NEJLEPŠÍ VÁNOČNÍ a NOVOROČNÍ PŘÁNÍ 2023


Odesíláte každý rok vánoční a novoroční SMS přání svým přátelům, rodině a známým? V takovém případě pravděpodobně víte, že vymyslet originální textové přání k Vánocům nebo do nového roku není vůbec snadné. Pokud se i letos znovu snažíte přijít na to, co napsat svým blízkým do zprávy nebo na pohlednici, ale nemáte jasno, nemějte strach. Vybrali jsme ta nejlepší přání, která vaše známé rozhodně potěší.

Mohlo by vás také zajímat:

Vánoční přání

Patříte mezi jedince, kteří každoročně rozesílají vánoční SMS přání, e-maily nebo vánoční přání na messenger všem svým mobilním kontaktům a pro letošní rok vám zkrátka již došla inspirace? Hledáte originální či humorná vánoční přání SMS, kterými byste potěšili své nejbližší? Nebo snad vyrábíte krásná vánoční přání, která ještě před začátkem svátků rozešlete své rodině?

Ať už hledáte SMS vánoční přáníčko, nebo zkrátka chcete najít vánoční blahopřání, které ručně vepíšete na pohlednici se sváteční tematikou, určitě by se vám hodily nějaké zajímavé nápady. Jestliže nevíte, jaký vybrat pro vánoční přání text a jak svým známým popřát šťastné a veselé, zkuste některý z našich tipů.

Kdy se posílají vánoční přání?

Pokud chcete vašim příbuzným, přátelům či blízkým poslat vánoční přání 2023, rozhodně byste neměli nechávat věci až na poslední chvíli. Vánoční přáníčka, která neposíláte prostřednictvím SMS, e-mailu ani messengeru, ale tradičním způsobem, by v ideálním případě měla dorazit nejpozději 23. prosince, tedy ještě před Štědrým dnem.

Posíláte-li však přání na Vánoce poštou, pamatujte na to, že s blížícími se vánočními svátky mají podobný nápad jako vy tisícovky dalších lidí, takže je doručování o něco pomalejší. Vzhledem k obrovskému množství posílaných vánočních dárků a pohlednic by tedy vaše vánoční přání rodině či blízkým, které vytvoříte na poslední chvíli, nemuselo dorazit včas. Z toho důvodu odešlete přání k vánočním svátkům a novému roku raději už kolem 15. prosince.

Jak poslat vánoční přání?

V současné době existuje hned několik způsobů, jak můžete svým blízkým poslat hezké přání k Vánocům a novému roku. Pokud patříte mezi kreativní a zručné jedince, vánoční a novoroční přání si samozřejmě můžete vyrobit vlastnoručně. To pak už jen stačí vložit do hezké obálky a odeslat poštou, nebo jej zkrátka můžete svým nejbližším předat osobně ve chvíli, kdy se s nimi uvidíte.

Ať už se rozhodnete vánoční přání pro přátele a rodinu zakoupit v obchodě, nebo si necháváte originální vánoční přání či novoroční přání zpracovat od grafika, platí zde to samé, co v případě, kdy si vánoční přáníčka vyrábíte svépomocí. Svým blízkým je můžete poslat poštou (ať už s vlastním textem, nebo s básničkou z internetu), ale samozřejmě jim tyto kartičky můžete předat i osobně.

Stále častěji dnes ale lidé volí jednodušší cestu a posílají si vzkazy formou SMS, prostřednictvím aplikace Messenger či WhatsApp, nebo třeba e-mailem. Zde samozřejmě záleží na tom, jaký máte s adresátem vztah. Vánoční SMS 2023 či zpráva na Messenger se například hodí pro blízké přátele, s nimiž jste běžně v kontaktu online, zatímco e-mailem můžete poslat i formálnější přání.

Jak si vytvořit vánoční přání?

Pokud si chcete vlastnoručně vytvořit to nejhezčí vánoční přání, existuje spousta možností, jak na to. Máte-li kreativního ducha, zkuste výrobu vánočních a novoročních přáníček z papíru, ze dřeva nebo třeba z jiných materiálů, které jsou dostupné ve výtvarných potřebách. K tomu přidejte nůžky, lepidlo, pastelky, fixy či temperové barvy, nebo zkuste jiné techniky, které jsou méně obvyklé.

Vzory novoročních přání a vánočních přání zajisté najdete na internetu, kde se nachází tisíce šablon, které vám s tvorbou gratulací pro vaše blízké pomohou. Kromě toho existují i foto návody nebo video návody, podle kterých můžete postupovat. Dále pak existuje i spousta internetových stránek, aplikací a programů, kde si můžete vybrat vánoční či novoroční šablonu, vyplnit svůj vlastní text, tento výtvor si poté stáhnout a odeslat ho svým známým prostřednictvím e-mailu, messengeru či WhatsAppu.

