NOVOLUNÍ ŘÍJEN 2022: Kdy je a co náš čeká?

0

Teplé letní večery pomalu, ale jistě vystřídaly podzimní deště a chladné počasí. Kromě toho se přiblížila také trojice významných říjnových dnů, kam patří Halloween, svátek Všech svatých a Dušičky. Než je ale oslavíme, čeká nás ještě říjnové novoluní. Prozradíme, kdy se odehraje, se kterým astrologickým znamením se pojí a na jaké aspekty vašeho života bude mít největší vliv.

Kdy je novoluní říjen 2022?

Novoluní tento měsíc připadne na 25. října 2022, což je úterý, přičemž konkrétně nastane v 12:48 hodin středoevropského času (SEČ). Jde o novoluní ve znamení Štíra, které nastává během období, jež mnozí lidé považují za strašidelné či zlověstné (právě kvůli blížícímu se Halloweenu). Navíc se ale tentokrát pojí také s částečným zatměním Slunce.

Jak nás novoluní v říjnu ovlivní?

Znamením zvěrokruhu, které má na říjnové novoluní v roce 2022 vliv, je Štír. Jedná se o znamení vodní a pevné, co se týče síly vůle, které symbolizuje transformaci a regeneraci, ale i vynalézavost nebo dokonce mlčenlivost. Kromě toho se navíc pojí i s výraznými emocionálními touhami, takže vás jistě nepřekvapí, že i ve vašem případě se během říjnové novoluní mohou projevit silné emoce.

Právě z toho důvodu můžete mít během novoluní v říjnu pocit, že se na světlo světa derou některé důležité životní otázky, na které je potřeba najít co nejdříve odpověď. Možná se tak začnete ptát sami sebe, co by bylo dobré změnit a co je nutné z vaší strany udělat, abyste se mohli stát lepším člověkem. A díky vlivu Štíra zároveň možná najdete odvahu a silnou vůli to opravdu udělat.

Říjnové novoluní je také dobrým momentem, kdy si udělat v životě pořádek a zbavit se všeho, co je toxické nebo už člověku neslouží tak, jak by si přál. Kromě toho je ale i vhodná doba na kontrolu finanční situace a oživení sexuálního života. Pozor si pak dejte na osoby ve vašem okolí, které jsou lhostejné a nedůvěryhodné. Zatmění totiž v lidech často vyvolává to nejhorší.

Co se týče zdravotního stavu, říjnové novoluní může výrazně ovlivnit především vaše pohlavní orgány, konečník, vaječníky a prostatu. Kromě toho však jeho vliv pocítíte také na dalších částech těla, kam patří močový měchýř a částečně i ledviny. Proto se doporučuje chránit v tomto období své intimní partie více než jindy a důsledně pečovat o své zdraví.

Pokud vás trápí obtíže, které se pojí s některou ze jmenovaných tělesných oblastí, mějte na paměti, že se jejich intenzita může během říjnového novoluní ještě zvětšit. Zároveň si dávejte dobrý pozor na prochladnutí, chraňte své močové ústrojí a příliš nezatěžujte ani oblast pohlavních orgánů. Zároveň se doporučuje vyhnout se v době říjnového novoluní pití alkoholu a veškerým lékařským zákrokům.

Co dělat během říjnového novoluní?

Nevíte si rady, jaké činnosti byste na své zahradě měli během říjnového novoluní stihnout a kterým se raději vyhnout? V tomto období půda odpočívá a měla by mít v ideálním případě klid. Pokud přesto chcete nějakou práci udělat, ošetřujte pouze nadzemní části keřů a stromů. Rozhodně nic nesázejte ani nepřesazujte, protože semena touto dobou špatně vzchází.

Novoluní říjen 2022

Říjnové novoluní proběhne ve znamení Štíra, které symbolizuje transformaci a regeneraci, ale také vynalézavost či mlčenlivost. Jde o dobrou příležitost k zásadním životním změnám a zároveň jej můžete považovat za čas, kdy konečně zahájit snahu stát se lepším člověkem. Navíc se tentokrát novoluní pojí s částečným zatměním Slunce.

Jaký vliv má říjnové novoluní na emoce?

Během novoluní v říjnu, které se pojí se znamením Štíra, se mohou projevit velice silné emoce. Lidé mohou najít odvahu a silnou vůli k zásadním životním změnám a jde také o dobrou příležitost k tomu, aby ze svého života dostali všechno, co je toxické. Kromě toho se doporučuje zkontrolovat svou finanční situaci a dávat si pozor na lhostejné či nedůvěryhodné osoby.

Které části těla novoluní v říjnu ovlivní?

Působení říjnového novoluní člověk pocítí hlavně na některých oblastech, jako jsou pohlavní orgány, konečník, vaječníky a prostata. Dále pak může mít vliv na močový měchýř a ledviny. Dávejte si tedy pozor na intimní partie a na prochladnutí. Důsledně chraňte své močové ústrojí a ideálně se vyhněte také pití alkoholu.