo květin, neřežte stromy ani keře, nestříhejte živý plot, jehož větve jsou příliš citlivé, a nesušte nadzemní části bylin.

Úplněk říjen 2022

Říjnovému úplňku se říká také Lovecký úplněk, protože dříve američtí domorodci touto dobou stopovali a zabíjeli zvířata, aby si udělali dostatečné zásoby na zimu. Kromě toho se ovšem můžete setkat také s označením Krvavý úplněk, což odkazuje na krev zvířat nebo na zčervenání listů. Jedná se přitom o úplněk ve znamení Berana.

Jaký vliv bude mít říjnový úplněk na emoce?

Úplněk v říjnu 2022 s sebou přináší velké množství vnější energie. Můžete pocítit odvahu, touhu prosadit se a motivaci k tomu, abyste ve svém životě něco změnili nebo se pustili do nového projektu. Zároveň si ale dávejte pozor na své emoce, a i když se vám něco nebude líbit, držte svůj vztek pod kontrolou. Nebuďte netrpěliví ani vztahovační.

Které části těla říjnový úplněk ovlivní?

V průběhu říjnového úplňku mohou lidé pocítit nepříjemné migrény nebo silnou bolest zubů. Oblastmi, které jsou během tohoto úplňku nejcitlivější, jsou totiž právě zuby, hlava a jazyk. Kromě toho ovšem nezatěžujte ani žlučník, příčně pruhované svaly či tepny a dávejte si dobrý pozor na úrazy.