NOVOLUNÍ ÚNOR 2023: Kdy je a co nás čeká?

0

Spolu s chladným únorovým počasím a jarními prázdninami pro školou povinné děti se dočkáme také druhého letošního novoluní, které se ponese v duchu kreativity, nových příležitostí, ale i melancholických nálad. Prozradíme, kdy proběhne únorové novoluní, s jakým znamením zvěrokruhu se tato událost pojí a jakým způsobem ovlivní naše zdraví či emoce.

Kdy je novoluní únor 2023?

Novoluní v únoru tentokrát připadne na 20. února 2023, přičemž nastane přesně v 08:05 hodin středoevropského času (SEČ). Jedná se konkrétně o novoluní ve znamení Ryb, které sice na první pohled mohou na někoho působit pasivním dojmem, ale zároveň jsou schopné využít každou vhodnou příležitost ke svému prospěchu.

Jak nás novoluní v únoru ovlivní?

Astrologickým znamením, které má na únorové novoluní vliv, jsou Ryby. Jde o znamení vodní, které se vyznačuje jemnou a klidnou povahou, ale i duchovním založením. Lidé narození ve znamení Ryb oceňují především harmonii a mají mimořádně dobře vyvinutou intuici. Ve společnosti jsou tito jedinci spíše přizpůsobiví a nesnaží se být v popředí, ale mají vlastní názory, které si často nechávají pro sebe.

Jelikož bývají ryby velice vnímavé a rády pomáhají ostatním, může se to promítnout právě i do únorového novoluní. Možná si tedy všimnete, že budete k některým věcem o něco citlivější než jindy, že dokážete ostatní mnohem rychleji prokouknout a že zaznamenáte skutečnosti, které vám až do této doby byly naprosto skryté. Také ale můžete pocítit splín a melancholii, které jsou během zimních měsíců u některých lidí poměrně běžné.

Kromě toho je dobře známé, že jsou Ryby mezi lidmi považovány za kreativní snílky. Novoluní v únoru proto může být skvělou příležitostí, kdy se pustit do nějaké umělecké činnosti, ať už s ní máte zkušenosti, nebo jste v tomto ohledu nepopsaným listem. Rozhodně se nebojte experimentovat a zkoušet nové věci a pamatujte na to, že se fantazii meze nekladou.

Po zdravotní stránce bude mít únorové novoluní největší vliv na dolní končetiny, které budou v tuto dobu nadmíru citlivé. Pozor si dávejte především na svá chodidla, prsty u nohou, kotníky, achilovky a lýtka. Tyto části těla byste neměli příliš namáhat. Raději si trochu odpočiňte od práce i náročného cvičení a zkuste si dopřát třeba příjemnou masáž.

Dále se pak únorové novoluní dotkne také podvěsku mozkového a šišinky, přičemž ovlivní i sekreci endorfinu a melatoninu. Stejně jako v době úplňku se pak ani při únorovém novoluní nedoporučuje podstupovat jakékoliv lékařské zákroky. Z toho důvodu si veškeré operace a invazivní vyšetření naplánujte raději na jindy, pokud to bude možné.

Co dělat během únorového novoluní?

Pokud přemýšlíte, co byste mohli na zahrádce v tuto dobu zvládnout, pamatujte, že období mezi únorovým úplňkem a novoluním je vhodné k ošetření nadzemních částí stromů a keřů. Určitě by se ale přímo v době novoluní nemělo nic sázet ani přesazovat, protože půda ještě stále odpočívá a semena v tomto období špatně vzcházejí.

Novoluní únor 2023

Únorového novoluní se dočkáme ve druhé polovině měsíce. Proběhne ve znamení Ryb, které mají klidnou povahu, touží po harmonii a zároveň se vyznačují mimořádně dobře vyvinutou intuicí. Díky tomu se novoluní v únoru ponese v duchu nových příležitostí a člověk bude schopný odhalit věci, které mu dříve unikaly.

Jak ovlivní únorové novoluní vaše pocity?

Jelikož jsou první jarní dny stále ještě poměrně daleko, lidé se mohou potýkat s pocity melancholie, smutku a zoufalství. Únorové novoluní se ale pojí s astrologickým znamením Ryb, a proto bude zároveň přát kreativním činnostem a jakýmkoliv aktivitám, kde může člověk popustit uzdu své fantazii. Není proto od věci vyzkoušet nové věci nebo se pustit do něčeho, co již nějakou dobu odkládáte na později.

Na které části těla bude mít novoluní v únoru vliv?

Po zdravotní stránce byste si během únorového novoluní měli dávat největší pozor na oblast dolních končetin od kolen dolů. Nejzranitelnější touto dobou budou lýtka, kotníky, achilovky, chodidla a prstu u nohou. Kromě toho ovšem bude mít novoluní v únoru vliv také na další části těla, jako je podvěsek mozkový a šišinka. Nedoporučují se žádné lékařské zákroky.