NOVOLUNÍ LISTOPAD 2022: Kdy je a co nás čeká?

0

Hezké počasí babího léta už dávno vystřídaly podzimní mrazíky, barevné listí ze stromů téměř vymizelo a noci se neustále prodlužují. Ještě než se ale rozloučíme s listopadem, čeká nás novoluní, které se pojí s přehodnocováním životních cílů. Prozradíme, kdy se odehraje listopadové novoluní, se kterým astrologickým znamením se pojí a jaké životní aspekty tato událost nejvíce ovlivní.

Kdy je novoluní listopad 2022?

Novoluní tento měsíc vychází na 23. listopadu 2022, přičemž nastane přesně v 23:57 hodin středoevropského času (SEČ). Konkrétně se jedná o novoluní ve znamení Střelce, které na rozdíl od listopadového úplňku, jenž přál spíše domácí pohodě a klidu, může pobídnout člověka k tomu, aby hledal nové výzvy a snažil se svůj život v určitých směrech posunout dopředu.

Jak nás novoluní v listopadu ovlivní?

Jak už bylo zmíněno výše, znamením zvěrokruhu, které ovlivní listopadové novoluní v roce 2022, je Střelec. Jde o znamení ohnivé, pro které je typická upřímnost a idealismus. Střelci touží v životě dělat to, čemu věří a co je naplňuje, často vedou aktivní či dobrodružný život a pro splnění svých cílů jsou ochotní hodně obětovat. Kromě toho je však pro ně důležitá svoboda.

Stejně jako v případě novoluní, která spadají pod další ohnivá znamení (Beran a Lev), je i tento čas skvělou příležitostí, kdy přehodnotit své cíle a položit si otázku, zda jejich dosažení věnujete maximální možné úsilí. Pokud si něčím nejste stoprocentně jistí, nebaví vás to nebo cítíte, že nesměřujete tam, kam byste si přáli, je vhodná doba na změnu kurzu.

Novoluní ve Střelci podporuje optimistický přístup k životu a dává lidem naději, že se situace zlepší, i když se po cestě k vytyčenému cíli objeví nějaké problémy. Zároveň jde o čas, který je příznivý pro získávání nových zkušeností, poznatků a informací, rozvíjí touhu po vzdělání a přeje společenské konverzaci. Mnozí také mohou zatoužit po cestování nebo po dobrodružství.

Ačkoliv lidé chtějí dát svému životu smysl a cítí, že listopadové novoluní je pro hledání nového poslání ideálním obdobím, zároveň je dobré mít na paměti, že by si měl člověk věci důkladně promyslet. Tento čas nepřeje ukvapeným rozhodnutím, která by mohla mít negativní vliv na budoucnost. Kromě toho se během listopadového novoluní nedoporučuje uzavírat smlouvy.

Pokud vezmeme v potaz zdravotní stránku, listopadové novoluní může ovlivnit několik různých částí vašeho těla. Patří sem především játra, a proto se v tuto dobu nedoporučuje pít alkohol ve větším množství. Kromě toho si dejte pozor na různá poranění a chraňte si stehenní kost, křížovou kost kyčelní kloub i kostrč. Citlivé pak může být také kyčelní a bederní svalstvo a před úrazy byste si měli chránit i své bederní obratle.

Co dělat během listopadového novoluní?

Marně přemýšlíte, co během listopadového novoluní ještě stihnout na zahrádce? Vzhledem k tomu, že s blížící se zimou příroda pomalu usíná, měli byste nechat půdu odpočívat a dopřát jí klid. Pokud se přesto chcete venku angažovat, ošetřujte pouze nadzemní části keřů a stromů, ale rozhodně touto dobou nic nesázejte ani nepřesazujte.

Novoluní listopad 2022

Listopadové novoluní proběhne ve znamení Střelce, které je ohnivé a vyzdvihuje upřímnost, svobodu a idealismus. Jde o dobrou příležitost k přehodnocení svých cílů a vytyčení nového životního směru. Zároveň můžete pocítit touhu po nových zážitcích nebo po dobrodružství.

Jak listopadové novoluní ovlivní emoce?

Během listopadového novoluní byste si měli položit několik otázek, a sice zda jste se svou současnou situací spokojeni, zda ke splnění svých cílů vynakládáte dostatečné úsilí a zda se nesnažíte až příliš (včetně přemáhání se po pracovní stránce). Převažovat by měl ale optimistický přístup k životu a pocit naděje, že se vše zlepší a dopadne to tak, jak má.

Na které části těla má novoluní v listopadu vliv?

Působení listopadového novoluní nejvíce pocítíte na svých játrech, ale také na některých částech skeletu. Konkrétně jde o kostrč, stehenní a křížovou kost, kyčelní kloub a bederní obratle. Proto si dávejte dobrý pozor na různá poranění a chraňte také své bederní a kyčelní svalstvo.