ÚPLNĚK ÚNOR 2023: Kdy je a co nás čeká?

0

Chladné počasí sice některé z nás vybízí k zimním radovánkám, ale jiné nutí zůstat raději doma v teple. Hned zkraje měsíce nás navíc čeká únorový úplněk, který přinese milostná poblouznění, odhodlání něco změnit, ale i nepříjemné hádky. Prozradíme, kdy se druhého úplňku v roce 2023 dočkáme, s jakým znamením zvěrokruhu se pojí a jakým způsobem ovlivní naše zdraví a emoce.

Kdy je úplněk únor 2023?

Únorový úplněk tentokrát připadne na neděli 5. února 2023, přičemž konkrétně nastane v 19:28 hodin středoevropského času (SEČ). Jedná se o úplněk ve znamení Lva, které je podle astrologie ovládáno Sluncem. Právě díky tomu lidé narození jako Lvi mívají přirozenou autoritu a sílu osobnosti, jsou charismatičtí a stvoření k tomu, aby stáli v centru pozornosti.

Podle staré indiánské tradice se únorovému úplňku říká také Sněžný úplněk nebo případně Hladový úplněk. Důvodem je skutečnost, že lidé únor vždy považovali za měsíc, kdy padalo nejvíce sněhu, povětrnostní podmínky byly velice nepříznivé a byla nouze o přirozené zdroje potravy, protože není snadné něco ulovit. Kromě toho si ale někteří úplněk v únoru spojují s tematikou smrti a nedostatku, takže se můžete setkat i s označením Měsíc kostí.

Jak nás úplněk v únoru ovlivní?

Jelikož se únorový úplněk pojí s astrologickým znamením Lva, bude stejně jako toto zvíře velmi silný, rázný a energický. Navíc se zde odrazí i to, že jsou Lvi organizovaní a mají diplomatický talent, rádi se chlubí tím, co se jim povedlo, ale špatně snášejí jakoukoliv kritiku. Kromě toho nesnesou, když mají někomu hrát druhé housle, a za každou cenu chtějí stát v popředí.

V období kolem únorového úplňku se do popředí dostanou záležitosti, kterých jste se v minulosti báli nebo do nichž jste se nechtěli pustit. Díky vlivu Lva na ně ovšem konečně přijde řada. Možná tedy pocítíte touhu začít s něčím novým, ukázat se a prosadit se. Úplněk ve znamení Lva vám dodá sebevědomí, podpoří vaši kreativitu a pomůže vám ujasnit si priority.

Chcete-li něčeho dosáhnout, udělejte to hned. Za řešením problémů a novými výzvami se přitom můžete vydat se lvím odhodláním. Díky tomu byste se mohli zbavit pocitů zimní melancholie a dočkat se chvály či obdivu. Pozor si ale dejte na neschopnost přijímat kritiku. S tím mívají Lvi obecně velký problém. Pokud je tedy pro vás toto téma ožehavé, možná pro vás přijdou krušné časy.

Vliv Lva může během únorového úplňku vyvést člověka z rovnováhy a oslabit jeho úsudek. Právě z toho důvodu se jedná o čas, který nahrává milostným poblouzněním, flirtům a romantickým dobrodružstvím. Zároveň ale hrozí, že mezi lidmi budou v tomto období jednoduše vznikat hádky a nepříjemné konflikty. Problémy by navíc mohlo vyvolat i to, když se budete snažit za každou cenu dostat do centra pozornosti.

Pokud jde o zdraví, největší vliv bude mít únorový úplněk na srdce a krevní oběh. Rozhodně si proto hlídejte svůj krevní tlak, snažte se být v klidu a příliš se fyzicky nenamáhejte. Sníh, který se podle indiánské tradice s únorovým úplňkem pojí, je symbolem čistoty a nových začátků. Vyzkoušet proto můžete očistnou kúru nebo třeba otužování. V ideálním případě pak dopřejte ozdravnou kúru i svým vlasům. Vyhněte se ale jakýmkoliv lékařským zákrokům, pokud je to možné.

Co dělat při únorovém úplňku?

Jak už indiánské označení únorového úplňku napovídá, nejedná se zrovna o příhodný čas pro zahradničení. Pokud byste ale v tuto dobu i přes nepříznivé počasí chtěli něco venku dělat, rozhodně nestříhejte živý plot, neprořezávejte ani nezkracujte stromy nebo keře a nezaštipujte zeleninu či květiny. Všechny nadzemní části rostlin jsou totiž citlivé. Raději ale nechte práci na zahradě na jindy a dopřejte si trochu odpočinku.

Úplněk únor 2023

Únorový úplněk lidé v minulosti označovali také jako Sněžný nebo Hladový úplněk. Důvodem je skutečnost, že touto dobou vždy napadlo nejvíce sněhu, počasí nebylo zrovna příznivé a nedalo se sehnat dostatečné množství potravy. Kromě toho jde také o úplněk ve znamení Lva, takže bude silný, rázný a energický.

Jak ovlivní únorový úplněk vaše pocity?

Úplněk v únoru bude vhodnou příležitostí, kdy se můžete konečně pustit do věcí, které jste v minulosti odkládali. Jde o čas, kdy se člověk může prosadit, protože mu úplněk ve Lvu dodá sebevědomí a pomůže mu ujasnit si, čeho chce dosáhnout. Problém ovšem mohou představovat různá milostná poblouznění, hádky či neschopnost přijímat kritiku.

Na které části těla bude mít úplněk v únoru vliv?

Během únorového úplňku byste si měli dávat pozor především na své srdce, aortu a krevní oběh. Ohlídejte si hlavně krevní tlak, který by neměl stoupnout příliš vysoko, a nijak se při práci nebo cvičení nepřemáhejte, abyste si zbytečně neublížili. Svému organismu pak můžete dopřát očistnou kúru a rozhodně přitom nezapomínejte ani na svou hřívu.