ÚPLNĚK ŘÍJEN 2024: Kdy je a co nás čeká?

Ještě než přijde Halloween, po němž bude následovat Slavnost Všech svatých a Dušičky, dočkáme se také desátého letošního úplňku. Ten vám dodá spoustu energie a odvahu, abyste mohli rozjet nějaký nový zajímavý projekt. Prozradíme, na jaký termín říjnový úplněk vychází, s jakým znamením zvěrokruhu se pojí a které oblasti našich životů jeho působení nejvíce ovlivní.

Kdy je úplněk říjen 2024?

Říjnový úplněk tentokrát připadne na čtvrtek 17. října 2024, přičemž nastane konkrétně v 13:26 hodin středoevropského času (SEČ). Jedná se o úplněk ve znamení Berana, takže jistě tušíte, že se máme na co těšit. Výrazně totiž pocítíme živelnost a průbojnost tohoto ohnivého znamení a můžeme se dostat do zbytečných konfliktů, kterým bychom se jinak snažili mermomocí vyhnout.

Podle staré indiánské tradice, kterou se podařilo zachytit v publikaci jménem Maine Farmer´s Almanac, jež pochází z 19. století, se říjnovému úplňku v minulosti říkalo také Lovecký úplněk. Tento název má přitom velmi jednoduché vysvětlení. Původní američtí obyvatelé totiž stopovali zvířata, aby si na zimu udělali dostatečné zásoby, v čemž jim měsíční světlo výrazně pomáhalo. Toto období navíc svědčilo také lovu stěhovavých ptáků na území Evropy.

Aby toho pak nebylo málo, stejně jako v září se i tentokrát bude jednat o superúplněk (superměsíc). To znamená, že Měsíc v danou chvíli prochází perigeem (přízemím), a na své eliptické dráze se tedy přiblíží k planetě Zemi nejvíce, jak to jenom jde. Na pohled se vám proto může zdát o něco větší nebo zářivější než během jiných úplňků.

Jak nás úplněk v říjnu ovlivní?

Astrologickým znamením, které bude mít na říjnový úplněk největší vliv, je Beran. Jde o znamení ohnivé, jehož směřování řídí planeta Mars. Lidé narození jako Berani jsou známí svou průbojností, ambiciózností a nezkrotnou povahou. Překypují životní energií, jsou velice spontánní, a pokud se pro něco nadchnou, nenechají se jen tak něčím zastavit.

Charakteristickým znakem Beranů je také skutečnost, že si umí prosadit svou, a proto se jim obvykle daří dosáhnout vytyčených cílů. Ačkoliv jsou motivovaní, mají spoustu skvělých nápadů a nechybí jim odvaha, často se zaplétají do nepříjemných a hlavně zbytečných konfliktů. Někdy navíc myslí více sami na sebe než na to, co by si přáli ostatní, a mají problém se určitým věcem přizpůsobit.

TOP:   AFIRMACE PRO ŠŤASTNÝ ŽIVOT: Jak najít štěstí pomocí pozitivních frází?

Během říjnového úplňku pod vlivem Berana nejspíš pocítíte touhu prosadit se a jít si tvrdě za svým. Zároveň půjde o vhodnou chvíli pro dotáhnutí všech starých projektů a zahájení nových, kde se budete moci realizovat a ukázat světu, co ve vás je. Do všeho se pak budete vrhat po hlavě a se zcela novým zápalem. Větší nadšení a vášeň navíc můžete pocítit také ve spojení s vašimi koníčky.

V době říjnového úplňku se nicméně můžete setkat i s vnitřním pocitem nejistoty, který vás bude nutit, abyste vyřešili všechny vaše problémy v co nejrychlejším tempu. Doporučujeme však nespěchat a zbytečně se nestresovat. Pokuste se naopak zpomalit, abyste si mohli dobře rozmyslet, co přesně chcete dělat, a následně postupovat tempem, které vám bude nejvíce vyhovovat.

