NOVOLUNÍ SRPEN 2023: Kdy je a co nás čeká?

Letní prázdniny se pomalu, ale jistě začínají chýlit ke svému konci, ale v srpnu se jistě dočkáme ještě řady teplých dnů. Kromě toho nastane také srpnové novoluní, které je vhodné pro navazování nových kontaktů. Prozradíme, na jaký termín osmé novoluní letošního roku vychází, s jakým znamením zvěrokruhu se pojí a jakým způsobem ovlivní naše zdraví či emoce.

Kdy je novoluní srpen 2023?

Novoluní v srpnu tentokrát připadne na středu 16. července 2023, přičemž nastane konkrétně v 11:37 hodin středoevropského času (SEČ). Jedná se o novoluní ve znamení Lva, jehož zrozenci jsou rodilí vůdci a bezesporu také charismatické osobnosti. Obvykle stojí v centru pozornosti, což se může hodit, protože srpnové novoluní bude díky jejich vlivu přát navazování nových známostí.

Osmé novoluní letošního roku, které proběhne v měsíci srpnu, se někdy v zahraničí označuje také jako Nový modrý měsíc (New Blue Moon). Jedná se přitom o druhé novoluní letního období celkem ze tří, po kterém bude následovat ještě poslední nov v polovině září.

Jak nás novoluní v srpnu ovlivní?

Astrologickým znamením, která má na srpnové novoluní dominantní vliv, je Lev. Asi nikoho z nás nepřekvapí, že jde o znamení ovládané Sluncem, jehož živlem je oheň. To se pak také promítá do povahy lidí, kteří se v tomto znamení narodili. Jde totiž o rodilé vůdce, kteří ve světě zaujímají pozice, kde se jim daří uplatňovat svou přirozenou autoritu.

Lvové rádi stojí v centru pozornosti, kde se mohou pochlubit svými úspěchy, a neumí se moc dobře smířit s tím, že by byli někde až druzí. Pokud jde o pozitivní vlastnosti, mají všestranně silnou osobnost, disponují organizačními schopnostmi, umí dobře vycházet s lidmi a typický je pro ně i diplomatický talent. Kromě toho se navíc jedná o dobrosrdečné a temperamentní osoby.

TOP:   AFIRMACE HOJNOSTI aneb jak si zajistit život v blahobytu

Energické vystupování Lvů ovšem může zastínit zvýšená citlivost ke kritice. Tito jedinci totiž potřebují obdiv, komplimenty a uznání ze strany okolí a velmi špatně přijímají jakékoliv negativní poznámky, i když jsou třeba míněné dobře. Během srpnového novoluní by proto bylo přínosné zastavit se, přiznat si svou neschopnost přijímat kritiku a pokusit se ji naopak zužitkovat pro své dobro.

Ačkoliv jsou lidé narození ve znamení Lva známí svou sebedůvěrou a někdy také pýchou, rozhodně nejsou sobečtí. Právě naopak, rádi se dělí s ostatními a o své okolí se upřímně zajímají. Pozitivní vliv a sílu tohoto znamení proto během srpnového novoluní využijte, vydejte se do společnosti a zkuste navázat nové výhodné kontakty nebo prohloubit ty existující. V budoucnu se to bude hodit.

Co se týče zdraví, srpnové novoluní bude mít největší vliv na vaše srdce, aortu, srdeční puls, krevní oběh a krevní tlak. Jedná se o velice důležité oblasti lidského těla, které byste touto dobou rozhodně neměli přetěžovat. Zapomeňte tedy na výlet do posilovny nebo na namáhavou práci v domácnosti a využijte srpnové novoluní raději k relaxaci a celkovému zklidnění organismu.

Co dělat během srpnového novoluní?

Teplé letní počasí může člověka lákat k zahradničení a obhospodařování venkovních prostor, ale pamatujte na to, že v době novoluní by měla půda odpočívat a mít klid. Proto se nepouštějte do žádného velkého přesazování ani sázení nových rostlin, jelikož semena touto dobou špatně vzchází. Chcete-li něco udělat, ošetřujte pouze nadzemní části keřů a stromů.

Sledujte novinky webu RadimeJAK.cz na Googlu a Seznamu!

Novoluní srpen 2023

Srpnové novoluní přijde v druhé polovině měsíce. Pojí se s astrologickým znamením Lva, které je ovládáno Sluncem a ohnivým živlem. Jeho zrozenci jsou velmi charismatické osobnosti, a právě díky tomu bude toto období přát navazování nových kontaktů i prohlubování starých. V zahraničí se pak srpnovému novoluní někdy říká Nový modrý měsíc (New Blue Moon).

TOP:   VELIKONOCE 2024: Proč se slaví a kdy nás čekají?

Jak ovlivní srpnové novoluní vaše emoce?

Jelikož se srpnové novoluní pojí s astrologickým znamením Lva, což jsou rození vůdci a charismatické osobnosti, vyplatí se vyrazit někam do společnosti a pořádně si to užít. Zároveň tak můžete navázat nové kontakty, které se vám budou dříve nebo později hodit. Lvi ovšem velmi špatně přijímají kritiku, takže si dejte pozor na přecitlivělost v této oblasti.

Na které části těla bude mít novoluní v srpnu vliv?

Během srpnového novoluní byste si měli dávat největší pozor na své srdce, aortu, puls, krevní oběh a krevní tlak, což jsou oblasti, které budou v tuto dobu nejvíce citlivé. Místo nějakých namáhavých činností proto raději odpočívejte a nechte aktivnější činnosti na později. Také se vyhněte operacím a jiným lékařským zákrokům.