NOVOLUNÍ BŘEZEN 2024: Kdy je a co nás čeká?

Ještě před oficiálním začátkem jarního období se dočkáme třetího letošního novoluní, které se může stát skvělou příležitostí k očistě organismu a meditaci. Člověk by se měl také zamyslet nad svým směřováním a využít energii nového cyklu k dlouho odkládaným změnám. Prozradíme, na jaký termín březnové novoluní vychází, s jakým znamením zvěrokruhu se pojí a které oblasti nejvíce ovlivní.

Kdy je novoluní březen 2024?

Novoluní v březnu tentokrát připadne na neděli 10. března 2024, přičemž nastane konkrétně v 10:00 hodin středoevropského času (SEČ). Jedná se o novoluní ve znamení Ryb, což naznačuje, že v danou chvíli bude člověk vnímavější k potřebám a emocím ostatních. Zároveň půjde o vhodnou chvíli, kdy je možné zapřemýšlet nad tím, co vlastně od života chcete.

Třetí novoluní v letošním roce, kterého se dočkáme v první polovině března, se v zahraničí někdy označuje také jako Noví červí měsíc (New Worm Moon). Jde přitom o třetí a zároveň poslední zimní novoluní roku 2024, který se od toho minulého liší tím, že během něj místo dvanácti novoluní proběhne hned třináct novů. Na prosinec totiž připadnou dva z nich (1. a 30. prosince).

Jak nás novoluní v březnu ovlivní?

Astrologickým znamením, které bude mít na březnové novoluní největší vliv, jsou Ryby. Jak už název napovídá, jde o znamení vodní, jehož směřování řídí planeta Neptun. Lidé narození jako Ryby přitom patří mezi jemné a klidné duše, jsou velice citliví a mají skvělou intuici. Zároveň je pro ně typická velká představivost a empatie, díky níž dokáží vidět věci, které jsou ostatním skryté.

Během březnového novoluní můžete zaznamenat větší vnímavost k pocitům druhých, což vás může zároveň motivovat k tomu, abyste se zapojili do nějakých dobročinných aktivit. Touha pomáhat ostatním, ohleduplnost a velká obětavost totiž patří mezi charakteristické vlastnosti jedinců narozených ve znamení Ryb, které bude v danou chvíli dominovat.

TOP:   AUTOŠKOLA a ZÁVĚREČNÉ ZKOUŠKY - často kladené otázky

Jelikož Ryby ve svém životě usilují především o harmonii a jsou velmi duševně založené, březnové novoluní bude také dobrou příležitostí pro meditaci, sebereflexi a hledání hlubšího smyslu života. Přestože jistě budete chtít brát ohledy na osoby ve svém okolí, nebojte se ostatním říkat ne, stát si za svým a jít naproti svým cílům. Pouze tak dosáhnete klidu, po němž toužíte.

Vzhledem k povahovým vlastnostem Ryb vás během březnového novoluní nicméně mohou přepadnout negativní myšlenky a pocity nejistoty. Kvůli tomu pak můžete snadno sklouznout k naprosté pasivitě, kdy budete pouze čekat na to, co se ve vašem životě stane, aniž byste mu dali nějaký směr. Ve snaze vyhnout se konfliktům také můžete potlačovat své vlastní názory a touhy.

Po zdravotní stránce bude mít březnové novoluní velký vliv především na dolní končetiny, a to hlavně v oblasti chodidel a prstů u nohou. Jeho působení však pocítí také náš mozek (konkrétně třeba podvěsek mozkový nebo šišinka) a novoluní v březnu může mimo jiné ovlivnit i tvorbu a vylučování některých hormonů, jako je melatonin či endorfin.

Kromě toho můžete během novoluní v březnu pocítit celkový nedostatek energie a oslabení organismu, takže byste se neměli zbytečně přepínat. Citlivé oblasti příliš nezatěžujte a raději si dopřejte dostatečné množství odpočinku. Zároveň pamatujte na to, že byste v den novoluní neměli podstoupit žádný lékařský zákrok, pokud je možné jej naplánovat na jiný termín.

Co dělat během březnového novoluní?

Pokud patříte mezi nadšené pěstitele, s příchodem března už jistě budete chtít zahájit první zahradní práce nebo začít zvelebovat svůj skleník, balkon či terasu. Pomalu se totiž blíží začátek astronomického jara a je tedy čas začít se připravovat na další pěstební sezónu například tím, že si předpěstujete sazeničky, které později umístíte na finální stanoviště.

TOP:   ŘIDIČSKÉ PRŮKAZY: Jaké existují SKUPINY a DRUHY a co musím splňovat, abych je získal?

Ačkoliv možná chcete stihnout všechno co nejrychleji, nezapomínejte na to, že během novoluní by půda měla mít klid. Nechte ji tedy odpočívat a nic nevysazujte ani nepřesazujte, jelikož semena z těchto výsevů poté špatně vzcházejí a přesazené rostliny by se nemusely uchytit. Můžete se ovšem pustit do ošetřování nadzemních částí květin, stromů a keřů.

Sledujte novinky webu RadimeJAK.cz na Googlu a Seznamu!

Novoluní březen 2024

Březnového novoluní, které bude třetí v roce 2024, se dočkáte v první polovině měsíce. Pojí se s astrologickým znamením Ryb, takže lidé budou v danou chvíli o něco vnímavější k pocitům ostatních. V zahraničí se toto novoluní někdy označuje také jako Nový červí měsíc neboli New Worm Moon.

Jak ovlivní březnové novoluní vaše emoce?

Výrazný vliv na březnové novoluní bude mít znamení Ryb, takže možná budete o něco citlivější než jindy a budete se snažit všem ve svém okolí pomáhat. Bude se jednat o vhodný čas pro meditaci a hledání smyslu života, ale také se můžete setkat s negativními myšlenkami a pocity nejistoty. Snažte se nebýt příliš pasivní a nebojte se vyjádřit svůj názor.

Na které části těla bude mít novoluní v březnu vliv?

V průběhu březnového novoluní byste měli být opatrní hlavně na své dolní končetiny, které budou touto dobou o něco náchylnější k poranění. Citlivá budou především chodidla a prsty u nohou, takže je příliš nezatěžujte. Kromě toho může působení třetího letošního novoluní pocítit také mozek a bude mít vliv také na některé hormony (melatonin, endorfin).