NOVOLUNÍ ÚNOR 2023: Kdy je a co nás čeká?

Spolu s chladným únorovým počasím a jarními prázdninami pro školou povinné děti se dočkáme také druhého letošního novoluní, které se ponese v duchu kreativity, nových příležitostí, ale i melancholických nálad. Prozradíme, kdy proběhne únorové novoluní, s jakým znamením zvěrokruhu se tato událost pojí a jakým způsobem ovlivní naše zdraví či emoce.

Kdy je novoluní únor 2023?

Novoluní v únoru tentokrát připadne na 20. února 2023, přičemž nastane přesně v 08:05 hodin středoevropského času (SEČ). Jedná se konkrétně o novoluní ve znamení Ryb, které sice na první pohled mohou na někoho působit pasivním dojmem, ale zároveň jsou schopné využít každou vhodnou příležitost ke svému prospěchu.

Jak nás novoluní v únoru ovlivní?

Astrologickým znamením, které má na únorové novoluní vliv, jsou Ryby. Jde o znamení vodní, které se vyznačuje jemnou a klidnou povahou, ale i duchovním založením. Lidé narození ve znamení Ryb oceňují především harmonii a mají mimořádně dobře vyvinutou intuici. Ve společnosti jsou tito jedinci spíše přizpůsobiví a nesnaží se být v popředí, ale mají vlastní názory, které si často nechávají pro sebe.

Jelikož bývají ryby velice vnímavé a rády pomáhají ostatním, může se to promítnout právě i do únorového novoluní. Možná si tedy všimnete, že budete k některým věcem o něco citlivější než jindy, že dokážete ostatní mnohem rychleji prokouknout a že zaznamenáte skutečnosti, které vám až do této doby byly naprosto skryté. Také ale můžete pocítit splín a melancholii, které jsou během zimních měsíců u některých lidí poměrně běžné.

Kromě toho je dobře známé, že jsou Ryby mezi lidmi považovány za kreativní snílky. Novoluní v únoru proto může být skvělou příležitostí, kdy se pustit do nějaké umělecké činnosti, ať už s ní máte zkušenosti, nebo jste v tomto ohledu nepopsaným listem. Rozhodně se nebojte experimentovat a zkoušet nové věci a pamatujte na to, že se fantazii meze nekladou.

TOP:   ZIMNÍ SLUNOVRAT: Kdy nastává a jaké jsou tradice?

Po zdravotní stránce bude mít únorové novoluní největší vliv na dolní končetiny, které budou v tuto dobu nadmíru citlivé. Pozor si dávejte především na svá chodidla, prsty u nohou, kotníky, achilovky a lýtka. Tyto části těla byste neměli příliš namáhat. Raději si trochu odpočiňte od práce i náročného cvičení a zkuste si dopřát třeba příjemnou masáž.

Dále se pak únorové novoluní dotkne také podvěsku mozkového a šišinky, přičemž ovlivní i sekreci endorfinu a melatoninu. Stejně jako v době úplňku se pak ani při únorovém novoluní nedoporučuje podstupovat jakékoliv lékařské zákroky. Z toho důvodu si veškeré operace a invazivní vyšetření naplánujte raději na jindy, pokud to bude možné.

Co dělat během únorového novoluní?

Pokud přemýšlíte, co byste mohli na zahrádce v tuto dobu zvládnout, pamatujte, že období mezi únorovým úplňkem a novoluním je vhodné k ošetření nadzemních částí stromů a keřů. Určitě by se ale přímo v době novoluní nemělo nic sázet ani přesazovat, protože půda ještě stále odpočívá a semena v tomto období špatně vzcházejí.

Novoluní únor 2023

Únorového novoluní se dočkáme ve druhé polovině měsíce. Proběhne ve znamení Ryb, které mají klidnou povahu, touží po harmonii a zároveň se vyznačují mimořádně dobře vyvinutou intuicí. Díky tomu se novoluní v únoru ponese v duchu nových příležitostí a člověk bude schopný odhalit věci, které mu dříve unikaly.

Jak ovlivní únorové novoluní vaše pocity?

Jelikož jsou první jarní dny stále ještě poměrně daleko, lidé se mohou potýkat s pocity melancholie, smutku a zoufalství. Únorové novoluní se ale pojí s astrologickým znamením Ryb, a proto bude zároveň přát kreativním činnostem a jakýmkoliv aktivitám, kde může člověk popustit uzdu své fantazii. Není proto od věci vyzkoušet nové věci nebo se pustit do něčeho, co již nějakou dobu odkládáte na později.

TOP:   ZIMNÍ SLUNOVRAT: Kdy nastává a jaké jsou tradice?

Na které části těla bude mít novoluní v únoru vliv?

Po zdravotní stránce byste si během únorového novoluní měli dávat největší pozor na oblast dolních končetin od kolen dolů. Nejzranitelnější touto dobou budou lýtka, kotníky, achilovky, chodidla a prstu u nohou. Kromě toho ovšem bude mít novoluní v únoru vliv také na další části těla, jako je podvěsek mozkový a šišinka. Nedoporučují se žádné lékařské zákroky.