Co napsat na vánoční přání?

Marně přemýšlíte, co uvést na vánoční a novoroční přání 2023 a jak popřát k Vánocům, abyste své blízké během svátků co nejvíce potěšili? Tradiční přáníčka obvykle obsahují klasické přání veselých Vánoc a šťastného nového roku. Kromě toho však můžete přidat také osobnější formulace a popřát adresátovi něco konkrétního – zdraví, štěstí, lásku, rodinnou pohodu, plno dárků nebo třeba bohatého Ježíška. Také ale můžete zvolit vtipnou nebo romantickou variantu.

Originální a rýmovaná přání

 • Hvězdy na nebi vánočním, ať září svitem svátečním. Lásku, štěstí, zdraví nesou vám, v tento den nemá být nikdo sám.
 • Večer plný překvapení, pocit, který jindy není. Dobré jídlo do bříška, bohatého Ježíška. Tohle všechno na Vánoce, hodně zdraví v novém roce!
 • Ježíšek pomalu zapřahá sáně, za okny vidět je paprsku svit. Zavři teď oči a nastav své dlaně, lásku a štěstí do nich si chyť. Šťastné a veselé Vánoce!
 • Až pod stromečkem rozvážeš mašličku, ať lásku najdeš v balíčku. Ve druhém štěstí, klid a pohodu, ve třetím hlavně dobrou náladu. Veselé Vánoce!
 • Šupinku pro štěstí, schovej si do dlaní, radost ti přinese, smutek prý zahání. K vánoční pohodě rozkroj si jablíčko, přeji ti ze srdce zdraví a štěstíčko.
 • Hromadu dárků, co srdce pohladí, rodinu a přátele, co nikdy nezradí. K bohatství krůček, ke štěstí krok, nádherné Vánoce a nový rok!
 • Hodně štěstí, bílých vloček, spoustu dárků pod stromeček. Vánoční zvoneček ať zvoní, cukroví ať krásně voní. Krásné Vánoce a pohodu v novém roce!
 • Sníh se kolem třpytí, mlčí kraj i les, hvězdy tiše svítí v dáli u nebes. Závějí jde ztěžka s dárky Ježíšek, i Vám k tomu svátku nechá na památku zlatý oříšek. Krásné Vánoce!

Romantická přání

Nevíte si rady, jaký by mělo mít nejkrásnější vánoční přání 2023 text, pokud jím chcete potěšit svého milovaného nebo svou milovanou? Samozřejmě můžete vymyslet vlastní vánoční přání od srdce, ale pokud potřebujete trochu inspirace, nemusíte zoufat. Přinášíme tipy na to, jak napsat zajímavé vánoční přání, které adresátovi vykouzlí úsměv na tváři.

 • Přeji ti to, co člověk nejvíc potřebuje – zdraví. To, co člověk stále hledá – štěstí. A to, bez čeho se nedá žít – lásku. Krásné Vánoce a šťastný nový rok!
 • Už teď vím, že budeš můj nejkrásnější vánoční dárek. Nemůžu se dočkat, až si tě rozbalím. Krásné Vánoce!
 • Kdyby se mě Bůh zeptal, co si přeju k Vánocům, tak mu odpovím, aby s láskou opatroval toho, kdo právě čte tyto řádky.
 • Štěstí a lásku, radost a něhu, ať Tobě přinese vánoční sen. Přání mé najdeš ve vločce sněhu, zachyť ji na ruce v ten šťastný den.
 • Tyhle Vánoce budou úžasné, to moc dobře vím. Nic se nemůže vyrovnat tomu, že je s tebou oslavím!
 • Vánoční čas rozsvítil zas plamínek v očích Tvých. Miluji ten Tvůj smích. Je radost po Tvém boku strávit nejhezčí den roku!
 • Štědrý večer už se blíží a mě stesk u srdíčka tíží. Jen jeden dárek bych si přála, tím by se mi splnil můj nejkrásnější sen. Ježíškovi už jsem dopis psala, že pod stromečkem chci Tebe jen!

Vtipné vánoční přání

Chcete, aby byly vaše vánoční SMS vtipné? Vymyslet originální a srandovní vánoční přání není jednoduché. Ačkoliv je internet plný zajímavých nápadů, výběr vánoční básničky může chvíli trvat. Abyste to měli jednodušší, přinášíme několik tipů, jaké veselé vánoční přání svým blízkým letos poslat.

