NOVOLUNÍ ZÁŘÍ 2023: Kdy je a co nás čeká?

Léto opět uteklo jako voda, a přestože nás jistě čekají ještě nějaké teplé dny, pomalu se začne ochlazovat a objeví se deštivé počasí. Ještě než přijde podzimní rovnodennost, čeká nás ovšem zářijové novoluní, které je ideální pro očistu těla i duše. Prozradíme, na jaký termín deváté novoluní letoška vychází, s jakým znamením zvěrokruhu se pojí a jak ovlivní naše pocity či zdravotní stav.

Kdy je novoluní září 2023?

Novoluní v září tentokrát připadne na pátek 15. září 2023, přičemž nastane konkrétně v 3:39 hodin středoevropského času (SEČ). Jedná se o novoluní ve znamení Panny, jehož zrozenci jsou velmi organizovaní a pracovití, nahlížejí svět realisticky a mají sklon k perfekcionismu. To znamená, že si nejspíš budete chtít touto dobou udělat ve všem pořádek.

Deváté novoluní letošního roku, které proběhne v září, se v zahraničí někdy označuje také jako Nový měsíc sklizně (New Harvest Moon). Zároveň se přitom jedná o poslední novoluní letního času před příchodem podzimní rovnodennosti a začátkem dalšího ročního období.

Jak nás novoluní v září ovlivní?

Astrologickým znamením, které bude mít na zářijové novoluní dominantní vliv, je Panna. Konkrétně se přitom jedná o znamení zemské, což jeho zrozencům propůjčuje jistou praktičnost, důslednost a schopnost logického myšlení. Tyto osoby stojí nohama pevně na zemi a ke všemu jsou velmi kritické. Nejedná se tedy o žádné snílky, ale spíše o nechvějné realisty.

Jelikož jsou Panny velice pracovité, mají smysl pro detail a rády všechno kolem sebe organizují, možná v době zářijového novoluní pocítíte potřebu udělat si ve věcech pořádek. To se pak může projevit třeba při úklidu domácnosti, v oblasti financí nebo v pracovních záležitostech. Kromě toho však můžete zaznamenat také nutkání k tomu, abyste si udělali přehled ve svých emocích.

Mezi další vlastnosti, které jsou pro Panny typické, patří sklon k perfekcionismu a přílišná kritičnost. Ačkoliv vás k takovému chování možná bude zářijové novoluní svádět, zkuste být tolerantní a přijímat to, co vám život přináší, bez neustálé potřeby negativního hodnocení. Ne všechno se totiž může pokaždé odehrát přesně podle vašich představ.

Když necháte život v některých ohledech plynout bez větších zásahů, může vás mile překvapit. Novoluní v září navíc otevírá nové možnosti v oblasti spolupráce a pomoci ostatním, v čemž Panny skutečně vynikají. Kromě toho se pak jedná také o ideální období pro očistu těla i duše, přičemž vhodným způsobem může být nějaká očistná kúra, jóga nebo třeba meditace.

Své pocity Panny většinou projevují opatrně, protože pro ně nebývá snadné mluvit o něčem, co je trápí. Právě během zářijového novoluní byste ovšem měli zkusit s tímto chováním přestat, jelikož není dobré držet emoce v sobě. Před problémy tedy neutíkejte, ale dejte jim prostor, snažte se je pochopit a případně se s nimi svěřte někomu blízkému.

Pokud se zaměříme na zdraví, novoluní ve znamení Panny bude mít největší vliv na slinivku břišní, tenké střevo, tlusté střevo a slepé střevo. Celkově pak ovlivní také vaše trávicí ústrojí včetně dvanácterníku a konečníku. Proto byste neměli tuto tělesnou oblast příliš zatěžovat, a pokud zde pocítíte nějaké potíže, raději je nezanedbávejte.

Kromě toho ovšem můžete zaznamenat působení zářijového novoluní také ve spojení se smyslovými orgány. Mnohem citlivější než jindy budou především vaše oči a uši. Vyhněte se proto dlouhému sledování televize nebo počítačového monitoru, což zbytečně namáhá zrak, a pozor si dejte i na příliš hlasitou hudbu nebo na ofouknutí.

Co dělat během zářijového novoluní?

Přestože nejspíš budete mít pocit, že je nutné na zahradě v průběhu posledních teplých dnů stihnout, co se dá, pamatujte na to, že během novoluní by půda měla mít klid. Nechte ji proto raději odpočívat, a pokud budete přeci jenom mít nutkání k nějaké činnosti, ošetřujte pouze nadzemní části stromů a keřů. Rozhodně v tuto dobu nic nesázejte ani nepřesazujte.

Sledujte novinky webu RadimeJAK.cz na Googlu a Seznamu!

Novoluní září 2023

Zářijové novoluní se odehraje přesně v polovině měsíce, tedy ještě před podzimní rovnodenností. Pojí se s astrologickým znamením Panny, které je ovládáno planetou Merkur a zemským živlem. Jeho zrozenci jsou obvykle velmi organizovaní a pracovití, což vás může motivovat k tomu, abyste si udělali ve věcech pořádek. V zahraničí se pak novoluní v září označuje jako New Harvest Moon.

Jak ovlivní zářijové novoluní vaše emoce?

Protože se novoluní v září pojí s astrologickým znamením Panny, budete mít pravděpodobně touhu udělat si přehled ve svých záležitostech. Jedná se tedy o skvělou příležitost k úklidu v domácnosti, ale můžete si konečně uspořádat také finance, pracovní povinnosti nebo dokonce vlastní pocity. Také se však doporučuje soustředit se na očistu těla a duše.

Na které tělesné partie bude mít novoluní v září vliv?

S příchodem zářijového novoluní byste měli dávat pozor hlavně na své trávicí ústrojí a na slinivku břišní. Tyto oblasti totiž budou v daný moment mnohem citlivější než jindy, a proto je dobré o ně pečovat. Příliš byste však neměli zatěžovat ani své smyslové orgány (především oči a uši) a rozhodně se nedoporučuje podstoupit touto dobou nějaký lékařský zákrok.