ZNAMENÍ ČÍNSKÉHO HOROSKOPU: Jaké jsem? (charakteristika)

Pokud jste fanoušky astrologie a rádi přiřazujete lidem vlastnosti na základě toho, kdy se narodili, nejspíš vás bude zajímat také čínský horoskop. Ten zahrnuje dvanáct znamení, která odpovídají dvanácti různým zvířatům. Prozradíme, jaká čínská znamení existují, jaká platí pro jednotlivá čínská znamení zvěrokruhu charakteristika a jak zjistit své čínské znamení podle data narození.

Čínský horoskop

V čínském zvěrokruhu každému roku odpovídá jedno z 12 znamení, která reprezentují 12 různých zvířat. Každé z nich se přitom opakuje jednou za 12 let a střídají se buď v lednu, nebo v únoru podle začátku Čínského Nového roku. Je tedy jasné, že se daný horoskop výrazně liší od západního zvěrokruhu, kde sice najdete také 12 samostatných znamení, ale ta jsou založena na střídání souhvězdí v průběhu jediného roku. 

Aby toho nebylo málo, dvanáctiletou periodu zvěrokruhu lidé používající čínský horoskop kombinují také s pětiletou periodou, kdy se mění jednotlivé živly (dřevo, oheň, země, kov, voda), a s dvouletou periodou „nábojů“, což je konkrétně jin a jang. Každého člověka tedy ovlivňuje znamení, ve kterém se narodil, ale i element a náboj, které v daném roce panovaly.

Čínský kalendář znamení se používá nejen v čínské astrologii, ale zároveň je rozšířený také v dalších asijských oblastech. Sem patří především státy jihovýchodní a východní Asie, kam patří Tibet, Tchaj-wan, Nepál, Singapur, Mongolsko, Bhútán, Thajsko, Kambodža nebo Jižní Korea. Japonci, Vietnamci a Kazaši jej používají také, ale s menšími obměnami.

Znamení čínského zvěrokruhu

Marně přemýšlíte, co jsem za znamení v čínském horoskopu? V tom případě již nemusíte zoufat, protože jsme pro vás připravili praktický přehled jednotlivých znamení čínského horoskopu dle data narození, kde najdete informaci o tom, které z dvanácti zvířat pasuje právě k vám. Také si zde můžete přečíst, jaké vlastnosti vám toto konkrétní znamení čínského horoskopu přisuzuje.

Čínský zvěrokruh tradičně začíná znamením Krysy a pokračuje dalšími jedenácti zvířaty. Proč jsou to ovšem právě tito živočichové? Legenda praví, že nefritový císař pozval jednoho dne všechna zvířata, aby se zúčastnila velkého závodu. Prvních dvanáct z nich, která překročila cílovou čáru, pak získalo své místo v čínském horoskopu. Krysa závod vyhrála, jelikož se svezla na zádech býka a těsně před koncem seskočila, aby mohla doběhnout jako první.

Elementy v čínské astrologii:

 • Kov – tento element se pojí s velkou odolností a silou vůle. Odpovídá chladnému zimnímu počasí a patří k němu bílá barva. Náleží přitom rokům, které končí nulou nebo jedničkou.
 • Voda – daný prvek si lidé asociují s výbornými přesvědčovacími schopnostmi a také s odpovědností. Je spojený se zimním obdobím a také s modrou barvou. Patří k rokům zakončeným na dvojku nebo trojku.
 • Dřevo – v tomto případě jde o element spojený s kreativitou a představivostí. Jeho barva je zelená, což jasně napovídá, že symbolizuje jaro. Připadá na roky narození končící čtyřkou nebo pětkou.
 • Oheň – jedná se o element odrážející energii a vášeň, která se pojí s letním horkým počasím a také se zářivě červenou barvou. Přiřazujeme ho k rokům, které jsou ukončené číslicí šest nebo sedm.
 • Země – poslední prvek značí schopnost stát nohama pevně na zemi a jít si za svými cíli. Element Země přitom odpovídá podzimu a spojujeme si jej se žlutou barvou. Patří k rokům končícím na osmičku nebo devítku.

