NOVOLUNÍ ŘÍJEN 2023: Kdy je a co nás čeká?

Téměř v polovině měsíce října se letos dočkáme již desátého novoluní, které s sebou opět přináší nové začátky a spoustu skvělých příležitostí k tomu, abyste vyzkoušeli něco nového. Prozradíme, na jaký termín konkrétně říjnové novoluní vychází, se kterým znamením zvěrokruhu se pojí a jakým způsobem ovlivní náš zdravotní či emocionální stav.

Kdy je novoluní říjen 2023?

Novoluní v říjnu tentokrát připadne na sobotu 14. října 2023, přičemž nastane konkrétně v 19:54 hodin středoevropského času (SEČ). Jedná se o novoluní ve znamení Vah, jehož zrozenci usilují o rovnováhu a harmonii, což se v této době výrazně promítne i do našich životů. Navíc můžete pocítit touhu se nějak kreativně vyjádřit a vytvořit něco esteticky potěšujícího.

Desáté novoluní letošního roku, které proběhne v měsíci říjnu, se v zahraničí někdy označuje také jako Nový lovecký měsíc (New Hunter´s Moon). Zároveň se jedná o první ze tří novoluní podzimního období, jež následuje po podzimní rovnodennosti, které jsme se tentokrát dočkali v sobotu 23. září.

Kromě toho se navíc dočkáme také zatmění Slunce, k čemuž dojde zhruba pět minut po vyvrcholení říjnového novoluní. Jde konkrétně o astronomický jev, který nastává pouze ve chvíli, kdy je Měsíc v novu a vstupuje mezi Zemi a Slunce. Vzhledem k tomu, že se tentokrát jedná o prstencové zatmění, Měsíc se bude jevit menší než Slunce, přičemž zakryje jenom jeho vnitřní část.

Jak nás novoluní v říjnu ovlivní?

Astrologickým znamením, které bude mít na říjnové novoluní dominantní vliv, jsou Váhy. Jde konkrétně o znamení vzdušné, jehož směřování řídí planeta Venuše. Lidé narození v tomto znamení pak bývají intelektuálně založení, mají jemnou povahu a nejvíce touží po klidu a rovnováze, čehož se snaží dosáhnout ve všech aspektech svého života.

Váhy jsou známé tím, že se za každou cenu snaží vyhnout stresu a uspěchanému jednání, z čehož pramení jejich nerozhodnost. Mnohdy si proto nevědí rady, jak se zachovat nebo jak si vybrat mezi protichůdnými názory ten správný. Většinou se pak snaží hledat kompromisy, aby byli všichni spokojení a mezi lidmi panovala harmonie. Také mají smysl pro spravedlnost a férovou hru.

TOP:   ZIMNÍ SLUNOVRAT: Kdy nastává a jaké jsou tradice?

Během říjnového novoluní pravděpodobně pocítíte touhu po klidu, takže se nebudete chtít pouštět do řešení nějakých zásadnějších otázek, čímž byste mohli křehkou rovnováhu narušit. Může se ale jednat o vhodnou chvíli pro urovnání konfliktů s blízkými, což vám do života přinese pocit harmonie. Zároveň půjde o dobrý čas pro uzavření dosud nevyřešených záležitostí.

Pozor byste si nicméně měli dát na sklony k pasivitě. Lidé narození ve znamení Vah se totiž neradi rozhodují, často přenechávají iniciativu ostatním a snaží se za každou cenu přizpůsobit. To by se vám však nemuselo vyplatit, protože pokud budete neustále vycházet vstříc druhým, můžete zapomenout na sebe a vaše vlastní přání mohou zůstat nenaplněna.

Jelikož jsou Váhy velice tvořivé, mají smysl pro estetično a táhne je to k umění, novoluní v říjnu by se také pro vás mohlo stát skvělou příležitostí ke kreativním činnostem. Vůbec přitom nezáleží na tom, zda preferujete výtvarné umění a pustíte se do kreslení či malování, rádi hrajete na piano nebo byste si chtěli zkusit práci bytového designéra, abyste mohli proměnit svůj interiér v harmonické místo.

Pokud jde o to, jaký vliv bude mít říjnové novoluní na naše zdraví, nejcitlivější budou v tuto chvíli ledviny a močové cesty. Dejte si proto pozor, abyste nechodili ven příliš nalehko nebo nevysedávali na studené zemi, protože by to mohlo vést ke vzniku nepříjemných zánětů a dalších zdravotních potíží. Kromě toho pak novoluní v říjnu ovlivní i žíly, pokožku nebo třeba slinivku břišní. Obecně se navíc během novoluní nedoporučuje podstupovat jakékoliv lékařské zákroky.

Co dělat během říjnového novoluní?

Ačkoliv nejspíš máte dojem, že byste měli na zahradě stihnout udělat co nejvíce věcí, ještě než se úplně ochladí, nikdy nezapomínejte na to, že v průběhu novoluní by měla půda odpočívat. Pokud přeci jenom potřebujete něco udělat, ošetřujte pouze nadzemní části keřů a stromů, ale rozhodně nepřesazujte ani nesázejte nové rostliny. Semena touto dobou špatně vzchází.

TOP:   ZIMNÍ SLUNOVRAT: Kdy nastává a jaké jsou tradice?

Sledujte novinky webu RadimeJAK.cz na Googlu a Seznamu!

Novoluní říjen 2023

Na říjnové novoluní, které bude již desáté v tomto roce, se můžete těšit zhruba v polovině měsíce. Pojí se s astrologickým znamením Vah, které je ovládáno planetou Venuší a vyznačuje se touhou po klidu a harmonii. Zároveň proběhne také prstencové zatmění Slunce, což znamená, že Měsíc zakryje pouze vnitřní část Slunce a bude se tedy jevit o něco menší.

Jak ovlivní říjnové novoluní vaše emoce?

Jelikož se novoluní v říjnu pojí s astrologickým znamením Vah, nejspíš budete pociťovat touhu po jakési životní rovnováze. Půjde tedy o vhodnou chvíli pro urovnání konfliktů a dořešení věcí, které zůstávají otevřené. Zároveň se možná budete chtít nějak kreativně vyjádřit, jelikož Váhy milují umění a jsou velice tvořivé. Dejte si ale pozor na pasivitu a snahu přizpůsobit se za každou cenu druhým.

Na které tělesné partie bude mít novoluní v říjnu vliv?

V době říjnového novoluní byste si měli dávat pozor hlavně na své ledviny a močové ústrojí. Jelikož jsou tyto orgány v danou chvíli citlivější, může se snadno stát, že prochladnete a uženete si například zánět močového měchýře. Kromě toho novoluní v říjnu ovlivní také další části těla, kam patří například slinivka břišní, pokožka nebo žíly.