 • Ježíšek se u nás stavil, Štědrý den předem slavil. Dal nám všechny dárečky, za sklenice vodečky. Pak propil i saně, zbyly mu jen prázdné dlaně. Pro Vás nechal přání: Nadělte si sami!
 • Přišel mi Ježíšek nadělit smůlu, že jí měl dost, dal mi jí fůru. Povídám, Ježíšku, co takhle štěstí? Listoval v seznamu, pak mi dal pěstí. Tak šťastné a veselé!
 • Ucpěte komíny, nepusťte Santu, použij cement, anebo maltu. Otevři okno, nasaď si kulíšek, dárky ti přinese jedině Ježíšek!
 • K Vánocům: a) nechci nic, b) nedělej si škodu, c) vždyť si nic nezasloužím, d) obdaruji se sám. Správnou odpověď mi pošli obratem. Tvůj Ježíšek
 • Nebem letí Ježíšek, fouká mu pod kožíšek. Veze plný pytel dárků, pro každého má svou várku. Nalijte mu skleničku, zdrží se jen chviličku.
 • Půjčil jsem si milion, dárků jsem měl kamion. Neplatil jsem splátky, vzali si to zpátky. Nezbyl ani dáreček, vzali mi i domeček. Neplatil jsem daně, vzali mi i sáně. Nevím už si rady, sob mi chcípnul hlady. V lese mám teď pelíšek, kašlu na vás – Ježíšek!

Andělské vánoční přání

 • Líbezné melodie na nebi andílci pějí. Krásné Vánoce Vám ze srdce přejí. Na vločkách k Vám nesou přáníčko, ať v novém roce nechybí láska, štěstí i zdravíčko.
 • Za Tvoje přátelství a za Tvou něhu, za srdce čisté, jak vločka sněhu, posílám andílka, co Tě bude chránit, nedovolí nikomu, by Tě mohl ranit. Krásné Vánoce!
 • Zastavit čas v tuto vánoční chvíli, poslouchat, jak andělé mávají křídly, a vidět štěstí všude kolem sebe a cítit, jak sněhová vločka zebe. Kéž nejen o Vánocích, ale po celé další roky nacházíme cestu k sobě radostnými kroky!
 • Andílci se radují, příchod Vánoc zvěstují. Přejí Vám veselé svátky, plné klidu, míru a lásky. Krásné Vánoce!
 • Vánoční anděl přichází, cinkot zvonku ho provází. Přišel spokojené Vánoce přát, štěstí a radost vinšovat.
 • Nebe a na něm v tisících hvězdičky, z oblohy přilétá anděl maličký. Na malém obláčku přináší Ti přáníčko, přeje Ti lásku, zdraví a štěstíčko. Ať všechno, o čem se Ti kdy snilo, o Vánocích se vyplnilo.
 • Z oblohy se sypou hvězdičky, slyšet jsou koledy z dáli, zvěstuje anděl maličký, ať splní se vše, co na Vánoce jste si přáli.
 • Líbezně hrají v podvečer andělé, pod bílou peřinou spí celá zem, šťastné a veselé Vánoce všem! Ať je svět v bílém sametu přes ty nejhezčí svátky, kdy zlaté zvony vánoční nás pustí do pohádky.

Krátké vánoční přání

Rádi byste svým známým, přátelům a příbuzným poslali vánoční nebo novoroční přání, ale všechny varianty, které jste zde našli, se vám zdají moc dlouhé? Žádný problém! Ať už hledáte krátká vánoční přání pro svého nejdražšího, nebo chcete mít vánoční přání krátké pro někoho z rodiny, v našem přehledu si jistě vyberete to své!

 • Ať krásné dárky pod Vaším stromečkem jsou a hodně nefalšované radosti Vám přinesou. Veselé Vánoce!
 • Až se setmí a kapr bude na štědrovečerním stole, ať pohoda vládne u Vás doma a nový rok je časem splněných přání!
 • Ať letošní Vánoce hravě předčí všechny předešlé. Šťastné a veselé!
 • Srdečně přejeme, ať si tu nádhernou a neopakovatelnou vánoční atmosféru moc užíváte!
 • Přejeme kouzelné vánoční svátky plné nádherných zážitků a pohody v rodinném kruhu.
 • Ať z Vašeho domu o Vánocích zní upřímný, bezstarostný smích!
 • Ať na Vánoce je tak krásný svět, že o tom budete celý příští rok vyprávět.
 • Až svůj největší dárek rozbalíte, ať najdete přesně to, o čem sníte!
 • Mnoho hezkých chvil v příjemné atmosféře Vánoc, pevné zdraví, hodně štěstí a lásky v novém roce.
 • Ať Vánoce zapadlé v sněhu přinesou vám lásku a něhu.
 • Ať Vánoce jsou vším, co činí svět překrásným.
 • Ať potká Tě na cestě z půlnoční pravý nefalšovaný zázrak vánoční.
 • Poslechněte srdce hlas a užívejte sváteční čas. Šťastné a veselé!
 • Vánoce plné splněných přání, ať máte důvod k usmívání.
 • Vánoce jsou časem lásky, spřízněných duší a všude vládnoucí pohody. Ať to pro Vás platí dvojnásobně!
 • Bílé Vánoce, pohodu, klid, hodně dárků a v duši svit.

