JAK NA EMAIL SEZNAM.CZ: Přihlášení, Registrace a Zapomenuté heslo

Nejnavštěvovanější stránkou na českém internetu je bezesporu Seznam.cz, kde najdete zprávy o aktuálním dění, informace o počasí, ale i velké množství různých služeb. Lidé si však tento internetový portál oblíbili také díky tomu, že si zde mohou zdarma vytvořit vlastní emailovou adresu. Prozradíme, jak si zaregistrovat e-mail na Seznam.cz a jak funguje přihlášení na Seznam email.

Jak vznikl Seznam.cz?

Seznam.cz je český internetový portál, který funguje od roku 1996. Jako první vyhledávač a katalogový server na tuzemském internetu jej založil Ivo Lukačovič, přičemž o dva roky později přibyla také freemailová služba Seznam.cz Email. Dnes provozuje Seznam téměř 30 služeb a značek, kam patří například Mapy.cz, Novinky.cz, Sreality.cz, Počasí.cz, Stream.cz nebo Zboží.cz.

Jak si založit email na Seznam.cz?

Důvody pro založení nové emailové schránky na serveru Seznam.cz mohou být rozmanité. Může se jednat například o první emailovou adresu dítěte, která se mu bude hodit při nástupu do školy. Spousta lidí ale potřebuje novou adresu kvůli změně jména po svatbě nebo chtějí vyměnit tu starou za lepší, jelikož si v minulosti založili mail, který zkrátka nevypadal příliš profesionálně.

Ať už jsou vaše důvody jakékoliv, jistě přemýšlíte, jak si založit nový Seznam email jednoduše a bez zbytečných průtahů. Nejprve si tedy na počítači, na tabletu nebo na mobilním telefonu otevřete internetové stránky www.seznam.cz. Hlavní stránka bude vypadat na každém zařízení trochu jinak, ale neměl by být problém rychle najít část s názvem Email, která je označená tučně.

Na počítači se místo, kde si můžete založit nový Seznam email, nachází v pravé části obrazovky, konkrétně hned pod vyhledávací lištou a případnou reklamou. Na mobilu je to podobné, pouze s tím rozdílem, že pod vyhledávací lištou najdete ještě informace o počasí nebo služby, které Seznam.cz nabízí. Hned poté následuje část, kde je možné zaregistrovat si novou emailovou schránku.

Jakmile najdete správnou oblast označenou slovem Email, klikněte na tlačítko Založit nový účet. To vás přenese do dalšího okna označeného jako Vytvoření účtu, kde je nutné zvolit první možnost, tedy E-mail od Seznamu. Právě v dalším kroku je pak možné založit si zcela novou emailovou schránku, a to vyplněním několika základních údajů. Patří sem:

 • E-mailová adresa – v tomto poli je předvyplněná koncovka @seznam.cz, kterou je nutné doplnit o název vaší emailové adresy. Ten vepište do levé části daného políčka, tedy před @seznam.cz. Pokud bude daný název volný, můžete pokračovat na další krok. Jestliže už danou adresu někdo používá, pole zčervená a objeví se text „Adresa už je obsazená“. V tom případě budete muset vymyslet jiný název nebo ten původní nějakým způsobem doplnit.
 • Heslo a Heslo znovu – máte-li vybráno, jak bude vaše emailová adresa vypadat, je načase zadat heslo, pomocí kterého se budete do svého účtu přihlašovat. Toto heslo by mělo být dostatečně silné, aby jej nikdo nebyl schopný prolomit. Místo jednoduchého 1234 tedy raději zvolte heslo delší, které bude obsahovat kombinaci velkých a malých písmen spolu s čísly a speciálními znaky, jako je například otazník nebo vykřičník. Našeptávač vám přitom napoví, zda je heslo dostatečně dlouhé a silné. Poté je nutné jej o řádek níž zopakovat.
 • Rok narození – v tomto kroku je nutné vyplnit své datum narození, což je údaj, který slouží pro správné zobrazení citlivého obsahu.
 • Pohlaví – zde můžete zvolit své pohlaví (Žena, Muž, Jiné), ale daná položka není povinná.