Čínské znamení zvěrokruhu: Krysa

 • Roky narození – 1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020, 2032
 • Šťastná čísla – 2 a 3
 • Nešťastná čísla – 5 a 9
 • Šťastné barvy – modrá, zlatá, zelená
 • Květiny – lilie, africká fialka

Krysy jsou inteligentní, výřečné a vtipné. Díky svému ostrému jazýčku a překvapivé vynalézavosti dokáží vybruslit z každé situace. Také se ovšem vyznačují svými skvělými organizačními schopnostmi a tím, že neustále hledají příležitosti, které by jim zajistily životní úspěchy. Často se tedy dokáží uplatnit ve světě byznysu, stávají se z nich podnikatelé a bývají dobrými vedoucími.

Kromě toho jsou Krysy známé také jako kreativní a citlivé osobnosti, které jsou zvědavé, spolehlivé a velmi komunikativní. Právě to jim dokáže zajistit přízeň ostatních a kvůli své přesvědčivosti se jejich myšlenky a nápady setkávají s porozuměním ze strany okolí. Pokud se před Krysou objeví nějaká výzva, snaží se navenek působit klidně a vyrovnaně, i když to tak ve skutečnosti není.

Krysy se rády obklopují lidmi a mívají hodně známých. Jejich životní styl může být náročný, protože se snaží zapojit do obrovského množství aktivit. Mají ovšem rády jistotu a pocit bezpečí, ale i kvalitní věci nebo dobré jídlo, což se jim může vymstít. Někdy pak bývají chamtivé, snaží se za každou cenu splnit očekávání společnosti a mohou být velice náladové.

Čínské znamení zvěrokruhu: Buvol

 • Roky narození – 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021, 2033
 • Šťastná čísla – 1 a 4
 • Nešťastná čísla – 5 a 6
 • Šťastné barvy – bílá, zelená, žlutá
 • Květiny – tulipán, broskvový květ

Jedinci narození ve znamení Buvola se vyznačují svou trpělivostí, pracovitostí a spolehlivostí. Mají silnou vůli, bývají odhodlaní a jdou si vždy za svým cílem. Díky svému pevnému charakteru dokáží čelit různým překážkám a problémy se snaží řešit s rozvahou, ale stává se, že nedotáhnou věci do zdárného konce. Jsou ovšem velmi praktičtí, mají smysl pro detail a bývají to neúnavní dříči.

Důvěru Buvola si musí člověk zasloužit, ale pokud se to někomu podaří, určitě nebude litovat. Ke svým přátelům totiž Buvolové bývají velmi loajální. Ačkoliv jim může chybět smysl pro humor, ostatní si umí získat díky své spolehlivosti. Můžete se na ně obrátit s jakýmkoliv problémem, kdy vás ochotně vyslechnou a navíc vám většinou i dobře poradí.

Buvol nade vše staví svého partnera a děti, přičemž vyniká svou schopností hluboké lásky. Bývá něžný a obětavý, ale může mu scházet romantika. Často pak má rád své pohodlí a klid, nerad opouští známé koleje a může být velmi přísný a paličatý. K jeho koníčkům často patří historie nebo třeba archeologie, ctí tradice a jedná se o velice čestného člověka.

Čínské znamení zvěrokruhu: Tygr

 • Roky narození – 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022, 2034
 • Šťastná čísla – 1, 3 a 4
 • Nešťastná čísla – 6, 7 a 8
 • Šťastné barvy – šedá, modrá, oranžová
 • Květiny – květ žluté lilie

Určitě vás nepřekvapí, že Tygři bývají odvážní nebo dokonce troufalí a velice přitažliví pro své okolí. Jejich chování často porušuje zaběhlé stereotypy, jelikož tito jedinci rádi tvoří vlastní pravidla. Jsou vynalézaví, charismatičtí a nezávislí. Ostatní je dobře znají pro jejich soutěživost, ale vyznačují se také tím, že jim chybí trpělivost a mají sklony k unáhlenému jednání.

Tygři rádi zastávají vůdčí role a chtějí mít ve společnosti dobré postavení. Může se ovšem stát, že přehlédnou potřeby ostatních, a zároveň mnohdy vzdorují většinovému názoru. Nechtějí dělat kompromisy a mohou podlehnout chvilkovému rozmaru, což vede k neuváženým rozhodnutím. Spokojení bývají hlavně v takovém zaměstnání, které jim neustále přináší výzvy a nové úkoly.