Zároveň byste měli pamatovat na to, že i přes silnou touhu něčeho dosáhnout a příval nové životní energie je dobré v určitých situacích držet svůj temperament na uzdě. Nebuďte vztahovační a dbejte na zachování zdravé rovnováhy mezi svou odvahou a impulzivním jednáním. Nezvládnuté emoce a vztek by vás totiž mohly přivést do velmi nepříjemných konfliktů.

Po zdravotní stránce bude mít říjnový úplněk největší vliv na oblast hlavy, dále pak zuby nebo třeba jazyk. Buďte tedy na sebe opatrní a vyhněte se aktivitám, které by mohly tyto tělesné partie nějakým způsobem ohrozit. Kromě toho pak měsíc v Beranu zapůsobí také na naše tepny a krev, takže si hlídejte svůj krevní tlak, aby nebyl příliš vysoký, nebo naopak nízký.

K dalším oblastem, které mohou být během říjnového úplňku citlivější než jindy, se pak řadí také příčně pruhované svaly, žlučník nebo třeba mužské intimní partie. Žádnou z těchto částí těla proto příliš nezatěžujte, abyste se vyhnuli možným zdravotním komplikacím. Také nezapomínejte, že byste během úplňku neměli podstupovat žádné lékařské zákroky ani ošetření.

TOP:   AFIRMACE PRO ŠŤASTNÝ ŽIVOT: Jak najít štěstí pomocí pozitivních frází?

Co dělat během říjnového úplňku?

Jelikož nás v říjnu čeká superúplněk, měsíční svit bude tou dobou velice jasný, a pokud tomu bude počasí nakloněno, vytvoří v krajině magickou atmosféru. Daný okamžik tedy můžete využít pro romantickou noční procházku, ale také pro meditaci nebo jinou podobou aktivitu. Pomůže vám to vyčistit si hlavu a získat novou energii pro další dny.

Jelikož bude během říjnového úplňku podzim již v plném proudu, jistě budete mít nutkání co nejvíce toho ještě na zahradě stihnout, než přijde zima. Zkuste však na chvíli zpomalit, protože doba úplňku není vhodná pro stříhání živého plotu, řezání stromů a keřů ani zaštipování zeleniny a květin. Můžete však sbírat kořeny bylin, které mají v danou chvíli největší sílu.

Sledujte novinky webu RadimeJAK.cz na Googlu a Seznamu!

Úplněk říjen 2024

Říjnovému úplňku, kterého se dočkáme zhruba v polovině měsíce, se dříve říkalo také Lovecký úplněk. Lidé totiž číhali na svou kořist hlavně v noci a efektivně lovili zvěř na zimu díky jasnému měsíčnímu svitu. Kromě toho se však zároveň jedná o superúplněk, což znamená, že Měsíc bude na své dráze kolem Země nejblíže naší planetě, jak může být.

Jak ovlivní říjnový úplněk vaše emoce?

Astrologickým znamením, se kterým se říjnový úplněk pojí, je Beran. Právě to lidem propůjčí mnohem větší průbojnost, novou životní energii a odvahu něco změnit nebo dotáhnout své projekty do zdárného konce. Berani jsou velmi temperamentní a motivovaní, ale jejich nezkrotná povaha může být někdy na škodu. Dejte si tedy pozor na zbytečné konflikty se svým okolím.

Na které části těla bude mít úplněk v říjnu vliv?

Říjnový úplněk nejvíce zapůsobí na naši hlavu, jazyk a zuby. Kromě toho však výrazně ovlivní i další části těla, jako jsou krevní tepny, příčně pruhované svaly, žlučník nebo mužské genitálie. Na tyto oblasti tedy buďte obzvláště opatrní, abyste se vyhnuli zbytečným zraněním či vážným zdravotním komplikacím. Také se pokuste vyhnout lékařským zákrokům, pokud je to alespoň trochu možné.