NOVOLUNÍ BŘEZEN 2023: Kdy je a co nás čeká?

Po dlouhých zimních měsících se v březnu konečně dočkáme prvních jarních dnů, které s sebou přinesou také částečné oteplení a pozitivnější myšlenky. Na začátek astronomického jara pak naváže také březnové novoluní, během kterého možná pocítíte příval nové životní energie. Prozradíme, na který termín vychází březnové novoluní, s jakým znamením zvěrokruhu se pojí a jak ovlivní naše zdraví či emoce.

Kdy je novoluní březen 2023?

Novoluní v březnu tentokrát připadne na 21. března 2023, přičemž nastane konkrétně v 18:22 hodin středoevropského času (SEČ). Jedná se o novoluní ve znamení Berana, což znamená, že se máme opravdu na co těšit. Přináší s sebou totiž spoustu energie a lidem může dodat potřebnou průbojnost, ale zároveň může v některých jedincích vyvolat nervozitu a nahrává drobným i větším sporům.

Jak nás novoluní v březnu ovlivní?

Astrologickým znamením, které má na březnové novoluní dominantní vliv, je Beran. Jde o znamení ohnivé, které se vyznačuje především svou průbojností a spontánností. Jedinci narození jako Berani překypují životní energií, jsou ambiciózní, a když se pro něco nadchnou, nic je nezastaví. Díky tomu, že si poměrně snadno dokáží prosadit svou, to mohou v životě dotáhnout opravdu daleko.

Problém ale spočívá v tom, že jsou Berani někdy do věcí až příliš zapálení, chtějí mít všechno podle sebe a nejlépe hned. Často se pak kvůli tomu zaplétají do nesmyslných hádek a různých sporů, takže na okolí mohou působit jako idealisté či rebelové. Na druhou stranu jsou však poměrně bezstarostní a nezávislí, mají velkou radost ze života a bývají zdrojem skvělých nápadů.

Během březnového novoluní tedy můžete pocítit pořádný příval nové životní energie a motivaci prosadit se v práci, v osobním životě nebo třeba i tam, kde byste to možná ani nečekali. Ambicióznost a neústupnost Beranů vám jistě pomůže v cestě za splněním vašich snů, ale mějte na paměti, že důležitá životní rozhodnutí je dobré nejprve promyslet. Raději nedělejte žádné ukvapené závěry.

TOP:   ZIMNÍ SLUNOVRAT: Kdy nastává a jaké jsou tradice?

Březnové novoluní v Beranu se nicméně pojí i s nervózní energií, kterou lidé potřebují vybít. Někteří jedinci se tak mohou nechtěně zaplétat do různých malicherných sporů a toto období s sebou možná přinese i nepříjemné hádky. Bohužel nahrává také závislostem, takže pokud se snažíte přestat kouřit nebo omezit konzumaci alkoholu, mohlo by to pro vás být při březnovém novoluní o něco těžší než obvykle.

Po zdravotní stránce má novoluní v březnu největší vliv na hlavu, zuby a jazyk, takže si dávejte dobrý pozor, abyste si zbytečně nepřivodili nějaké zranění či nemoc. Kromě toho novoluní ovlivní také tepny, proudění krve, příčně pruhované svaly nebo třeba žlučník. Pamatujte také na to, že touto dobou se nedoporučuje podstupovat jakákoliv invazivní vyšetření nebo zákroky. Vyzkoušet ale můžete jarní detox.

Co dělat během březnového novoluní?

I když jste možná již připravení pustit se s prvními jarními dny konečně do práce a začít zvelebovat svou zahrádku, raději ještě chvíli počkejte. Březnové novoluní totiž není vhodným okamžikem k sázení či přesazování, jelikož semena touto dobou špatně vzchází. Půda odpočívá, takže by měla mít klid, ale pokud chcete, můžete ošetřit nadzemní části stromů a keřů.

Novoluní březen 2023

Tentokrát se březnového novoluní dočkáme až v druhé polovině měsíce, přičemž naváže na jarní rovnodennost, kdy na severní polokouli oficiálně začíná jaro. Novoluní přitom proběhne ve znamení Berana, což značí, že se bude jednat o období překypující neklidnou energií, zvýšenou motivovaností a touhou prosadit se v různých odvětvích.

Jak ovlivní březnové novoluní vaše emoce?

Protože se jedná o novoluní v Beranu, lidé mohou pocítit příval nové životní energie a průbojnost, která jim doteď nebyla příliš známá. To jim pak pomůže při cestě za tím, po čem touží, a navíc se možná dočkají i nové inspirace a skvělých nápadů. Dané období ale také přeje hádkám a sporům, které mohou vzniknout i ze zdánlivě bezvýznamných důvodů.

TOP:   ZIMNÍ SLUNOVRAT: Kdy nastává a jaké jsou tradice?

Na které části těla bude mít novoluní v březnu vliv?

Pokud jde o zdraví, během březnového novoluní byste si měli dávat pozor především na své zuby, jazyk a hlavu. Tyto části těla budou totiž v danou chvíli nejcitlivější, takže byste je neměli příliš zatěžovat. To navíc platí i pro další oblasti, jako je příčně pruhované svalstvo nebo třeba žlučník. Raději se tedy nijak nepřemáhejte, ale pusťte se do jarní očistné kúry.