Na své okolí Tygři působí neodolatelným dojmem, i když nemusí být přitažliví podle obecných měřítek. Není snadné si je ochočit, ale pokud si svého protějšku váží, dokáží být citlivými a věrnými partnery. Potřebují ovšem neustále mít alespoň částečný pocit nezávislosti. Někdy zbytečně vyhledávají riskantní situace, protože jim nebezpečí připadá vzrušující.

Čínské znamení zvěrokruhu: Zajíc

 • Roky narození – 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011, 2023
 • Šťastná čísla – 3, 4 a 6
 • Nešťastná čísla – 1, 7 a 8
 • Šťastné barvy – růžová, fialová, červená, modrá
 • Květiny – jasmín

Pro osoby narozené v čínském znamení Zajíce je typická společenskost, vnímavost a velkorysost. Umí se dobře naladit na potřeby jiných a rádi jim pomohou, když si nevědí rady. Ke svým přátelům a rodině pak bývají velice loajální. Obecně jsou ovšem dost opatrní a zdrženliví, přičemž na ostatní působí jemným dojmem, a to hlavně díky svým vybraným způsobům a vztahu ke kráse. Mají cit pro umění a dobrý vkus.

Vzhledem ke svým vlastnostem tráví Zajíci hodně času s ostatními lidmi a nalézají bezpečí v mezilidském partnerství. Je to ovšem právě jejich povaha, kvůli které pro ně může být těžké najít přátele. Mohou se totiž zdát uzavření a soustředí se na ochranu svých zájmů. Svou rodinu nicméně nade vše milují, pečují o svůj domov a v lásce bývají citliví, něžní a romantičtí. Jejich partnerské vztahy jsou pak věrné.

Jelikož jsou Zajíci klidní, vyhýbají se konfliktům, ve sporech často ustupují a snaží se vše řešit diplomaticky a mírumilovně. Kvůli své nedůvěřivosti a opatrnosti jen neradi zkoušejí něco nového. Když už se ale pro něco rozhodnou, mají silnou vůli, díky které jsou schopní získat vše, co si stanovili. Pokud se jim to hodí, dokáží lhát nebo předstírat různé emoce. Obratně pak manipulují s ostatními, aby dosáhli svého.

Čínské znamení zvěrokruhu: Drak

 • Roky narození – 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012, 2024
 • Šťastná čísla – 1, 6 a 7
 • Nešťastná čísla – 3 a 8
 • Šťastné barvy – šedobílá, zlatá, stříbrná
 • Květiny – dračík

Lidé narození ve znamení Draka vynikají nad ostatní svým charismatem, ale také svou odvahou, mimořádnou silou a energií. Umí na sebe upoutat pozornost svého okolí, i když nemusí být lichotivá. Údajně jde o symbol štěstí a vznešenosti, protože draci jako jediní mají šanci dotknout se nebes. Díky tomu mohou dosáhnout nesmrtelnosti a udržovat spojení s bohy.

Pokud si Drak něco zamane, většinou se mu podaří dosáhnout svého cíle. Pokaždé zvítězí, ať už se postaví na stranu dobra, nebo se raději dá do služeb zla. Nad ostatní vyniká svými ambicemi i schopnostmi a dokáže druhé přesvědčit, aby změnili svůj názor. Draci jsou totiž velice sebevědomí, nároční na sebe i na druhé a někdy dokonce velmi arogantní nebo sobečtí.

Kromě toho pak jedinci narození jako Draci bývají tvrdohlaví, popudliví a říkají věci bez rozmyslu. Málokdy se ohlížejí na ostatní a mohou být nevěrní či nespolehliví, i když pak často dostanou mnoho dalších šancí. Lidé se totiž cítí poctěni, že je znají, a díky tomu navazují dobré známosti. Uplatnění nacházejí jako podnikatelé, filmové hvězdy nebo třeba modelky. Opačné pohlaví je obletuje, ačkoliv mají sklon k nerozvážnostem a doopravdy milují jen zřídka.

