NOVOLUNÍ ČERVEN 2023: Kdy je a co nás čeká?

0

Ještě než nastane nejdelší den roku 2023, tedy hojně oslavovaný letní slunovrat, dočkáme se také červnového novoluní. Jeho vliv výrazně pocítí naše tělo i naše mysl, přičemž někteří lidé mohou ve svém životě zaznamenat nečekaný chaos. Prozradíme, na jaký termín šesté novoluní letošního roku vychází, s jakým znamením zvěrokruhu se pojí a jakým způsobem ovlivní naše zdraví či emoce.

Kdy je novoluní červen 2023?

Novoluní v červnu tentokrát připadne na neděli 18. června 2023, přičemž nastane konkrétně v 6:36 hodin středoevropského času (SEČ). Jde o novoluní ve znamení Blíženců, což vám jistě napoví, že se máme na co těšit. Blíženci jsou totiž idealisté, kteří si libují ve filosofii, rádi zkoumají názory ostatních a žijí velice činorodým a aktivním životem, ale také mohou bezcílně skákat od jedné věci ke druhé.

Jedná se přitom také o čtvrté novoluní v daném ročním období (jaro), na které výjimečně připadla čtyři novoluní místo klasických tří. K tomu dochází zhruba každých 33 měsíců, takže nejde o příliš častý jev. Obecně pak novoluní bývá pro člověka poměrně emotivním momentem, kdy se začátek nového lunárního cyklu často propojuje i se začátkem cyklu osobního.

Jak nás novoluní v červnu ovlivní?

Astrologickým znamením, které má na červnové novoluní vliv, jsou Blíženci. Jde o znamení vzdušné, které se pojí s planetou Merkur. Jeho zrozenci pak bývají velice vnímaví, intelektuálně založení a přizpůsobiví, často se chlubí širokým okruhem zájmů a mívají skvělé komunikační schopnosti. Zároveň se v nich ale většinou ukrývají dvě různé osobnosti a bývají proměnliví.

Myšlenky zvídavých Blíženců se střídají závratnou rychlostí, takže většinou neumí dlouho vydržet na jednom místě. Ve společnosti bývají rádi v centru pozornosti a může se jednat o nepřehlédnutelné a velice výřečné osobnosti. Ve svých životech nicméně mohou mít trochu chaos, protože často přebíhají od jedné věci ke druhé. To samé může během červnového novoluní potkat i vás.

Novoluní v Blížencích se pak projeví také potřebou provést ve svém životě nějaké změny a chovat se spontánně. Důležité je ovšem sladit své myšlení se svými skutečnými pocity a činy. Nenechte se tedy strhnout touhou začínat nové projekty a okamžitě od nich odbíhat k něčemu jinému, protože by se vám takové chování nemuselo v budoucnu vyplatit.

Co se týče zdraví, vliv červnového novoluní pocítíte především v oblasti ramen, paží a rukou, kterým byste měli dopřát dostatečný odpočinek. Místo namáhavé fyzické práce nebo aktivního cvičení tedy zvolte raději relaxaci. Velice příjemně by pak na vaše tělo mohla zapůsobit třeba návštěva sauny nebo masáž, přičemž doporučujeme věnovat zvýšenou pozornost péči o vaše ruce.

K dalším oblastem, které budou v době červnového novoluní citlivější, se potom řadí třeba dýchací systém (hlavně průdušky a plíce), ale i nervové spoje pro sensoriku a motoriku nebo krevní kapiláry. Snažte se proto dané části těla nijak výrazně nezatěžovat. Také se vyhněte jakýmkoliv lékařským zákrokům, které se v době novoluní nikdy nedoporučují.

Co dělat během červnového novoluní?

Pokud vás teplé červnové počasí a stále se prodlužující dny lákají k práci na zahrádce, mějte na paměti, že pro vysazování, přesazování a sušení rostlin se hodí hlavně období mezi úplňkem a novoluním. V době samotného novu by půda naopak měla mít klid. Nic tedy nesázeje, a pokud je to možné, ošetřujte pouze nadzemní části stromů a keřů.

Sledujte novinky webu RadimeJAK.cz na Googlu a Seznamu!

Novoluní červen 2023

Červnového novoluní se dočkáme ještě před letním slunovratem, kdy nastane nejdelší den v roce. Půjde přitom o novoluní ve znamení Blíženců a zároveň o čtvrté novoluní v daném ročním období (jaro), na které výjimečně připadla čtyři novoluní místo tradičních tří novů. To se děje pouze zřídka, konkrétně zhruba každých 33 měsíců.

Jak ovlivní červnové novoluní vaše emoce?

Jelikož jde o novoluní v Blížencích, můžete pocítit příval energie a touhu provést ve svém životě nějaké výraznější změny. Také vás ale možná zachvátí chaos, protože Blíženci jsou známí tím, že v sobě ukrývají dvě osobnosti a jsou velice proměnliví. Často tedy přebíhají od jedné věci ke druhé, což se v některých oblastech nemusí vyplatit.

Na které části těla bude mít novoluní v červnu vliv?

Během červnového novoluní byste si měli dávat pozor především na své ruce, paže a ramena. Tyto oblasti mohou být unavené z neustálé námahy a každodenního shonu, takže byste jim měli dopřát odpočinek a třeba i příjemnou masáž. Kromě toho budou citlivější také vaše průdušky, plíce, nervové spoje pro sensoriku a motoriku a krevní kapiláry.