Po těchto kolonkách následuje ještě červené pole s nápisem Pokračovat a pod ním také Zásady ochrany osobních údajů. Ty je samozřejmě dobré si přečíst. Jakmile si pak budete jistí, že je vše správně zadáno, klikněte na pole Pokračovat.

Dalším krokem je zadání telefonního čísla, což je nutné z důvodu zabezpečení emailové adresy proti jakémukoliv zneužití. Zároveň slouží pro obnovu přístupu k účtu, když náhodou zapomenete heslo, a jako kontaktní telefonní číslo, což uživateli usnadňuje používání dalších služeb, které Seznam nabízí. Poté opět klikněte na tlačítko Pokračovat, což na vaše telefonní číslo odešle zabezpečovací kód.

Ještě než bude váš účet hotový, je nutné opsat kód z SMS zprávy, kterou jste obdrželi, do připraveného políčka. Jakmile budete mít hotovo, stačí kliknout na červené tlačítko Dokončit vytvoření účtu. Mějte přitom na paměti, že tímto krokem vznikne vaše nová emailová adresa a zároveň vyjadřujete souhlas s podmínkami užití.

Následně se na obrazovce objeví nápis Váš účet byl úspěšně vytvořen. Než se pustíte do posílání e-mailů, můžete si svou schránku ještě ověřit, a to pomocí bankovní identity. Tento krok je nicméně možné přeskočit pomocí k tomu určeného tlačítka. Následně už stačí jen kliknout na červené tlačítko Pokračovat do Seznamu, čímž se vrátíte na stránku www.seznam.cz.

TOP:   ÚPLNĚK DUBEN 2024: Kdy je a co nás čeká?

Další postup

V pravé části obrazovky (pokud si zakládáte Seznam email na počítači) opět uvidíte oblast označenou jako Email, přičemž pod ní se objeví nápis Doručené a váš první mail od týmu Seznam.cz. Když na něj kliknete, přenese vás to automaticky přímo do emailové schránky, kde již můžete číst a odesílat emaily. Také můžete v záložce Nastavení přidat své jméno nebo třeba upravit vzhled své schránky.

Kromě toho se po registraci důrazně doporučuje zvážit také důslednější zabezpečení vašeho účtu prostřednictvím záchranného emailu nebo dvoufázového ověření. To ovšem není nutné učinit hned. K danému zabezpečení se můžete kdykoliv vrátit v nastavení vaší emailové schránky.

Seznam.cz přihlášení na email

Nevíte si rady, jak provést na email Seznam přihlášení? V tom případě rozhodně nemusíte zoufat, jelikož zde najdete jednoduchý návod krok za krokem. Ve skutečnosti je navíc přihlášení do emailu Seznam.cz velice snadné a zvládnete to během chvilky. Nejdřív se ale opět musíte dostat na stránku www.seznam.cz, a to na počítači, na tabletu nebo třeba na mobilním zařízení.

Kde se přihlásit do Seznam e-mailu? Pokud se o to snažíte na počítači, opět se podívejte na pravou část obrazovky, kde se pod vyhledávací lištou nachází část označená jako Email. Zde je velké červené tlačítko Přihlásit, na které stačí kliknout. Na mobilu se pak stejná oblast nachází zhruba uprostřed obrazovky, konkrétně pod vyhledávací lištou, informacemi o počasí a dalšími službami.

Jakmile kliknete na tlačítko Přihlásit, zobrazí se vyskakovací okno, což je formulář, kterým umožňuje Seznam přihlášení na email. Zde je nutné do prvního políčka vyplnit svou emailovou adresu a do druhého potom heslo k danému účtu. Pak už jen stačí kliknout na červené tlačítko Přihlásit se a bude hotovo. V záložce Email na stránkách Seznamu uvidíte své přijaté emaily a budete moci pokračovat přímo do vaší emailové schránky.

Může se ale samozřejmě stát, že jeden počítač používá více uživatelů nebo že máte na Seznamu založených více emailů, které používáte. V tom případě se po kliknutí na tlačítko Přihlásit objeví nové okno s nápisem Vyberte účet pro pokračování. Zde stačí kliknout na emailovou adresu, ke které se chcete přihlásit, a vyplnit správné heslo. Kliknutím na tlačítko Přihlásit se pak provede Seznam přihlášení k emailu, který jste si zvolili.

