ÚPLNĚK ÚNOR 2024: Kdy je a co nás čeká?

Spolu s chladným počasím a jarními prázdninami pro školou povinné děti se v závěru února dočkáme také druhého letošního úplňku, jenž bude skvělou příležitostí k tomu, abyste si svůj život dobře zorganizovali a pečovali o druhé. Prozradíme, na jaký termín únorový úplněk vychází, s jakým astrologickým znamením se pojí a jakým způsobem ovlivní naše zdraví či emoce.

Kdy je úplněk únor 2024?

Únorový úplněk tentokrát připadne na sobotu 24. února 2024, přičemž nastane konkrétně v 13:30 hodin středoevropského času (SEČ). Jedná se o úplněk ve znamení Panny, což značí, že půjde o vhodný čas k tomu, abyste si v životě vše dobře naplánovali a dali věci do pořádku. Také se však touto dobou budete nejspíš více zajímat o své okolí a uvidíte kolem sebe více nedokonalostí.

Dle tradice starých indiánů, která byla v průběhu 19. století zachycena v publikaci s názvem Maine Farmer´s Almanac, se únorový úplněk dříve označoval jako Sněžný úplněk. Důvod je prostý, právě touto dobou totiž v minulosti padalo největší množství sněhu, který domorodým kmenům na severu a na východě značně komplikoval život.

Na některých místech se ovšem používalo také pojmenování Hladový úplněk. Spousta sněhu a špatné povětrnostní podmínky, které v danou chvíli panovaly, totiž lidem ztěžovaly lov. Kvůli tomu mnohdy trpěli nedostatkem jídla a zimní období bylo pro příslušníky daných kmenů velmi nepříjemné.

Jak nás úplněk v únoru ovlivní?

Astrologickým znamením, které má na únorový úplněk největší vliv, je Panna. Jde o znamení zemské, které je ovládáno planetou Merkur. Jeho zrozenci jsou známí svou pečlivostí, pracovitostí, pořádkumilovností a logickým uvažováním. Nepatří mezi snílky, ale jsou to spíše realisté, kteří mívají sklony k perfekcionismu. Můžete se na ně vždy spolehnout, protože rádi pomáhají druhým.

Jedinci narození ve znamení Panny chtějí mít vždy ve věcech pořádek. Všechno, co dělají, tedy musí mít nějaký systém, což jim pomáhá nejen v pracovní oblasti, ale také v osobním životě. Kvůli tomu nejspíš v době únorového úplňku budete mít sklony si vše dobře zorganizovat a rozvrhnout si plány do budoucna. Také pravděpodobně budete přemýšlet o tom, kam v životě směřujete. 

TOP:   ÚPLNĚK DUBEN 2024: Kdy je a co nás čeká?

Ostatním ale můžete během únorového úplňku lézt na nervy, protože budete k jejich chování a jednání kritičtější než kdy dříve. Kvůli tomu možná pocítíte touhu přimět své okolí, aby dělalo věci podle vašich představ, a začnete svým blízkým dávat nevyžádané rady. Pokuste se proto být tolerantnější, přijměte druhé i s jejich nedokonalostmi a nechte je žít si život po svém.

Vzhledem k tomu, jakou mají Panny povahu, se také může stát, že budete neustále chtít pomáhat druhým. Únorový úplněk tedy bude dobrou příležitostí k zahájení nějaké dobrovolnické činnosti. Můžete se ale zaměřit i na své zdraví, vyváženou stravu a pravidelný pohyb. Dbejte však na to, aby se jednalo o změny konstruktivní, které nepřinesou do vašeho života zbytečnou negativitu.

Své pocity osoby narozené ve znamení Panny před okolím většinou skrývají, protože pro ně není snadné je s někým sdílet a mluvit o tom, co je skutečně trápí. I pro vás tedy možná bude v době únorového úplňku těžké se někomu svěřit a budete raději své negativní emoce držet pod pokličkou. Uvědomte si ovšem, že vám vaši blízcí chtějí pomoci stejně jako vy jim.

Po zdravotní stránce bude mít úplněk v únoru velký vliv na celou řadu různých tělesných partií. Patří sem především trávicí ústrojí, tedy například tenké střevo, tlusté střevo, slepé střevo nebo konečník. Tyto orgány budou v danou chvíli mnohem citlivější než jindy, takže byste jim měli věnovat zvýšenou péči. Zaměřte se na pestrý jídelníček a nepřehánějte to s nezdravými pokrmy.

Dalším orgánem, který vliv únorového úplňku může pocítit, je slinivka břišní. Kromě toho buďte opatrní také na své smyslové orgány, a to hlavně na oči a uši. Tyto oblasti v žádném případě nepřetěžujte, protože by se vám to nemuselo vyplatit. Pozor si dejte na příliš hlasité zvuky, dlouhé sledování televize, monitoru nebo mobilního telefonu, ale i na různé dráždivé látky.

TOP:   ŘIDIČSKÉ PRŮKAZY: Jaké existují SKUPINY a DRUHY a co musím splňovat, abych je získal?

Co dělat během únorového úplňku?

Pokud se řadíte mezi vášnivé pěstitele, koncem února již nejspíš budete pociťovat touhu pustit se do zahradničení, nachystat si sazeničky na jaro a připravit se na další sezónu. Počasí ovšem stále zůstává poměrně chladné, takže rozhodně není kam spěchat. Během úplňku se navíc žádné výraznější práce na zahradě nedoporučují.

Přestože možná budete chtít již na své zahrádce něco udělat, v době úplňku byste rozhodně neměli stříhat živý plot ani řezat vysazené stromy a keře. Také se vyhněte zaštipování zeleniny a květin a rozhodně nesušte nadzemní části bylin. Můžete ovšem sbírat kořeny bylin, které mají v danou chvíli největší sílu a účinky.

Sledujte novinky webu RadimeJAK.cz na Googlu a Seznamu!

Úplněk únor 2024

Únorový úplněk, kterého se tentokrát dočkáme téměř na konci měsíce, se dříve označoval také jako Sněžný úplněk. Důvodem byla skutečnost, že touto dobou vždy padalo největší množství sněhu a venku panovalo mrazivé počasí, což lidem komplikovalo shánění potravy. Dalším alternativním pojmenováním byl tedy Hladový úplněk.

Jak ovlivní únorový úplněk vaše emoce?

Úplněk v únoru se pojí s astrologickým znamením Panny, jehož zrozenci jsou známí svou pečlivostí, pracovitostí a tím, že mají rádi ve věcech pořádek. Nejspíš si tedy budete chtít vše dobře zorganizovat a naplánovat. Také můžete pocítit touhu pomáhat druhým a zaměřit se na zdravý životní styl. Kromě toho však můžete být k sobě i ostatním kritičtější než kdy dříve.

Na které části těla bude mít úplněk v únoru vliv?

Únorový úplněk nejvíce zapůsobí na vaši trávicí soustavu, a to konkrétně třeba na tenké a tlusté střevo nebo na oblast konečníku. Jeho vliv ovšem pocítí také další orgány, jako je slinivka břišní. Citlivější ovšem mohou být i vaše oči a uši, o které byste měli více pečovat. Žádnou ze zmiňovaných partií zároveň nepřetěžujte, abyste si nezadělali na nepříjemný zdravotní problém.