Čínské znamení zvěrokruhu: Had

 • Roky narození – 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013, 2025
 • Šťastná čísla – 2, 8 a 9
 • Nešťastná čísla – 1, 6 a 7
 • Šťastné barvy – žlutá, červená, černá
 • Květiny – kaktus, orchidej

Na první pohled mohou jedinci narození ve znamení Hada připomínat Draky, ale na rozdíl od nich je jim vlastní větší stálost. Jde o mnohostranné osobnosti, které se dokáží přizpůsobit jakékoliv situaci a mají silnou intuici. Zároveň se vyznačují svou bystrostí, mají sklon s filozofování a díky svým instinktům se snadno vyhnou nebezpečí. Svá rozhodnutí ovšem činí rychle a spoléhají hlavně na vlastní mínění.

Hadi v čínském horoskopu signalizují temnotu a vnitřní transformaci. Jelikož se lidé narození v tomto znamení neustále pídí po tom, co je pravdivé, mohou někdy vidět problémy i na místech, kde vůbec žádné nejsou. Jsou-li středem pozornosti, bývají často nevraživí. Dobré vztahy pak udržují pouze s lidmi, ke kterým pociťují absolutní respekt. Na okolí ovšem umí udělat dobrý dojem.

Svým přátelům Hadi pomáhají hlavně radou nebo nějakým činem, ale ne finančně. V lásce mohou být romantičtí, ale jako milenci jsou většinou žárliví a sobečtí. Kromě toho si manželský život mohou zkomplikovat různými aférkami. Vyznačují se nicméně velkým osobním kouzlem, a proto se snadno dostávají na vedoucí pozice. Jejich kariéra bývá úspěšná díky dobrému pozorovacímu talentu a přizpůsobivosti.

Čínské znamení zvěrokruhu: Kůň

 • Roky narození – 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014, 2026
 • Šťastná čísla – 2, 3 a 7
 • Nešťastná čísla – 1, 5 a 6
 • Šťastné barvy – žlutá, zelená
 • Květiny – jasmín, kala

Pro osoby narozené ve znamení Koně je typická energičnost, dynamičnost a nezávislost. Jsou to lidé, kteří si rádi dělají věci po svém, bývají cílevědomí a nemají problém činit důležitá rozhodnutí. Vyznačují se také velkou sílou a vytrvalostí, přičemž umí pro své úspěchy tvrdě pracovat. Někdy ovšem chtějí až moc rychle utíkat dopředu, bývají nervózní, zbrklí a jednají unáhleně.

Koně jsou také velmi obratní, inteligentní a společenští, ale mnohdy se jim příčí kontrola ze strany okolí a nenechají nikoho plést se do jejich záležitostí. Svou energii potřebují adekvátním způsobem vybít, takže například rádi cestují a konverzují se svými přáteli. Někdy ovšem bývají náladoví, dělají věci na poslední chvíli a mají na všechno dost času. Umí ovšem vést davy, protože vědí, co od nich lidé chtějí slyšet.

Pokud jde o partnerské vztahy, Koně patří mezi pozorné milence. Ačkoliv umí dělat kompromisy, jejich silná vůle může způsobit nedostatek tolerance vůči druhým. Jestliže se pak v lásce zklamou, odmítají hledat chyby u sebe a mohou se utápět v sebelítosti. Úspěchy pak tito jedinci mívají třeba v podnikání nebo v oblasti financí, ale získané peníze většinou brzy utratí. Rádi se dobře oblékají a nebojí se investovat do dražších věcí.

Čínské znamení zvěrokruhu: Koza

 • Roky narození – 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015, 2027
 • Šťastná čísla – 2 a 7
 • Nešťastná čísla – 4 a 9
 • Šťastné barvy – červená, fialová, hnědá
 • Květiny – karafiáty, petrklíče

Mezi ostatními čínskými znameními vynikají Kozy jako citliví, jemní a romantičtí jedinci. Obvykle se jedná o typické snílky, kteří jsou umělecky založení a velice kreativní. Proto se jim daří například na poli literatury, hudby, divadla nebo výtvarného umění. Kromě toho ovšem mají Kozy také velice dobré srdce, takže často pomáhají druhým a usilují o jejich štěstí.

Kozy se také rády předvádí, dbají o svůj vzhled a vyznačují se dobrým vkusem i šarmem, což obratně využívají ve svůj prospěch. Pokud mají za něco převzít zodpovědnost, většinou se projeví jako velmi nepraktické osoby, takže se ve svém životě spíše hodně spoléhají na druhé. Učí se nicméně prostřednictvím svých zkušeností. Na své okolí pak mohou působit věčně nespokojeným dojmem a někdy jsou až příliš arogantní.

