NOVOLUNÍ KVĚTEN 2023: Kdy je a co nás čeká?

Příroda za okny konečně celá rozkvétá, jaro je v plném proudu a lidé se začali aktivně věnovat svým zahrádkám. Kromě zamilovaných oslav prvního máje a svátku maminek se přitom v květnu dočkáme také letošního pátého novoluní, které bude vhodným obdobím pro hledání vnitřního klidu. Prozradíme, na jaký termín květnové novoluní vychází, s jakým znamením zvěrokruhu se pojí a jakým způsobem naše životy ovlivní.

Kdy je novoluní květen 2023?

Novoluní v květnu tentokrát připadne na pátek 19. května 2023, přičemž nastane konkrétně v 17:53 hodin středoevropského času (SEČ). Jedná se o novoluní ve znamení Býka, které se pojí se zemským živlem. Díky tomu mají dané osoby klidnou, vyrovnanou povahu a k životu se obvykle staví zodpovědně, což se odrazí také v tom, jak na nás letošní páté novoluní bude působit.

Samotný květnový nov pak bude zvláštní tím, že jej někteří označují jako Černý Měsíc (anglicky Black Moon). Konkrétně jde o třetí nov v daném ročním období, na které výjimečně připadnou novoluní čtyři, což se obvykle nestává. Dochází k tomu zhruba každých 33 měsíců a prakticky se jedná o protějšek Modrého úplňku či Modrého Měsíce, což je třetí úplněk v ročním období, kdy se výjimečně vyskytly čtyři úplňky místo tří.

Jak nás novoluní v květnu ovlivní?

Astrologickým znamením, které má na květnové novoluní dominantní vliv, je Býk. Jde o znamení zemské, které ovlivňuje planeta Venuše. Jeho zrozenci bývají prakticky založení, mají klidnou povahu a smyslem jejich života často bývá práce. Když se pro nějakou myšlenku nadchnou, jsou schopní pracovat opravdu tvrdě a neúnavně, aby dané věci dosáhli.

Díky vyrovnané povaze Býků se květnové novoluní ponese ve znamení klidu a pohody. Jde přitom o ideální dobu, kdy by se měl člověk oprostit od svých problémů a pustit se do hledání vnitřního míru. K tomu se hodí například různé meditace nebo činnosti, u nichž je možné si mentálně odpočinout a dosáhnout tak alespoň na chvíli harmonie.

TOP:   ZIMNÍ SLUNOVRAT: Kdy nastává a jaké jsou tradice?

Ačkoliv lidé narození ve znamení Býka k životu přistupují prakticky a realistiky, oceňují smyslové požitky a obdivují krásu i umění. Během květnového novoluní se tak může stát, že člověka přemůžou silné emoce. Někteří pak budou ve dnech, když měsíc dorůstá, vyžadovat od ostatních zvýšené množství pozornosti a naslouchání, a proto se budou obklopovat hlavně svými nejbližšími.

Výraznější pak bude také potřeba stability, kterou bude v průběhu květnového novoluní těžké uspokojit. Nejprve je nutné naučit se přijímat změny jako běžnou součást svého života. Také byste si měli uvědomit, že není dobré hledat smysl života v materiálních věcech, a přijmout se takoví, jací jste. Teprve když získáte vnitřní klid, najdete i pocit pohody ve vnějším světě.

Po zdravotní stránce bude mít květnové novoluní největší vliv na oblast krku, hrtanu, jícnu, mandlí, štítné žlázy a ohryzku. Právě z toho důvodu byste se měli důsledně chránit před nachlazením a dalšími chorobami, které by mohly dané části těla ovlivnit. Kromě toho si pak dávejte pozor také na svou šíji a krční obratle a tyto oblasti nijak výrazně v danou chvíli nenamáhejte.

Co dělat během květnového novoluní?

V květnu se většina lidí aktivně pouští do zahradničení a připravují své pozemky na příchod letních měsíců. Mějte ovšem na paměti, že ve chvíli, kdy přijde novoluní, půda odpočívá a měla by mít klid. Pokud se přesto chcete pustit do nějakých zahradních prací, ošetřujte pouze nadzemní části stromů a keřů. Rozhodně nic nesázejte a nepřesazujte, protože semena pak špatně vzchází.

Sledujte novinky webu RadimeJAK.cz na Googlu a Seznamu!

Novoluní květen 2023

Květnové novoluní přijde ve druhé polovině měsíce a ponese se ve znamení hledání vnitřního klidu a míru. Kromě toho se navíc označuje jako Černý měsíc, což znamená, že se jedná o třetí zatmění v ročním období (tedy na jaře), na které výjimečně připadají čtyři novoluní. Jde tedy o jakýsi protějšek Modrého úplňku.

TOP:   NEJLEPŠÍ PF 2024: Pošli originální Novoročenku!

Jak ovlivní květnové novoluní vaše emoce?

Jedná se novoluní v Býku, což znamená, že by se měl člověk oprostit od svých problémů a špatných myšlenek a místo toho se pustit do hledání vnitřního míru. Lidé pak mohou mít zvýšenou potřebu stability a pozornosti od svých blízkých. V některých chvílích je ovšem mohou přemoci emoce, přičemž důležité je uvědomit si, že smysl života nespočívá v materiálních hodnotách.

Na které části těla bude mít novoluní v květnu vliv?

Během květnového novoluní pocítíte vliv Měsíce především v horní části těla, tedy konkrétně v oblasti krku, ohryzku, hrtanu, hlasivek, mandlí a jícnu. Proto byste měli ve zvýšené míře dbát na to, abyste se teple oblékali a nepřivodili si zbytečně nějaké respirační onemocnění. Dále si pak dávejte pozor také na krk a šíji.