ÚPLNĚK ČERVEN 2023: Kdy je a co nás čeká?

Díky příjemným teplotám a rozkvetlé přírodě je červen jedním z nejoblíbenějších měsíců pro uzavírání manželství, ale i pro školáky, kteří se nemohou dočkat prázdnin. Na začátku měsíce nás ale čeká také šestý letošní úplněk, který člověka donutí zamyslet se nad tím, kam v životě směřuje. Prozradíme, kdy proběhne, s jakým znamením zvěrokruhu se pojí a jak ovlivní naše zdraví či emoce.

Kdy je úplněk červen 2023?

Červnový úplněk tentokrát připadne na neděli 4. června 2023, přičemž konkrétně nastane v 5:41 hodin středoevropského času (SEČ). Jedná se o úplněk ve znamení Střelce, které nad ostatními vyniká především svou upřímností, ale také idealismem. Právě z toho důvodu nejspíš budete chtít během červnového úplňku něco změnit nebo najít ve svém životě nějaký větší smysl.

Podle staré indiánské tradice zachycené v publikaci Maine Farmer´s Almanac, která pochází z 19. století, se červnový úplněk někdy označuje také jako Jahodový úplněk. Toto pojmenování samozřejmě souvisí s tím, že právě červen je měsícem, kdy je možné v relativně krátkém časovém úseku sklízet chutné jahody.

To ale samozřejmě není jediné pojmenování pro červnový úplněk, se kterým se můžete setkat. Patří sem třeba označení Úplněk dozrávajících bobulí, Kvetoucí úplněk nebo Úplněk zelené kukuřice. Na některých místech se pak užíval také anglický termín Birth Moon, což naznačuje, že v daném období přicházela na svět některá zvířata. Evropané nicméně používali spíše označení Úplněk růží.

Jak nás úplněk v červnu ovlivní?

Červnový úplněk se pojí s astrologickým znamením Střelce. Lidé narození v tomto znamení bývají aktivní, dobrodružní a za každou cenu upřímní, což si někteří mohou v určitých situacích vykládat jako nedostatek taktu. Zároveň touží po svobodě a jsou ochotní hodně obětovat, aby se mohli věnovat tomu, co je baví a naplňuje. Rádi cestují, věnují se sportům a vyrážejí do přírody.

TOP:   ÚPLNĚK DUBEN 2024: Kdy je a co nás čeká?

Střelci jsou nicméně známí také jako velcí idealisté, kteří se na svět dívají bez předsudků, mají velkou schopnost empatie a snaží se pomáhat lidem kolem sebe, ačkoliv si tím často komplikují vlastní život. Díky vlivu tohoto astrologického znamení tak budete mít možná pocit, že chcete posunout svůj život v době červnového úplňku někam dál nebo zcela změnit své směřování.  

Pravděpodobně také budete mít tendenci filozofovat více než kdy jindy, budete přemýšlet o tom, co byste v budoucnu chtěli dokázat, a občas se tak dostanete zcela mimo realitu. Zároveň si ale budete ve dnech kolem červnového úplňku užívat život plnými doušky a možná se vám splní i některá přání. Pozor si ale dávejte v práci, která bude vyžadovat vaši plnou pozornost. Jinak totiž mohou přijít velice nepříjemné komplikace.

Po zdravotní stránce bude mít červnový úplněk největší vliv na vaše kyčle, kostrč, stehenní kost, bederní obratle, křížovou kost a svalstvo v daných oblastech. Pokud se potýkáte s bolestmi kloubů, může pro vás být toto období velice nepříjemné. Proto se raději vyhněte namáhavým činnostem a dopřejte si zasloužený odpočinek s minimem fyzické zátěže.

Také sportovní aktivity nechte spíše na později, abyste si v době červnového úplňku zbytečně neublížili. Kromě toho pak můžete pocítit jeho vliv i v oblasti jater, která mohou být ve zvýšené míře citlivá k různým vnějším i vnitřním vlivům. Rozhodně se také nedoporučuje podstupovat v tuto chvíli žádné lékařské zákroky. Pokud máte nějaké v plánu, raději je přesuňte na později.

Co dělat během červnového úplňku?

Postupně se blíží nejdelší den roku 2023 a za okny panuje příjemné počasí. Červnový úplněk bude proto lákat k procházkám při měsíčku, krásně ozáří krajinu a vznikne tak skvělá příležitost k pozorování hvězd na obloze. To ještě podpoří vliv, který na úplněk v červnu bude mít astrologické znamení Střelce, protože jsou jeho zrozenci velice aktivní, dobrodružní a nespoutaní.

TOP:   AUTOŠKOLA a ZÁVĚREČNÉ ZKOUŠKY - často kladené otázky

Teplé červnové počasí ale samozřejmě vybízí také k práci na zahrádce. Během úplňku se doporučuje sbírat kořeny bylin, které mají v daný moment největší sílu. Raději byste se ale měli vyhnout stříhání živých plotů, protože jejich nadzemní části jsou v době úplňku příliš citlivé, dále pak řezání stromů a keřů, zaštipování květin a zeleniny, ale i sušení nadzemní části bylin.

Sledujte novinky webu RadimeJAK.cz na Googlu a Seznamu!

Úplněk červen 2023

Červnový úplněk se někdy označuje také jako Jahodový úplněk, což signalizuje, že v daném období přichází sklizeň sladkých jahod. Kromě toho se ale můžete setkat také s několika dalšími názvy, jako je Úplněk růží, Kvetoucí úplněk nebo Úplněk zelené kukuřice. Všechny tyto názvy pak odkazují k tomu, že příroda je momentálně v rozkvětu.

Jak ovlivní červnový úplněk vaše pocity?

Úplněk v červnu se pojí s astrologickým znamením Střelce, jehož zrozenci se vyznačují svou upřímností, svobodomyslností a idealismem. Právě z toho důvodu budete mít nejspíš pocit, že je čas posunout se někam dál, změnit své směřování nebo dát životu nový smysl. Také budete mít pravděpodobně tendenci filozofovat a budete si chtít užívat života plnými doušky.

Na které části těla bude mít úplněk v červnu vliv?

Nejohroženější bude v době červnového úplňku dolní polovina těla, konkrétně kostrč, kyčle, křížová kost nebo třeba stehenní kost. Především lidé trpící bolestmi kloubů a svalů by měli touto dobou raději odpočívat a vyhýbat se fyzické námaze. Kromě toho pak mohou vliv červnového úplňku pocítit také vaše játra.