DRUHÝ ÚPLNĚK SRPEN 2023: Kdy je a co nás čeká?

Během srpna se začínají postupně zkracovat dny, ale teploty jsou pořád příjemné a děti si ještě užívají zbytek letních prázdnin. Letos se také netradičně dočkáme dvou úplňků v jednom měsíci, což se příliš často nestává. Prozradíme, na jaký termín vychází druhý srpnový úplněk, s jakým astrologickým znamením se pojí a jakým způsobem ovlivní naše zdraví či emoce.

Kdy je druhý úplněk srpen 2023?

Druhý srpnový úplněk tentokrát připadne na čtvrtek 31. srpna 2023, přičemž nastane konkrétně v 3:35 hodin středoevropského času (SEČ). Jedná se o úplněk ve znamení Ryb, což znamená, že možná budete prožívat nepříjemné pocity nejistoty a potrápí vás přecitlivělost. Zároveň se však v této době můžete pustit do kreativních činností a třeba zaznamenáte také duchovní posun.

Velmi netradiční vlastností úplňku, kterého se dočkáme během posledního dne letošního osmého měsíce, je skutečnost, že jde již o druhý úplněk měsíce srpna (jedná se tedy o devátý úplněk roku 2023). Tento jev se označuje jako Modrý Měsíc (Blue Moon), přičemž jde o další úplněk, který spadá do určitého období, což může být druhý úplněk v jednom měsíci nebo třetí úplněk v období, v němž se vyskytly hned čtyři úplňky.

Kromě toho je druhý srpnový úplněk také jedním ze dvou superúplňků, které je možné v roce 2023 na noční obloze pozorovat (první z nich se objevil také v srpnu, konkrétně hned první den tohoto měsíce). Jako superúplněk nebo superměsíc se přitom označuje astronomický jev, kdy Měsíc ve fázi úplňku či novu prochází perigeem (přízemím) a je na své dráze nejblíže Zemi. Na konci srpna bude ve fázi úplňku jen zhruba 9,5 hodiny potom, kdy se naší planetě nejvíce přiblíží.

Jak nás druhý úplněk v srpnu ovlivní?

Druhý srpnový úplněk se pojí s astrologickým znamením Ryb. Jeho zrozenci mívají jemnou a klidnou povahu, jsou často duchovně založení a oceňují především životní harmonii. Díky své silné intuici jsou schopní vidět věci, které jsou ostatním skryté. Kromě toho jde o citlivé bytosti, které se raději drží v pozadí a pomáhají ostatním, ale v tu pravou chvíli se umí projevit, aby dosáhly svého.

TOP:   AUTOŠKOLA a ZÁVĚREČNÉ ZKOUŠKY - často kladené otázky

Během druhého srpnového úplňku vám kvůli vlivu Ryb může výrazně klesnout sebevědomí a nejspíš také budete touto dobou prožívat silnou nejistotu. Důvodem bude pravděpodobně pocit, že nic nestíháte, nezvládáte plnit povinnosti, které byste měli mít dávno hotové, a nic se vám nedaří. Ale neměli byste se ničeho bát, tato momentální přecitlivělost totiž odejde stejně rychle, jako přišla.

Také se ovšem může stát, že budete mnohem vnímavější než obvykle, takže si všimnete věcí, které byste jinak přehlíželi. Zároveň se jedná o skvělý čas, kdy se pustit do nějaké kreativní činnosti, která vás těší a naplňuje, kde se dají dobře uplatnit vaše zjitřené emoce. Kromě toho můžete v době druhého srpnového úplňku zaznamenat výrazný duchovní posun.

V lidové tradici symbolizuje Modrý úplněk moudrost a duchovní růst, přičemž někteří tuto událost spojují také s pozdním životním obdobím ženy, která dosáhne své zralosti (a tím pádem také jakési „úplnosti“). Ve Skotsku pak lidé věří, že pokud někdo z rodiny v tento čas zemře, budou ho brzy následovat tři další příbuzní.

Existují ale i další pověry, které se s Modrým úplněk pojí. Říká se například, že byste měli zatáhnout všechny závěsy, protože pokud na vaše tělo ve spánku dopadne jeho svit, můžete se zbláznit. Také byste se rozhodně neměli dívat na daný úplněk přes sklo, protože byste mohli mít následujících třicet dnů velkou smůlu.

Naopak se doporučuje sbírat bylinky, které touto dobou mají zázračnou moc, a připravit si z nich následně odvar, jenž by měl člověku zaručit krásu. Jestliže se snažíte o dítě, v době Modrého úplňku údajně budete mít větší šanci na úspěch. Někteří pak věří i tomu, že když vidíte Modrý úplněk, měli byste si něco přát. Prý se to pak brzy splní.

Pokud jde o vaše zdraví, druhý srpnový úplněk bude mít největší vliv na vaše dolní končetiny, a to konkrétně na chodidla, prsty u nohou, ale třeba i lýtka nebo kotníky. Kromě toho vliv úplňku pocítí podvěsek mozkový a šišinka. Důležité je proto zpomalit, najít si čas pro sebe a dopřát si třeba příjemnou masáž nebo si zacvičit, díky čemuž si citlivé části těla protáhnete.

TOP:   ÚPLNĚK DUBEN 2024: Kdy je a co nás čeká?

Co dělat během prvního srpnového úplňku?

Ačkoliv máme léto již za sebou, trochu teplého počasí si ještě určitě užijeme. Proto možná přemýšlíte, jaké činnosti byste na zahrádce mohli stihnout, než začne pršet a výrazněji se ochladí. V době druhého srpnového úplňku byste nicméně měli nechat pracovní náčiní raději odpočívat. Nestříhejte živý plot, neřežte stromy ani keře a nezaštipujte zeleninu ani květiny, jelikož jsou rostliny touto dobou přecitlivělé. Také sušení bylinek nechte spíše na později.

Sledujte novinky webu RadimeJAK.cz na Googlu a Seznamu!

Druhý úplněk srpen 2023

Druhého srpnového úplňku se dočkáme na konci měsíce, přičemž jde o takzvaný Modrý úplněk. To znamená, že jde o druhý úplněk, jenž se objeví během jediného měsíce, což se příliš často nestává. Kromě toho je to však také superúplněk (druhý v letošním roce), kdy Měsíc ve fázi úplňku prochází perigeem a je na své dráze nejblíže naší planetě.

Jak ovlivní druhý srpnový úplněk vaše emoce?

Na druhý úplněk v srpnu bude mít vliv astrologické znamení Ryb, jehož zrozenci jsou klidní, citliví a někdy nejistí. Může se tedy stát, že vám klesne sebevědomí, budete přecitlivělí a budete mít pocit, že nic nestíháte. Také však budete k některým věcem vnímavější než jindy, bude se vám dařit v kreativních činnostech a můžete se těšit i na duchovní posun.

Na které části těla bude mít druhý úplněk v srpnu vliv?

Během druhého srpnového úplňku budou nejcitlivější některé části dolních končetin, jako jsou například chodidla a prsty u nohou. Na ty byste si proto měli dávat velký pozor a rozhodně byste je neměli zatěžovat. Kromě toho vliv daného úplňku pocítí také podvěsek mozkový a šišinka. Doporučuje se zpomalit a dopřát si trochu odpočinku.