Co se týče lásky, Kozy touží po bezpečí a v romantickém životě bývají velkorysé. Svou rodinu, děti a domov nade vše milují, takže nikoho nenechají své blízké urážet. Před problémy ovšem utíkají, snaží se za každou cenu vyhnout konfrontacím a na život se dívají velice pesimisticky. Můžete je k sobě poměrně snadno připoutat, ale počítejte s tím, že na provaze sebou budou škubat.

Čínské znamení zvěrokruhu: Opice

 • Roky narození – 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016, 2028
 • Šťastná čísla – 4 a 9
 • Nešťastná čísla – 2 a 7
 • Šťastné barvy – bílá, modrá, zlatá
 • Květiny – myrta krepová, chryzantéma

Jedinci narození ve znamení Opice jsou stejně jako tito tvorové inteligentní, hbití, obratní a vynalézaví. Skvěle se adaptují na nové situace, ale je-li to potřeba, nemají problém obcházet stanovená pravidla. S ostatními jednají diplomaticky a dokáží si je poměrně snadno získat. Také se stávají vyhledávanými společníky, a to především kvůli jejich skvělému smyslu pro humor.

Opice se velice rychle učí a mají tendenci každý nápad uskutečnit hned, protože se domnívají, že jinak bude pozdě. Někdy mívají sklon k egoismu, činí impulzivní rozhodnutí a snaží se manipulovat ostatními. Zároveň se ovšem vyznačují skvělou pamětí, jsou hodně sečtělé a díky své nebojácnosti a ostrému jazýčku si dokáží poradit i v těch nejsložitějších životních situacích.

Ve snaze dosáhnout svého cíle navazují Opice mnoho různých známostí. Potřebují vedle sebe partnera, který je bude dostatečně stimulovat. Ačkoliv se velmi rychle zamilovávají, stejně rychle mohou ztratit o danou osobu zájem. Tito jedinci navíc bývají chlubiví a nespolehliví, neustále vyžadují pozornost a nejsou příliš čestní, což jim cestu ke spokojeným vztahům mnohdy ztěžuje.

Čínské znamení zvěrokruhu: Kohout

 • Roky narození – 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017, 2029
 • Šťastná čísla – 5, 7 a 8
 • Nešťastná čísla – 1, 3 a 9
 • Šťastné barvy – žlutá, zlatá, hnědá
 • Květiny – nevadlec hřebenitý, gladiola

V čínském horoskopu jsou Kohouti známí jako inteligentní, ambiciózní a přímočaří jedinci, kteří ovšem bývají také velmi ješitní. Umí si věci dobře zorganizovat, jsou spolehliví, ale rádi mají život pod kontrolou, a proto vše do detailu plánují. Zároveň mívají sklony k perfekcionismu a chtějí, aby vše probíhalo podle jejich představ. Pokud to tak není, bývají z toho nervózní.

Kvůli svým nerealistickým představám o tom, jak efektivně by měli ostatní pracovat, někdy bývají Kohouti velmi kritičtí a ostatní sekýrují. Sami zastanou hodně práce, ale na okolí působí panovačným dojmem. Patří mezi dobré pracovníky, kteří se neustále učí něčemu novému. Rádi ovšem dělají věci vlastním tempem a nesnesou, když jim do jejich záležitostí někdo mluví.

V partnerských vztazích bývají Kohouti věrní a oddaní, mají rádi malé projevy lásky a snaží se vytvořit si harmonický vztah. Ten berou velmi zodpovědně a projevují v něm velkou něhu a laskavost. Svých cílů ovšem Kohouti obecně dosahují jen s velkou námahou, i když mají hlubokou důvěru ve své schopnosti a jsou velmi trpěliví. Mají pak rádi své jistoty, ale někdy bývají marnotratní a pocity ostatních jim mohou být lhostejné.

