NOVOLUNÍ ČERVEN 2024: Kdy je a co nás čeká?

Do velkých prázdnin zbývá už pouze necelý měsíc, dny jsou stále delší a počasí přeje sportovním aktivitám i různým rodinným výletům. Kromě toho se však dočkáme také šestého novoluní letošního roku. Prozradíme, na jaký termín červnové novoluní vychází, s jakým znamením zvěrokruhu se pojí a které oblasti našich životů jeho působení nejvíce zasáhne.

Kdy je novoluní červen 2024?

Novoluní v červnu tentokrát připadne na čtvrtek 6. června 2024, přičemž nastane konkrétně v 14:37 hodin středoevropského času (SEČ). Jedná se o novoluní ve znamení Blíženců, což vám jistě napovídá, že půjde o čas přející nejrůznějším změnám. Zároveň můžete pocítit touhu po harmonizaci vztahů ve svém životě, a to jak v partnerské rovině, tak i na přátelské úrovni.

Šesté novoluní v letošním roce, kterého se dočkáme hned na začátku měsíce, se v zahraničí někdy označuje také jako Nový jahodový měsíc (New Strawberry Moon). Jedná se přitom o třetí novoluní jarního období v roce 2024, který se od toho minulého liší především v tom, že na rozdíl od klasických dvanácti novoluní tentokrát nabídne hned třináct novů, protože prosinec obsahuje dva z nich (1. prosince a 30. prosince).

Jak nás novoluní v červnu ovlivní?

Astrologickým znamením, které bude mít na červnové novoluní největší vliv, jsou Blíženci. Konkrétně jde o znamení vzdušné, jehož směřování řídí planeta Merkur. Lidé narození jako Blíženci jsou pak známí jako vnímaví a intelektuálně založení jedinci, kteří mají poměrně velké množství různých zájmů, snaží se žít velmi aktivním životem a zvládají více věcí najednou.

Vzhledem ke své komunikativnosti jsou Blíženci skvělými společníky pro jakoukoliv konverzaci. Jejich myšlenky se ale většinou pohybují závratnou rychlostí, takže někdy není jednoduché držet s nimi krok. Důležité je také zmínit, že se v nich ukrývají dvě různé osobnosti. Jde o výrazné a nepřehlédnutelné jedince, kteří si užívají pozornost ostatních, ale zároveň nevydrží dlouho na jednom místě, takže se snaží ve svém životě neustále něco měnit.

TOP:   ÚPLNĚK KVĚTEN 2024: Kdy je a co nás čeká?

Měsíc v Blížencích se s velkou pravděpodobností projeví touhou po změnách a potřebou pustit se do všeho spontánně. Můžete být proto hovornější a o svých pocitech mluvit s mnohem větší lehkostí, než na jakou jste zvyklí. Zároveň nejspíš pocítíte, že jste schopní zachovat za každé situace chladnou hlavu, ale dejte si pozor, abyste na ostatní nepůsobili tak, že máte chladné srdce.

Během červnového novoluní se bude náš život točit především kolem hledání rovnováhy v oblasti mezilidských a milostných vztahů. Daný čas bude přát navazování nových kontaktů, zajímavým interakcím se známými i neznámými lidmi a vzájemnému vyměňování různých nápadů. Díky vlivu Blíženců se nebudete bát sdílet své myšlenky s ostatními, což se vám může v budoucnu vyplatit.

Zatímco některým bude během červnového novoluní v lásce přáno, jiné může zaskočit odmítnutí. V každém případě je nutné komunikovat a snažit se vyjádřit své pocity, i když mohou být negativní. Pouze tak můžete dosáhnout harmonie myšlení a cítění, kterou ve svém životě skutečně potřebujete. Kromě toho se pak bude jednat také o vhodný čas pro učení se novým věcem a realizaci dosud odkládaných životních plánů.

Po zdravotní stránce bude mít červnové novoluní největší vliv na oblast horních končetin, tedy na ramena, paže a ruce. Snažte se je proto příliš nezatěžovat, vyhněte se nošení těžkých břemen a raději si dopřejte odpočinek nebo třeba příjemnou masáž. Dále pak vliv novoluní v Blížencích pocítí i nervová spojení pro sensoriku a motoriku.

Aby toho nebylo málo, působení červnového novoluní ovlivní také vaši dýchací soustavu, tedy především plíce a průdušky. Možná je tedy načase v tuto chvíli konečně přestat s kouřením nebo se začít věnovat nějakému dechovému cvičení. Zároveň nezapomínejte, že byste v průběhu novoluní neměli podstupovat žádné lékařské zákroky.

TOP:   ÚPLNĚK KVĚTEN 2024: Kdy je a co nás čeká?

Co dělat během červnového novoluní?

Červen je měsíc, kdy již za okny většinou panuje velmi příjemné počasí, ale stále ještě není příliš horko, abyste se museli schovávat v klimatizovaných místnostech. Právě z toho důvodu se jedná o vhodný čas k procházkám, výletům i nepřebernému množství sportovních činností. Zkuste si tedy během novoluní najít čas pro sebe a pobýt chvíli na čerstvém vzduchu.

Přestože vás možná příjemné dny lákají k práci na zahrádce, během novoluní byste se těmto aktivitám měli raději vyhnout. Půda by totiž tou dobou měla mít klid. Raději tedy odložte zahradničení na později a rozhodně nic nevysazujte ani nepřesazujte, protože by se vám rostliny poté neujaly. Můžete ovšem ošetřovat nadzemní části již vysazených stromů a keřů.

Sledujte novinky webu RadimeJAK.cz na Googlu a Seznamu!

Novoluní červen 2024

Červnové novoluní, které bude zároveň šestým novem v roce 2024, proběhne hned zkraje měsíce. Pojí se s astrologickým znamením Blíženců, a proto možná zatoužíte po změnách a budete hledat harmonii ve svých vztazích. V zahraničí se pak tomuto novoluní někdy říká Nový jahodový měsíc neboli New Strawberry Moon.

Jak ovlivní červnové novoluní vaše emoce?

Červnové novoluní bude spojené s astrologickým znamením Blíženců, takže vás nejspíš budou lákat různé životní změny a do všeho půjdete po hlavě. Zároveň byste se měli zaměřit na hledání rovnováhy ve svých partnerských, přátelských i pracovních vztazích. Možná se vám dokonce bude lépe mluvit o svých pocitech.

Na které části těla bude mít novoluní v červnu vliv?

V průběhu červnového novoluní byste si měli dávat pozor hlavně na své paže, ruce a ramena, protože horní končetiny budou v danou chvíli mnohem citlivější než jindy. Problematická pak může být i oblast plic a průdušek, a proto se příliš nepřepínejte a raději si dopřejte potřebný odpočinek. Snažte se také vyhnout jakýmkoliv lékařským zákrokům.