ÚPLNĚK BŘEZEN 2024: Kdy je a co nás čeká?

Těsně po začátku astronomického jara se v letošním roce dočkáme také třetího úplňku v řadě, který bude skvělou příležitostí ke zhodnocení aktuální situace a hledání rovnováhy v různých oblastech života. Prozradíme, na jaký termín březnový úplněk vychází, s jakým astrologickým znamením se pojí a jakým způsobem ovlivní náš život po zdravotní i emocionální stránce.

Kdy je úplněk březen 2024?

Březnový úplněk tentokrát připadne na pondělí 25. března 2024, přičemž nastane konkrétně v 8:00 hodin středoevropského času (SEČ). Jedná se o úplněk ve znamení Vah, což naznačuje, že budete mít prostor k urovnání rodinných, partnerských i obchodních vztahů. Převládne touha po harmonii a zároveň vás budou více než kdy dříve přitahovat věci umělecké a estetické.

Podle staré indiánské tradice, kterou se podařilo během 19. století zachytit v publikaci jménem Maine Farmer´s Almanac, se březnový úplněk dříve označoval také jako Vraní úplněk. Touto dobou se totiž všude ozývalo vraní krákání, které lidem ohlašovalo konec zimního období. Kromě toho se však používal také název Červí úplněk, jelikož stoupá teplota a v půdě se objevují žížaly.

Dále se pak můžete setkat také s pojmenováním Úplněk ledové krusty, což souvisí s tím, že v danou dobu již začíná tát sníh a zem se pokrývá právě zmiňovanou ledovou krustou. Mezi původními americkými obyvateli se ovšem ujalo také označení Úplněk mízy, jelikož jde o čas stáčení javorů, a osadníci někdy používali termín Postní úplněk.

Aby toho nebylo málo, na termín březnového úplňku zároveň připadne zatmění Měsíce (u nás prakticky nepozorovatelné). Během tohoto astronomického jevu, kdy se Slunce, Země a Měsíc ocitnou v jedné přímce, planeta Země úplně nebo částečně zastíní měsíční kotouč. Tato situace se přitom dá pozorovat mnohem jednodušeji než zatmění Slunce.

Jak nás úplněk v březnu ovlivní?

Astrologickým znamením, které bude mít na březnový úplněk dominantní vliv, jsou Váhy. Jde o znamení vzdušné, jehož fungování řídí planeta Venuše. Jeho zrozenci jsou známí hlavně jako intelektuálně založené osoby, které v životě hledají klid a rovnováhu. Vyhýbají se proto uspěchaným krokům, nerady dělají něco ve stresu a na problémy se dívají z různých úhlů pohledu.

TOP:   ÚPLNĚK KVĚTEN 2024: Kdy je a co nás čeká?

K typickým vlastnostem jedinců narozených ve znamení Vah patří především nerozhodnost. Právě z toho důvodu se většinou snaží najít v každé situaci kompromis, a to i za cenu osobních ztrát. Jsou to tedy osoby přizpůsobivé, ale zároveň čestné a dobrosrdečné. Umí skvěle urovnávat konflikty a zároveň mají cit pro umění. Samy pak bývají velmi tvořivé.

V době březnového úplňku tedy nastává vhodná doba k tomu, abyste vybalancovali různé aspekty svého života. Budete mít tendenci porovnávat a hodnotit dosavadní úspěchy i selhání, řešit nejrůznější problémy či konflikty a zároveň hledat kompromisy v partnerských, rodinných, přátelských i obchodních vztazích. Možná vás díky tomu v budoucnu čekají výrazné změny.

Během březnového úplňku budete pravděpodobně toužit především po nastolení životní rovnováhy. To ale může být důvodem, proč se budete vyhýbat pokládání některých zásadních otázek, jelikož zkrátka nebudete chtít křehkou harmonii narušit. Přesto byste se však měli naučit s okolím sdílet i své negativní myšlenky a pocity. Nenechte svá přání upozadit tím, co chtějí druzí.

Jelikož lidé narození ve znamení Vah patří mezi estéty, také můžete pocítit touhu obklopovat se krásnými věcmi. Důsledkem pak může být nákupní horečka nebo třeba generální úklid domácnosti. Kromě toho se bude jednat o skvělou příležitost, kdy můžete svůj život nějak umělecky obohatit. Navštivte tedy koncert, divadlo či galerii nebo se sami pusťte do nějaké kreativní činnosti.

Po zdravotní stránce bude mít březnový úplněk vliv především na vaši vylučovací soustavu. Jeho působení mohou pocítit ledviny, močovody, ale i samotný močový měchýř. Právě z toho důvodu byste měli dbát na dodržování pitného režimu, dostatečně se oblékat, abyste neprochladli, a vyvarovat se situací, během kterých by dané orgány mohly přijít k úhoně.

Kromě toho může úplněk v březnu ovlivnit také vaši pokožku, činnost slinivky břišní a některé hormony, jako je inzulín a glukagon. I v tomto ohledu si tedy dávejte pozor a spíše si během úplňku dopřejte potřebný odpočinek. Pokud je to možné, neplánujte si touto dobou ani žádný lékařský zákrok, protože se důrazně nedoporučuje.

TOP:   ÚPLNĚK KVĚTEN 2024: Kdy je a co nás čeká?

Co dělat během březnového úplňku?

Jelikož začalo astronomické jaro, je čas pustit se do práce na zahradě nebo začít zkrášlovat svůj balkon či terasu. Jistě se budete tomuto úkolu chtít věnovat pravidelně, ale pamatujte na to, že úplněk k tomu není příliš vhodný. Raději si tedy trochu odpočiňte a naplánujte další potřebné činnosti. Práce vám totiž rozhodně neuteče.

Chcete-li během březnového úplňku přeci jenom něco podniknout, můžete sbírat kořeny bylin, které mají v danou chvíli největší sílu. Určitě se však nepouštějte do stříhání živých plotů, prořezávání stromů a keřů nebo zaštipování květin a zeleniny. Také se vyhněte sušení nadzemních částí bylin a nechte tuto aktivitu na později.

Sledujte novinky webu RadimeJAK.cz na Googlu a Seznamu!

Úplněk březen 2024

Březnový úplněk tentokrát naváže na začátek astronomického jara. Dříve se mu říkalo Vraní úplněk, jelikož se touto dobou všude po okolí neslo vraní krákání, které lidem ohlašovalo konec zimy. Také se ovšem používal termín Červí úplněk, protože se půda zahřívá a vylézají žížaly. Dalším alternativním pojmenováním pak byl Úplněk ledové krusty.

Jak ovlivní březnový úplněk vaše emoce?

Úplněk v březnu se pojí s astrologickým znamením Vah, jehož zrozenci touží po harmonii, mají cit pro umění, ale zároveň jsou velmi nerozhodní. Bude se tedy jednat o skvělou příležitost k řešení mezilidských konfliktů a hledání kompromisů, ale zároveň možná pocítíte touhu po nějaké aktivitě spojené s uměním. Vydejte se tedy do galerie nebo zkuste sami něco vytvořit.

Na které části těla bude mít úplněk v březnu vliv?

Březnový úplněk nejvíce ovlivní vaši vylučovací soustavu, tedy hlavně močový měchýř, močovody a ledviny. Neměli byste proto vysedávat nikde na chladné zemi, jelikož byste si mohli uhnat zánět. Citlivější pak může být také slinivka břišní nebo třeba vaše pokožka. Zmiňované partie nepřetěžujte a raději si dopřejte odpočinek.