NOVOLUNÍ DUBEN 2023: Kdy je a co nás čeká?

Necelé dva týdny po Velikonocích se dočkáme letošního čtvrtého novoluní, které bude pro mnohé z nás symbolem nových začátků. Pro citlivější osoby ale může být tento den poměrně náročný, a to po fyzické, ale i duševní stránce. Prozradíme, na který termín připadne novoluní v dubnu, s jakým znamením zvěrokruhu se aprílový nov pojí a jak ovlivní naše zdraví či emoce.

Kdy je novoluní duben 2023?

Novoluní v dubnu tentokrát vychází na čtvrtek 20. dubna 2023, přičemž konkrétně nastane v 6:12 hodin středoevropského času (SEČ). Jedná se o novoluní ve znamení Berana, které je v letošním roce již druhé, protože s tímto astrologickým znamením bylo spojené i březnové novoluní. Zároveň pak nastane také hybridní zatmění Slunce, které bude ovšem možné pozorovat pouze v Austrálii, Indonésii, Papui Nové Guineji, ale také z Indického oceánu a západního Pacifiku.

Jak nás novoluní v dubnu ovlivní?

Astrologickým znamením, které má na dubnové novoluní dominantní vliv, je stejně jako v březnu Beran. Jedná se o znamení ohnivé, pro které je typická červená barva. Zároveň se pojí s planetou Mars a vyznačuje se především svou průbojností, spontánností a neuvěřitelným množstvím životní energie, kterou Berani na první pohled přímo překypují.

Lidé narození v Beranu jsou velice ambiciózní, umí se ve společnosti prosadit a vrhají se do věcí po hlavě. Navíc mají obrovskou radost ze života a hýří dobrými nápady. Když je pak něco nadchne, jdou si tvrdě za svým a před ničím se nezastaví. Na jednu stranu to tedy mohou v životě díky své průbojnosti dotáhnout opravdu daleko, ale na druhou stranu taky mohou někdy nepříjemně narazit.

Berani bývají až příliš zapálení pro věc a chtějí mít všechno podle sebe, což se jim později může vymstít. Často se totiž kvůli tomu zaplétají do různých nesmyslných hádek a sporů, které přiživují svou energičností a tvrdohlavostí. Právě z toho důvodu může být novoluní v dubnu dnem plným nervózní energie, a pokud si nedáte pozor, můžete sklouznout k drobným či větším konfliktům.

TOP:   AFIRMACE HOJNOSTI aneb jak si zajistit život v blahobytu

Kromě toho ale s sebou dubnové novoluní přináší také příval nové životní energie a motivaci pustit se do plnění nových úkolů v pracovním i osobním životě. Možná vás také přepadne touha prosadit se a neústupnost Beranů vám pak pomůže v cestě za splněním vašich snů. Rozhodně se ale bezhlavě nežeňte do velkých životních rozhodnutí a raději si vše v klidu nejprve promyslete.

Pokud jde o zdraví, dubnové novoluní se dotkne především příčně pruhovaného svalstva, ale Měsíc bude mít výrazný vliv také na hlavu, jazyk a zuby. Citlivější jedinci by si proto měli dávat na tyto tělesné partie pozor a raději je příliš nenamáhat. To samé navíc platí také pro žlučník a tepny. Proto se raději během novoluní v dubnu moc nepřepínejte a udělejte si čas sami pro sebe.

Co dělat během dubnového novoluní?

Časem odpočinku by se dubnové novoluní mělo stát také pro vaši zahradu. Půda by totiž měla odpočívat a být v klidu, takže rozhodně nic nesázejte, protože byste se nemuseli dočkat pozitivního výsledku. Také se vyhněte přesazování rostlin, jelikož pak špatně vzchází, a ošetřujte vždy pouze nadzemní části keřů a stromů.

Sledujte novinky webu RadimeJAK.cz na Googlu a Seznamu!

Novoluní duben 2023

Dubnového novoluní se dočkáme ve druhé polovině měsíce, tedy zhruba dva týdny po Velikonocích, přičemž půjde již o druhé novoluní ve znamení Berana v letošním roce. Kromě toho ale nastane i hybridní zatmění Slunce. To se nicméně nedá na našem území pozorovat, jelikož bude viditelné pouze v Austrálii, Indonésii a Papui Nové Guineji.

Jak ovlivní dubnové novoluní vaše emoce?

Vzhledem k tomu, že půjde o novoluní v Beranu, pocítíte pravděpodobně příval nové životní energie. Možná také budete motivovaní něco ve svém životě změnit či dokázat a přepadne vás touha prosadit se v pracovním či osobním životě. Zároveň ale můžete sklouznout k nepříjemným hádkám a sporům, což souvisí s tvrdohlavostí a neústupností Beranů.

TOP:   VELIKONOCE 2024: Proč se slaví a kdy nás čekají?

Na které části těla bude mít novoluní v dubnu vliv?

Během dubnového novoluní byste si měli dávat pozor především na hlavu, zuby a jazyk. Tyto části těla tedy rozhodně nepřetěžujte a vyvarujte se také jakýchkoliv invazivních vyšetření či lékařských zákroků. Obecně se doporučuje spíše odpočívat a příliš se touto dobou nenamáhat. Vyzkoušet nicméně můžete jarní očistnou kúru.