NOVOLUNÍ LISTOPAD 2024: Kdy jde a co nás čeká?

Začátek listopadu je již tradičně spojený se Svátkem Všech svatých, kdy si lidé připomínají různé světce a světice. Tentokrát se však ve stejném termínu dočkáme také letošního jedenáctého novoluní, což bude skvělá příležitost k sebepoznání. Prozradíme, na jaký termín listopadové novoluní vychází, s jakým znamením zvěrokruhu se pojí a které oblasti našich životů nejvýrazněji ovlivní.

Kdy je novoluní listopad 2024?

Novoluní v listopadu tentokrát připadne na pátek 1. listopadu 2024, přičemž nastane konkrétně v 13:46 hodin středoevropského času (SEČ). Jedná se o novoluní ve znamení Štíra, které se vyznačuje především svými neobvykle silnými city, skvělou intuicí a jasně vyhraněnými názory. Právě z toho důvodu půjde o vhodný čas pro objevování svých skrytých talentů a vášní.

Jedenácté novoluní letošního roku, kterého se dočkáme hned první den měsíce listopadu, se v zahraničí někdy označuje také jako Nový bobří měsíc (New Beaver Moon). Jde přitom o druhé novoluní podzimního období v roce 2024, který na rozdíl od toho loňského zahrnuje místo dvanácti novoluní hned třináct novů. V prosinci se totiž odehrají dva z nich, a to 1. a 30. prosince.

Jak nás novoluní v listopadu ovlivní?

Astrologickým znamením, které bude mít na listopadové novoluní největší vliv, je Štír. Jde konkrétně o znamení vodní, jehož směřování řídí planeta Pluto. Lidé narození jako Štíři jsou pak v kolektivu známí především pro svou silnou vůli, dobře vyvinutou intuici a vřelé city. Jejich duše jsou velmi hluboké, v práci bývají svědomití a rádi se drží spíše v pozadí, takže mohou působit nenápadně nebo až pasivně.

Další charakteristickou vlastností Štírů je jejich přísný úsudek. Ačkoliv není snadné je vyvést z rovnováhy, nikdy nezapomínají na staré křivdy a dokáží si počkat na správný okamžik, kdy udeří. Skrývají v sobě totiž netušené vášně, mají silnou vůli a bývají velmi vytrvalí. Jejich jasně vyhraněné názory je pak těžké změnit, neumí zapomínat a odpouštět a neradi si přiznávají své chyby.

TOP:   ÚPLNĚK KVĚTEN 2024: Kdy je a co nás čeká?

Listopadové novoluní se stane skvělou příležitostí k sebepoznání. Pravděpodobně se tedy pustíte do objevování skrytých pravd o sobě samých, což může přinést pozitivní, ale i negativní výsledky. Nebojte se však prozkoumat i své temné stránky, abyste se později mohli zaměřit na jejich odbourání. Díky energii Štíra v sobě najdete vnitřní sílu, s jejíž pomocí se vám to jistě povede.

Měsíc ve Štíru bude ovšem spojený také s potřebou ponořit se co nejhlouběji do svých vnitřních pocitů. Lidé budou toužit po smysluplných emocionálních výměnách se svým okolím a mělké vztahy pro ně nebudou dostatečně stimulující. Ne v každé situaci je ale možné toho dosáhnout, a proto bude nutné udělat řadu kompromisů a některé věci ve svém životě změnit.

Pro mnohé z nás se tedy listopadové novoluní stane časem transformace a vnitřního uzdravování. Pokud k těmto změnám přistoupíte s otevřenou myslí, podaří se vám urovnat staré, dlouhodobé konflikty a vyhnout se budoucím nepříjemnostem. Snažte se také dát prostor názorům ostatních, a jestliže zjistíte, že mají v některých věcech pravdu, přiznejte svou chybu a omluvte se.

Po zdravotní stránce bude mít listopadové novoluní největší vliv na naše pohlavní orgány. Oblast mužských i ženských genitálií bude tou dobou velmi citlivá, což pocítí také jednotlivé pohlavní žlázy (vaječníky, varlata), stydká kost, prostata, konečník nebo třeba močová trubice. Z toho důvodu byste měli být na tyto tělesné partie velmi opatrní.

Abyste se vyhnuli nějakému nepříjemnému zdravotnímu problému, dávejte si pozor především na prochladnutí či infekce, ale zároveň se efektivně chraňte před různými intimně přenosnými chorobami. Samozřejmě také dbejte na dodržování základních pravidel správné hygieny a dopřejte si trochu relaxace. Kromě toho pamatujte, že se v době novoluní nedoporučují žádné lékařské zákroky.

Co dělat během listopadového novoluní?

Novoluní v listopadu s sebou přinese celou řadu změn, které se budou týkat nejen našich vnitřních pocitů, osobnostního růstu a vztahů s našimi blízkými, ale také okolní přírody. Ta se totiž postupně chystá na přechod do klidnějšího režimu, kdy si bude moci během chladnějších měsíců odpočinout a připravit se na další pěstební a růstový cyklus.

TOP:   ÚPLNĚK KVĚTEN 2024: Kdy je a co nás čeká?

Přestože můžete s příchodem měsíce listopadu pocítit nutkání ještě rychle na zahradě stihnout poslední úpravy, než se příroda definitivně uloží ke spánku, během novoluní nechte raději půdu odpočívat. Rozhodně už nic nesázejte ani nepřesazujte, protože by to stejně nemělo šťastný konec, a chcete-li skutečně něco udělat, ošetřujte jenom nadzemní části stromů a keřů.

Sledujte novinky webu RadimeJAK.cz na Googlu a Seznamu!

Novoluní listopad 2024

Listopadové novoluní, které bude již jedenáctým novem v letošním roce, proběhne hned první den měsíce. Největší vliv na něj bude mít astrologické znamení Štíra, takže se bude jednat o vhodný čas k hlubšímu sebepoznání. V zahraničí se pak danému novoluní někdy říká také Nový bobří měsíc neboli New Beaver Moon.

Jak ovlivní listopadové novoluní vaše emoce?

Novoluní v listopadu se pojí s astrologickým znamením Štíra, jehož zrozenci jsou známí pro své vřelé city, skvělou intuici a silnou vůli. Půjde o dobrou příležitost pro objevování skrytých pravd o sobě, ať už se jedná o pozitivní vlastnosti, nebo jde spíše o naše temné stránky. Zároveň to bude čas transformace, vnitřního uzdravování a hledání hlubokých emocionálních konverzací a smysluplných vztahů.

Na které části těla bude mít novoluní v listopadu vliv?

V průběhu listopadového novoluní byste měli být opatrní hlavně na své intimní partie, které budou v danou chvíli mnohem citlivější než jindy. Jeho vliv pocítí především pohlavní orgány a žlázy, ale i močová trubice nebo třeba konečník. O své genitálie proto ve zvýšené míře pečujte a vyhněte se potenciálním zdrojům potíží. Také raději nepodstupujte žádné lékařské zákroky.