Vánoční přání pro rodinu

Hledáte texty vánočních a novoročních přání, která mají rodinný nádech? Ať už vás zajímají spíše netradiční přání k Vánocům 2023, nebo dáváte přednost jednoduchým blahopřáním, na kterých není co zkazit, u nás si rozhodně vyberete. Nadchnout by vás mohly například následující texty, které můžete využít i jako vánoční přání na Messenger či do e-mailu:

 • Vše nejlepší k Vánocům přeji celé rodince, ať jste o krok blíž svým snům, nejšťastnější v celé dědince.
 • Stromeček svítí, zvoneček zvoní, děti se na dárky strašně moc těší. Purpura na plotně krásně nám voní, vábí k nám Ježíška, večer se blíží. Přejeme vám, rodinko, štěstíčko a zdravíčko. Klidný, šťastný nový rok, to Vám přejem strašně moc.
 • Na nebi jsou hvězdičky, v srdcích znějí písničky, snížek bílý poletuje, koledy si prozpěvuje. Přáníčka se nesou světem, ať vám padaj do klína, zdraví, štěstí, spokojenost, přeje naše rodina.
 • Až o Vánocích napadne sníh a všude venku bude slyšet smích, ať i z vašeho domova se do dálky rozléhá a každý z Vás se štěstím v srdci uléhá.
 • Svátky nádherné jak květ s rodinou si užívejte, ať Vám patří celý svět, jen se bavte a smějte.
 • Užijte si s rodinou pohádkové svátky, ať nemají vadu jedinou, vejdete do pohádky.
 • Hodně štěstí k Vánocům přejeme pro celý dům. A dál, jak se přává, ať zdraví nezaostává a všechno se vám daří, každý z vás jen září.
 • Ať Ježíšek se trefí do přání Vašich dětí a v teple rodinného kruhu Vánoce Vám přinesou vzpruhu.
 • Pohodové Vánoce přejem Vám, ať na Štědrý večer není nikdo sám. Ať Vánoce stráví všichni spolu, ať se všichni sejdou u štědrovečerního stolu. Šťastné a veselé!
 • Hodně sněhu, lásku a něhu, pohodu a klid, to vše máte mít. A ještě plno věcí k tomu přejem celému Vašemu domu. Veselé Vánoce.

Firemní vánoční přání

Potřebujete poděkovat svým klientům, obchodním partnerům nebo zaměstnancům. Konec roku je ideální čas. Přinášíme vám několik originálních tipů – firemní vánoční přání text.

TOP:   ÚPLNĚK DUBEN 2024: Kdy je a co nás čeká?

Přání pro klienty a obchodní partnery

Vážení klienti a obchodní partneři

s blížícím se koncem roku bychom Vám rádi poděkovali za Vaši důvěru a spolupráci. Přejeme Vám krásné vánoční svátky plné radosti a klidu, a do nového roku přejeme mnoho úspěchů, zdraví a spokojenosti. Těšíme se na další společné projekty a setkání v příštím roce.

S přátelským pozdravem,

[jméno firmy]

Přání pro zaměstnance

Milí kolegové,

Vánoce jsou časem radosti a pohody, a tak bychom vám chtěli popřát klidné a šťastné svátky. Děkujeme vám za vaši práci a nasazení během celého roku. Do nového roku vám přejeme mnoho úspěchů, osobního štěstí a zdraví. Těšíme se na společné výzvy, které nám přinese příští rok.

S láskou a vděkem,

[jméno firmy]

Přání pro dodavatele

Vážení dodavatelé,

tímto bychom Vám rádi vyjádřili naši vděčnost za kvalitní služby a spolehlivost, kterou nám poskytujete. Přejeme Vám krásné a klidné Vánoce a do nového roku mnoho úspěchů a spokojených klientů. Děkujeme za spolupráci a těšíme se na další společné projekty.