Čínské znamení zvěrokruhu: Pes

 • Roky narození – 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018, 2030
 • Šťastná čísla – 3, 4 a 9
 • Nešťastná čísla – 1, 6 a 7
 • Šťastné barvy – zelená, fialová, červená
 • Květiny – růže, člunatec

Asi vás nepřekvapí, že Psi jsou v čínském horoskopu známí jako věrní, loajální a upřímní jedinci. Jsou naprosto oddaní své rodině a svým přátelům, bývají velmi společenští a rádi navenek projevují své pocity. Vyznačují se svou komunikativností a bývají skvělými posluchači. Typická je pro ně však i jistá nepřizpůsobivost, protože nemají rádi změny a jsou až příliš opatrní.

Kromě toho jsou pak lidé narození ve znamení Psa známí také svou vytrvalostí a zodpovědností. Jde o pracovité osoby, které si aktivně plní své povinnosti a dbají na spravedlnost. Nejsou nijak závislé na penězích, nelpí na materiálních věcech, ale naopak se vyznačují svou velkorysostí. Ať už si zvolí jakékoliv povolání, věnují se mu naplno. Učí se ale pomalu, takže s nimi ostatní musí mít trpělivost.

Díky svým povahovým vlastnostem představují Psi vhodné partnery pro manželství. Perfektně se totiž starají o svůj domov a věnují spoustu času partnerovi i dětem. K pokleskům svých blízkých bývají shovívaví a jsou tu vždy pro ostatní. Stávají se také oporou pracovního kolektivu, ale pokud někoho nemají rádi, staví se k němu kriticky.

Čínské znamení zvěrokruhu: Prase

 • Roky narození – 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019, 2031
 • Šťastná čísla – 2, 5 a 8
 • Nešťastná čísla – 1 a 7
 • Šťastné barvy – šedá, hnědá, žlutá, zlatá
 • Květiny – sedmikráska, hortenzie

Posledním znamením čínského zvěrokruhu je Prase, jehož zrozenci se vyznačují svou přátelskostí, inteligencí a upřímností. Mají pochopení vůči svému okolí, dokáží akceptovat různé životní názory a jsou také velice tolerantní. Někdy ovšem bývají příliš důvěřiví nebo naivní, což se jim může později vymstít. Nechají se totiž snadno oklamat a přitahují k sobě problémové osoby.

Mezi lidmi jsou jedinci narození jako Prasata známí hlavně svou bystrou myslí a skvělou pamětí. Chtějí být úspěšní a dosáhnout v životě velkých úspěchů, i když na ostatní mohou zpočátku působit plachým dojmem a skutečně se projeví teprve v zátěžové situaci. Všem svým povinnostem se ovšem věnují se zápalem, jsou pilní a svědomití.

Pokud jde o partnerský život, lidé patřící ke znamení Prasete bývají skutečně milováni, ale také podváděni. Neumí říkat ostatním ne a naučí se to pouze ve chvíli, kdy jejich pohár trpělivosti přeteče, což ovšem může trvat velmi dlouho. Obecně se pak jedná o čistotné jedince, kteří mají rádi manuální práce a snaží se, aby se všichni v jejich okolí cítili spokojeně.

Čínský horoskop 2024

V roce 2024 bude vládnoucím znamením Drak, kterého lidé považují za symbol štěstí, radosti, lásky a síly. Právě z toho důvodu se očekává, že to bude rok plný pozitivních zážitků, kdy se bude dobře dařit jednotlivcům i větším skupinám. Zároveň může dojít k přelomovým událostem, které ovlivní obyvatele celého světa. Po letech nejistoty nás konečně čeká trocha stability.

Čínský Nový rok tentokrát začíná 10. února 2024. Jak už jsme zmínili výše, jedná se o rok Draka, který je momentálně spojený s elementem Dřeva, jenž symbolizuje nový začátek a pokrok. Drak má navíc silnou energii, kterou propůjčí každému z nás, přičemž symbolizuje transformaci, nový růst a také hojnost. Pomůže vám tedy urovnat nedořešené záležitosti a posune vás směrem dopředu.

