ÚPLNĚK PROSINEC 2022: Kdy je a co nás čeká?

0

Celý prosinec se obvykle nese ve znamení blížících se Vánoc, takže lidé shánějí dárky, pečou cukroví i další dobroty a zdobí své domovy tak, aby na ně dýchla ta správná vánoční atmosféra. Ještě než přijde Štědrý den, se ovšem dočkáme prosincového úplňku. Prozradíme, kdy konkrétně se na něj můžeme těšit, s jakým znamením zvěrokruhu se pojí a jak ovlivní naše zdraví či emoce.

Kdy je úplněk prosinec 2022?

Prosincový úplněk tentokrát připadne na čtvrtek 8. prosince 2022 a nastane konkrétně v 5:07 hodin středoevropského času (SEČ). Jedná se o úplněk ve znamení Blíženců, které se pojí s planetou Merkur a jehož živlem je vzduch. Lidé narození v tomto znamení zvěrokruhu bývají vnímaví, přizpůsobiví a intelektuálně založení. Žijí aktivně, jejich myšlenky rychle plynou a ukrývají se v nich dvě osobnosti.

Pokud rádi pozorujete oblohu, rozhodně si nenechte úplněk v prosinci ujít. Měsíc se totiž ocitne v takové pozici, že zcela zakryje planetu Mars, která bude touto dobou velice blízko Zemi a navíc bude i dobře viditelná. Prosincový úplněk je navíc ten úplně poslední v roce 2022, přičemž další pak nastane až 7. ledna 2023.

V indiánské kultuře se prosincovému úplňku říkalo Studený úplněk nebo také Předvánoční úplněk. Význam těchto názvů samozřejmě není těžké odvodit, jelikož jde o poslední úplněk v roce, kdy počasí bývá velice chladné a blíží se Vánoce. Kromě toho se ale můžete setkat také s označením Úplněk dlouhých nocí, což souvisí s tím, že v období kolem zimního slunovratu jsou noci nejdelší a nejtemnější.

Jak nás úplněk v prosinci ovlivní?

Jelikož se jedná o úplněk v Blížencích, ústředními tématy budou kariéra, možnost seberealizace, ale i touha seznámit se s někým novým nebo se něco nového naučit. Blíženci jsou totiž idealisté, kteří se mohou pochlubit poměrně širokým okruhem zájmů a činorodým životem. Na své okolí pak většinou působí jako inteligentní, přátelské a kreativní osobnosti, které jsou nepřehlédnutelné a rády jsou centrem pozornosti.

Úplňky se obecně pojí s velkým množstvím vnější energie, která člověku dodává novou odvahu, motivaci a touhu pustit se do něčeho nového. Pokud jde konkrétně o úplněk v prosinci, tento čas představuje ideální čas na učení, různé zkoušky nebo vymýšlení nových pracovních projektů či podnikatelských aktivit. Dlouhodobější či starší projekty se naopak doporučuje odložit na příznivější období.

Vzhledem ke spojení s planetou Mars se během prosincového úplňku může stát, že se konečně dají do pohybu věci, s nimiž si lámete hlavu již několik měsíců. Kromě toho pak prosincový úplněk pomůže vnést trochu světla do oblasti justice, soudů a úřadů. To znamená, že pokud se budete snažit, můžete efektivně vyřešit některé spory nebo vyřídit záležitosti, které vás trápí.

Kromě toho se ovšem prosincový úplněk pojí také s potřebou komunikace, což platí v oblasti milostných vztahů, ale i mezi přáteli nebo na pracovišti. Pozor si dejte hlavně na emocionální nestabilitu a zvýšenou impulzivnost, která by vám mohla způsobit velké potíže. Snažte se nepodléhat sebelítosti a plačtivosti, s ostatními mluvte na rovinu a pečlivě volte slova, abyste někomu zbytečně neublížili.

Pokud jde o zdraví, prosincový úplněk bude mít největší vliv na horní polovinu těla. Citlivé bude především vaše dýchací ústrojí, průdušky a plíce, takže si dejte pozor, abyste se někde nenachladili nebo si hned zkraje měsíce nepřivodili chřipku, se kterou se budete léčit až do Vánoc. Zároveň jde o vhodný čas, kdy přestat kouřit, což vaše průdušky a plíce jistě ocení.

Mezi oblasti, které budou při prosincovém úplňku náchylnější k poranění, se pak řadí i ramena, paže a ruce, přičemž Měsíc výrazně ovlivní také krevní kapiláry a nervové spoje pro motoriku a sensoriku. Odložte tedy těžkou manuální práci na později a zkuste si udělat čas jen pro sebe. Rozhodně se nenechte vykolejit tím, že ještě nemáte uklizeno nebo jste nesehnali všechny vánoční dárky, a myslete na to, že nejdůležitější je klid a rodinná pohoda.

Co dělat při prosincovém úplňku?

Přestože již kvůli chladnému počasí venku nejsou zrovna podmínky pro zahradničení, najdou se lidé, kteří přemýšlí, co by ještě před Vánocemi na zahradě stihli. Stejně jako při jiných úplňcích se doporučuje sbírat kořeny bylin, které mají touto dobou největší sílu. Rozhodně ale nestříhejte živý plot, neřežte stromy ani keře, nic nezaštipujte a nesušte nadzemní části bylin.

Úplněk prosinec 2022

Prosincový úplněk se v indiánské kultuře označoval jako Studený úplněk nebo třeba Úplněk dlouhých nocí, protože spolu s příchodem chladného počasí se začaly také prodlužovat hodiny, kdy je slunce za obzorem. Zároveň jde o úplněk ve znamení Blíženců, což značí touhu po nových zážitcích a snahu seznámit se s někým novým.

Jak ovlivní prosincový úplněk vaše emoce?

Během prosincového úplňku se budou lidé soustředit především na svou kariéru a na možnosti seberealizace. Jde totiž o skvělý čas na učení, zkoušky či nové projekty. Kromě toho se konečně můžete dobrat řešení problémů, které vás již dlouho trápily. Dejte si však pozor na plačtivost nebo sebelítost a snažte se komunikovat efektivně, abyste někoho nezranili slovy.

Na které části těla bude mít prosincový úplněk vliv?

Největší vliv bude mít úplněk v prosinci na horní polovinu těla. Konkrétně se jedná třeba o průdušky a plíce, kterým byste měli co nejvíce ulevit. Proto se doporučuje přestat s kouřením a vyhýbat se faktorům, které by mohly vést k rozvoji respiračních onemocnění. Dále pak může mít prosincový úplněk vliv také na ramena, paže, ruce, kapiláry nebo nervové spoje pro sensoriku a motoriku.