S pozdravem,

[jméno firmy]

Novoroční blahopřání

Ať už hledáte krátké novoroční přání, kterým potěšíte své známé v prvních minutách příštího roku, nebo silvestrovské přání, které rozesměje celou vaši rodinu, jistě by se vám hodilo několik zajímavých nápadů. Vymyslet originální nebo vtipné novoroční přání totiž není jednoduché. Proto nabízíme vzory novoročních přání, které se vám jistě budou hodit.

 • Zvoní, zvoní zvonec, že je roku konec. Zvedněme tedy skleničky, připijme na příští rok celičký. Ať štěstí, zdraví nás v něm provází a nic dobrého se nezkazí!
 • Rozsypej čočku na zápraží, ať máš peněz dost, ať se ti daří. Ať nový rok je lepší než ten starý, máš práci, přátele a hlavně pevné zdraví.
 • Do nového roku pohodu na každém kroku. Ať vaše přání se splní, oko slzu neuroní, a když, tak jen slzu štěstí, mějte se celý rok hezky!
 • Nový rok přináší opět své poselství, přejme si navzájem lásku a přátelství. Ať štěstí a zdraví provází náš každý krok, přeji Vám úspěšný celý příští rok.
 • Posílám Ti zlaté prasátko pro štěstí, ať obloukem vyhne se Ti smůla a neštěstí. Ať se Ti všechna přání splní a nový rok lepší je než ten uplynulý.
 • Nechme stranou starosti, je tu doba radostí. Odšpuntujme lahvinky, nadělujme pusinky. A pak ať se zpívá, slaví, v novém roce štěstí, zdraví!
 • Do nového roku zbývá jen pár hodinek, přeji, ať Ti přinese spousty dobrých novinek. Zdraví, štěstí, lásku a kupu penízků, ať máš dobrých lidí vždy hodně nablízku!
 • Až v novém roce budeš mít přání, ať spadne hvězda znenadání a do puntíku se ti splní vše, co se ti hlavou honí.
 • Ať všechny starosti se zruší, ať zavládne klid a pokoj v duši. Co bolelo, ať se zhojí, co těšilo, ať se zdvojí. Aby byly v novém roku jen slzy štěstí v každém oku.
 • Silvestrovská noc je krátká, nechejte si zadní vrátka. S pitím to moc nepřehánět, jinak hrozí jater zánět. Jídlo zase škodí břichu, proto radši hodně smíchu. A do nového roku co nejvíce šťastných kroků přeje…

Sledujte novinky webu RadimeJAK.cz na Googlu a Seznamu!

Vánoční přání SMS či Messenger zpráva

Pokud chcete svým blízkým poslat vánoční SMS přání nebo třeba hezkou zprávu na e-mail, Messenger nebo WhatsApp, kde jim popřejete hezké prožití vánočních svátků, máme pro vás několik zajímavých tipů. Vyzkoušet můžete třeba vánoční přáníčko „Večer plný překvapení, pocit, který jindy není…“ nebo vánoční blahopřání „Hromadu dárků, co srdce pohladí…“

TOP:   ŘIDIČSKÉ PRŮKAZY: Jaké existují SKUPINY a DRUHY a co musím splňovat, abych je získal?

Krásná vánoční přání

Hledáte originální vánoční přání, které vašim nejbližším vykouzlí úsměv na rtech a zahřeje je na srdci? V tom případě by se vám mohla líbit třeba romantická vánoční blahopřání, jako je zpráva „Vánoční čas rozsvítil zas plamínek v očích Tvých…“, nebo andělské vánoční přáníčko „Z oblohy se sypou hvězdičky, slyšet jsou koledy z dáli…“

Vtipné vánoční přání

Máte rádi humorná vánoční přání, která adresáty z plných plic rozesmějí a během svátků vaše blízké zaručeně pobaví? Pak byste jim mohli poslat třeba zprávu „Přišel mi Ježíšek nadělit smůlu…“, vánoční SMS přání či Messenger přání „Ucpěte komíny, nepusťte Santu…“ nebo oblíbené blahopřání „Půjčil jsem si milion, dárků jsem měl kamion…“

Novoroční přání SMS či Messenger zpráva

Chcete své blízké potěšit krásným přáním do nového roku, ale nemáte žádnou inspiraci? Nevěšte hlavu! Přinášíme totiž vzory novoročních přání, které se vám budou určitě hodit. Patří sem třeba novoroční blahopřání „Zvoní, zvoní zvonec, že je roku konec…“, originální novoroční přání „Nechme stranou starosti, je tu doba radosti…“ či silvestrovské blahopřání „Silvestrovská noc je krátká…“