Každá uložená adresa přitom bude mít vlastní medailonek s ikonou účtu (může zde být fotka uživatele nebo zástupná ikona s iniciály emailové adresy). Kromě toho ovšem můžete zvolit i možnost Pokračovat s jiným účtem, kam vyplníte novou adresu, kterou toto zařízení ještě nezná, nebo kliknout na tlačítko Správa účtů, kde zvolíte, které z výše uvedených adres by mělo vaše zařízení zapomenout.

Přihlašování do emailu telefonním číslem

Ve svém uživatelském účtu na Seznam.cz si můžete mimo jiné nastavit také to, že se budete do své emailové schránky přihlašovat nejen adresou, ale také telefonním číslem. Tuto variantu si navíc můžete zvolit už při zakládání nového emailu na stránce www.seznam.cz, kdy místo políčka E-mail od Seznamu zvolíte třetí možnost, a to konkrétně Jednoduše s telefonem.

A jak je tedy možné přihlásit se do emailu telefonním číslem? Na účtu, kde je jako Aktivní označená možnost Používat telefonní číslo pro přihlašování nebo je přímo tímto způsobem založený, stačí během přihlašování zadat místo vaší emailové adresy právě dané telefonní číslo. Poté už stačí jen vyplnit příslušné heslo (přednastavené nebo stejné jako v případě, kdy se přihlašujete emailovou adresou) a po kliknutí na tlačítko Přihlásit se již budete ve své schránce.

Přihlašování do emailu @gmail.com účtem

Ke své emailové adrese na stránkách Seznam.cz se můžete registrovat i přihlašovat také pomocí vašeho emailu od služby Google, který je s danou adresou propojený. Do přihlašovacího pole pak stačí zadat email s doménou @gmail.com. Pak se zobrazí možnost Přihlásit se přes Google, na kterou stačí kliknout, abyste se přihlásili pomocí Google účtu.

Propojení Seznam emailu a Google účtu je možné kdykoliv zrušit v nastavení emailové schránky. Také to ale samozřejmě můžete vždy obnovit prostřednictvím opětovného ověření přes Google účet. Jestliže pak člověk nemá nastavené heslo pro svůj Seznam email, který je ověřený službou Google, jedinou možností, jak se do schránky dostat, je právě ověření přes poskytovatele služeb Google.

Seznam email trvalé přihlášení

Podobně jako jiné platformy nabízí i Seznam email automatické přihlášení, díky kterému nebudete znovu vyplňovat své přihlašovací jméno a heslo pokaždé, když se budete chtít podívat na svou přijatou či odeslanou poštu. Jak na to? Když se váš prohlížeč po založení emailu nebo po přihlášení dotáže, zda automaticky vyplňovat heslo, zaškrtněte, že ano. Také musíte mít samozřejmě v prohlížeči povolenou funkci automatického přihlašování.

TOP:   ŘIDIČSKÉ PRŮKAZY: Jaké existují SKUPINY a DRUHY a co musím splňovat, abych je získal?

Jak se odhlásit z emailu Seznam.cz?

Odhlášení ze Seznam emailu je velice jednoduché a zabere vám mnohem kratší čas, než když provádíte na Seznam email přihlášení. Nacházíte-li se ve své emailové schránce, stačí v pravém horním roku kliknout na svou adresu s ikonou (na místě je i drobná šedá šipka) a v okně, které se pak objeví, vybrat úplně dole možnost Odhlásit se.

Nejde se přihlásit do Seznam emailu

Máte problém s přihlášením do emailu Seznam.cz a chtěli byste ho co nejrychleji vyřešit? Tak to jste na správném místě. Pokud vám přihlašovací formulář hlásí informaci Neexistující uživatel nebo chybné heslo, nejprve zkontrolujte, že jste svou emailovou adresu a heslo opravdu zadali správně. Problém může spočívat například v tom, že máte vypnutý NumLock nebo jste špatně trefili některý znak či písmenko.