Znamení podle čínského horoskopu: rok 2024

 • Krysa – bude se jednat o rok velkých změn, které mohou člověku přinést výrazná pozitiva, pokud se k nim postaví čelem. Důležité je jít si cílevědomě za svým, díky čemuž se můžete posunout v osobním i pracovním životě.
 • Buvol – v následujícím roce vás čeká mnoho výzev, které bude potřeba zdolat. Přistupujte k nim s klidem, buďte trpěliví a všechno zvládnete. Také ovšem pečujte o své zdraví.
 • Tygr – v roce 2024 dostanete šanci na nový začátek. Pokud se do něčeho pustíte, pravděpodobně vás bude čekat úspěch. Snažte se ovšem dopředu nestresovat a každé rozhodnutí si dobře promyslete.
 • Zajíc – těmto jedincům přinese příští rok novou lásku nebo pomůže upevnit vztah, který právě budují. Měli by si ovšem dávat pozor na svou nerozhodnost a dávat si realistické cíle. Také mohou konečně vyřešit staré křivdy.
 • Drak – všechny výzvy, které vám život přinese, následující rok zvládnete bez jakýchkoliv obtíží, a to hlavně díky své ctižádostivosti a kreativitě. Dejte si ovšem pozor, abyste na své blízké kvůli svým úspěchům nepůsobili příliš arogantně.
 • Had – čeká vás životní posun, a to hlavně po duševní stránce. Věnujte se tedy seberealizaci, ujasněte si své postoje a promyslete, čeho chcete v budoucnu dosáhnout.
 • Kůň – následující rok se ponese hlavně ve znamení vaší kariéry, v níž můžete zaznamenat velký posun. Stačí, když vynaložíte trochu úsilí, a dočkáte se mnoha úspěchů. Vyvarujte se však nedůslednosti.
 • Koza – pro toto znamení se rok 2024 ponese ve znamení nepředvídatelných změn a událostí, s nimiž se jeho zrozenci budou muset smířit, i když nejsou zrovna přizpůsobiví. Podaří-li se jim však zachovat chladnou hlavu, změny se nakonec ukáží jako krok k lepšímu.
 • Opice – půjde o velmi šťastný rok, kdy se s vervou pustíte do čehokoliv, co vás zrovna popadne. Ve svém snažení budete úspěšní, takže je možná čas promyslet změnu zaměstnání nebo jiné životní příležitosti, kterých jste se obávali.
 • Kohout – rok 2024 bude pro vás dobou hojnosti, kdy dosáhnete pracovních úspěchů. Ačkoliv můžete v osobním životě zaznamenat malé problémy, pokud nebudete tlačit na pilu, nepříznivé okolnosti se vždy zdárně vyřeší.
 • Pes – pro tyto jedince bude následující rok dobou, kdy se zaměří hlavně na mezilidské vztahy. Díky své společenské povaze dokáží navázat nové kontakty, které jim v budoucnu přinesou jenom pozitiva.
 • Prase – tyto osoby budou muset příští rok překonat řadu výzev, ale díky svému optimismu se jim podaří všechny nezdary v dobré obrátit. Měli by si však dávat pozor na to, aby je kvůli dobrosrdečnosti ostatní nevyužívali.

Sledujte novinky webu RadimeJAK.cz na Googlu a Seznamu!

Kdy se mění čínský horoskop?

Čínský horoskop zahrnuje 12 znamení odpovídajících 12 různým zvířatům. Každé z nich dostane svůj prostor jednou za 12 let, což znamená, že pro každý rok je určený právě jeden z těchto živočichů. K jejich střídání dochází buď v lednu, nebo poté v únoru, tedy konkrétně ve chvíli, kdy začíná Čínský Nový rok.

Jaké jsem čínské znamení?

Čínský zvěrokruh zahrnuje dvanáct různých zvířat, která se navzájem liší svými vlastnostmi. Údajně jde o živočichy, kteří jako první proběhli cílovou linií, když nefritový císař pořádal velký závod. Mezi jednotlivá znamení se pak konkrétně řadí Krysa, Buvol, Tygr, Zajíc, Drak, Had, Kůň, Koza, Opice, Kohout, Pes a Prase.

Jaký je čínský horoskop pro rok 2024?

Čeká nás rok Draka, což je symbol štěstí, lásky a síly. Právě z toho důvodu by následující rok mohl být plný pozitivních událostí, které nám do života přinesou stabilitu. Zároveň bude spojený s elementem Dřeva, což značí nové začátky a životní pokroky. Dočkáme se hojnosti a růstu, přičemž můžeme úspěšně dokončit nedořešené úkoly a vyřešit dávné křivdy.