ÚPLNĚK ZÁŘÍ 2022: Kdy je a co nás čeká?

0

Léto se postupně chýlí ke svému konci, dny se zkracují a venku se pomalu, ale jistě ochlazuje. Ještě než se ale podzim ujme své vlády, dočkáme se zářijového úplňku, který je vrcholem starého a začátkem nového měsíčního cyklu. Prozradíme, na který den v září tentokrát úplněk připadne, s jakým znamením zvěrokruhu se pojí a na které životní aspekty bude mít největší vliv.

Kdy je úplněk září 2022?

Zářijový úplněk tentokrát vychází na 10. září 2022, přičemž nastane přesně v 11:58 hodin středoevropského času (SEČ). Jedná se o úplněk ve znamení Ryb, pro které jsou charakteristické silné emoce, intuitivní chování i sklony k přecitlivělosti. Nedaleko Měsíce by se měl na obloze touto dobou objevit velice jasný Jupiter, který bude jasnější než planeta Saturn.

Pokud jde o to, co znamenal zářijový úplněk pro naše předky, samozřejmě je nutné soustředit se na to, co se zrovna v přírodě odehrává. V indiánské tradici se označuje jako Úplněk sklizně, Dožínkový úplněk nebo také Kukuřičný úplněk. Jedná se totiž o dobu, kdy se sklízí kukuřice, tykve, fazole a další plodiny. Zemědělci přitom vždy pracovali do noci v měsíčním světle.

Jak nás zářijový úplněk ovlivní?

Jelikož úplněk v září proběhne ve znamení Ryb, můžete zaznamenat intenzivnější prožívání emocí. To znamená, že po dobu jeho působení pravděpodobně budete trochu přecitlivělí a možná se zbystří vaše intuice. Díky tomu budete schopní mnohem lépe porozumět druhým, a to hlavně pomocí jejich gest, výrazu tváře nebo tónu hlasu. Jasnější se také mohou zdát vaše fantazie a představy.

Komunikace s druhými sice může být během zářijového úplňku o něco snazší, ale člověk se také může jednoduše nechat unést svými emocemi a říct něco, co tak ve skutečnosti nemyslí. Pozor si dejte na ukvapené reakce, neuvážené kroky a rychlá rozhodnutí, kterých můžete později litovat. Zároveň se pokuste vyhnout depresivním náladám a raději dejte přednost kreativnímu tvoření, protože vám tato doba může přinést spoustu neotřelých nápadů.

Co se týče zdravotní stránky, v září se při úplňku doporučuje pečovat především o svá chodidla a prsty u nohou. Tyto oblasti jsou totiž v danou chvíli velice citlivé, a proto byste je neměli nijak výrazně zatěžovat. Naopak si zkuste dopřát odpočinek a třeba i pedikúru. Vyzkoušet můžete také chůzi naboso nebo třeba jemnou masáž nohou. Raději ale nenoste podpatky.

Další oblastí, na kterou má zářijový úplněk výrazný vliv, je šišinka neboli epifýza. Jedná se o nepárový orgán, který je součástí mezimozku. Ten produkuje hormon melatonin, což je látka potřebná k usínání. Jelikož se ovšem její tvorba řídí světlem a tmou, šišinka může být zmatená prodlužováním noci a zkracováním dne. Proto se doporučuje chodit spát po setmění a vstávat za rozbřesku.

V den úplňku se pak rozhodně nedoporučuje podstupovat jakékoliv lékařské zákroky nebo ošetření. Proto je lepší naplánovat si tyto události na jiný den v měsíci. Zároveň pamatujte na to, že lidé často trpí při úplňku bolestmi hlavy, migrénami nebo nespavostí. Zářijový úplněk pak může tyto problémy ještě zesílit.

Co dělat během zářijového úplňku?

Marně přemýšlíte, jaké úkony byste měli na zahradě v době zářijového úplňku vykonat a čemu se raději vyhnout? Kromě toho, že jde o dobu sklizně, kdy se tradičně sklízí kukuřice, tykve a další plodiny, se doporučuje sbírat kořeny bylin, které mají momentálně největší sílu. Vyhnout byste se naopak měli stříhání živého plotu, zaštipování zeleniny a květin či nařezávání stromů a keřů.

Úplněk září 2022

Zářijový úplněk se označuje také jako Dožínkový úplněk, Úplněk sklizně nebo případně Kukuřičný úplněk. Jedná se přitom o úplněk ve znamení Ryb, což znamená, že pravděpodobně budete podléhat silnějším emocím, než jste zvyklí. V tuto dobu se nedaleko Měsíce ocitne velmi jasná planeta Jupiter, která bude výraznější než Saturn.

Jak ovlivní zářijový úplněk emoce?

Úplněk v září 2022 může způsobit, že budete přecitlivělí a budete mít sklony k ukvapeným reakcím či neuváženým krokům. Zároveň bude silnější vaše intuice, takže se vám bude lépe odhadovat, co si ostatní myslí. Kromě toho jde o čas, který je příznivý pro kreativní tvoření a přináší lidem zajímavé nápady.

Na které části těla má zářijový úplněk vliv?

Během úplňku v září se doporučuje pečovat o chodidla a prsty u nohou, které budou v tuto chvíli citlivé. Nepřetěžujte je a naopak jim poskytněte trochu zaslouženého odpočinku. Kromě toho pak zářijový úplněk ovlivňuje také šišinku, která je zodpovědná za produkci spánkového hormonu melatoninu. Zaznamenat můžete výrazné problémy s usínáním.