Také se samozřejmě může stát, že jste své heslo zapomněli. Pokud je to váš případ, můžete jej získat zpět pomocí kontrolního formuláře „Zapomenuté heslo“ na Seznamu, kam vyplníte požadované a dostupné kontrolní údaje k vašemu uživatelskému účtu a emailové schránce. Tam bude nutné zadat konkrétní emailovou adresu, ke které chcete heslo obnovit, a poté kliknout na tlačítko Pokračovat.

Formulář vám následně nabídne možnosti, pomocí kterých můžete své heslo obnovit. Pokud se některá varianta z následujícího výčtu po zadání konkrétní emailové adresy neobjeví, znamená to, že u vašeho účtu není nastavená, a proto neexistuje způsob, jak byste ji mohli využít. Patří sem následující situace:

 • obnova hesla pomocí záchranného e-mailu,
 • obnova hesla pomocí telefonu,
 • obnova hesla pomocí bankovní identity,
 • obnova hesla kontrolní otázkou.

Jestliže váš účet nemá žádné ověřené kontakty (telefon, záchrannou adresu, dvoufázové ověření) a nenastavili jste si ani žádnou kontrolní otázku, heslo k účtu bohužel nebude možné obnovit. Takovou možnost jste ovšem museli potvrdit již při registraci své emailové adresy, kdy bylo nutné zaškrtnout, že si uvědomujete riziko, ale účet zabezpečit nechcete. V tom případě si buď musíte na heslo vzpomenout, nebo si založit nový účet.

V některých případech také může dojít k zablokování účtu, takže vám Seznam přihlášení emailem nedovolí. Přihlásit se do emailu kvůli blokaci ovšem není možné pouze ve výjimečných případech, kdy uživatelovo chování závažně porušuje podmínky užívání této služby. Za důvod k zablokování považuje společnost Seznam.cz následující aktivity:

 • porušení smluvních podmínek,
 • rozesílání nevyžádaných zpráv (SPAM),
 • porušení pravidel služby,
 • zrušení účtu a smazání uživatelských dat.

Sledujte novinky webu RadimeJAK.cz na Googlu a Seznamu!

Jak založit email na Seznamu?

Jestliže potřebujete novou emailovou schránku na Seznamu, stačí otevřít stránky www.seznam.cz a najít část s názvem Email. Zde klikněte na možnost Založit nový účet a zvolte E-mail od Seznamu. Poté vyplňte vaši budoucí adresu, heslo, rok narození a pohlaví, klikněte na tlačítko Pokračovat a zadejte své telefonní číslo. Po kliknutí na Pokračovat vám přijde SMS zprávou kód, který je nutné opsat do připraveného políčka. Pak už jen stačí kliknout na Dokončit vytvoření účtu a máte hotovo.

Jak se přihlásit do Seznam E-mailu?

Pokud si nevíte rady, jak otevřít email na Seznamu, otevřete si nejprve stránky www.seznam.cz a najděte část označenou slovem Email. Zde klikněte na červené tlačítko Přihlásit, díky čemuž se zobrazí vyskakovací okno. V tomto formuláři vyplňte emailovou adresu a heslo, nebo z nabízených vyberte adresu, ke které se chcete přihlásit, a opět vyplňte správné heslo. Pomocí tlačítka Přihlásit se pak otevřete svou schránku.

Seznam email přihlášení do emailu telefonem

Nový email na Seznamu si můžete zaregistrovat také pomocí telefonního čísla, pokud zvolíte možnost Jednoduše s telefonem. Do schránky se pak budete přihlašovat tímto číslem a heslem. Své telefonní číslo ale můžete použít i v případě, kdy máte na účtu jako Aktivní označenou možnost Používat telefonní číslo pro přihlašování. Místo emailové adresy pak budete zadávat právě číslo telefonu.

Co dělat, když se nejde přihlásit do Seznam emailu?

Pokud máte problém s přihlášením do emailu Seznam.cz a objeví se hláška Neexistující uživatel nebo chybné heslo, zkontrolujte, že opravdu zadáváte správné údaje. Jestliže jste heslo zapomněli, můžete ho obnovit pomocí záchranného emailu, telefonu, bankovní identity či kontrolní otázky, pokud jste tyto informace dříve uvedli. V případě blokace účtu je nutné kontaktovat společnost Seznam.cz.