NOVOLUNÍ LEDEN 2023: Kdy je a co nás čeká?

Ačkoliv na některé z nás může mít začátek nového roku pozitivní vliv, jiné naopak tato doba zaskočí nepřipravené, což se pak projeví skrze negativní emoce, jako je strach či vztek. Právě novoluní v lednu se přitom pojí s komplikovanými pocity, ale zároveň jde o dobrý čas pro finanční rozhodnutí. Prozradíme, kdy proběhne lednové novoluní, jaké znamení zvěrokruhu jej ovládne a na které životní aspekty bude mít vliv.

Kdy je novoluní leden 2023?

Novoluní v lednu tentokrát vychází na 21. ledna 2023, přičemž nastane přesně v 21:53 hodin středoevropského času (SEČ). Konkrétně jde o novoluní ve znamení Vodnáře, což napovídá, že tento čas bude přát inovativním myšlenkám a smělým nápadům. Vodnáři jsou totiž často nepřehlédnutelní, rádi plavou proti proudu a oproti jiným znamením mohou mít neobvyklý životní styl.

Jak nás novoluní v lednu ovlivní?

Astrologickým znamením, které se s lednovým novoluním pojí, je Vodnář. Jedná se o znamení vzdušné, pro nějž je typické bystré myšlení a touha šířit kolem sebe poznání. Osoby narozené jako Vodnáři přitom vyznávají jako největší hodnoty převážně svobodu a přátelství, často bývají o krok napřed oproti myšlenkám dané doby, ale zároveň mohou být vlivem svých idealistických názorů ostatními nepochopeni.

Měsíc ve Vodnáři se pojí se silnou potřebou emocionální svobody, takže se může stát, že během lednového novoluní budou vaše pocity smíšené a komplikované. Pokud se ovšem budete pohybovat ve skupině lidí, bude pro vás mnohem snazší se ve svých emocích zorientovat a osvobodit svou mysl od negativních pocitů, jako je strach, vztek nebo třeba žárlivost.

Novoluní v lednu 2023 bude mít ovšem vliv také na pracovní nabídky, pracovní úspěchy a kariérní postup. Kromě toho jde údajně o dobrý čas pro důležitá finanční rozhodnutí. Pokud tedy plánujete zakoupit nějakou nemovitost nebo si třeba vzít hypotéku na byt, doporučuje se podniknout tento velký krok právě v době lednového novoluní.

TOP:   MYSLIVECKÉ ZKOUŠKY 2024: Co obnáší a jak je získat?!

Co se týče zdraví, během lednového novoluní byste si měli dávat největší pozor na oblast dolních končetin. Citlivé budou hlavně kotníky, holenní kosti, lýtka, bérce nebo Achillovy šlachy, které byste neměli tento den příliš zatěžovat. Místo náročného tréninku nebo fyzické aktivity, která dá zabrat dolním končetinám, tedy raději zkuste odpočívat nebo zvolnit. Vyhnete se tak nepříjemným zraněním.

Mezi další oblasti, které mohou být během novoluní v lednu citlivější než obvykle, se pak řadí také svalstvo předloktí. Stejně jako v případě dolních končetin byste ho tedy neměli nijak výrazně přetěžovat. Kromě toho navíc bude mít lednové novoluní vliv také na hormony štítné žlázy. Plánujete-li nějaký lékařský zákrok, mějte zároveň na paměti, že novoluní k tomu není příliš vhodné.

Co dělat během lednového novoluní?

Přestože lednové novoluní přichází až ke konci měsíce, příroda ještě samozřejmě odpočívá, a půda by z toho důvodu měla mít klid. Pokud potřebujete přesto na své zahrádce něco udělat, pamatujte, že se během novoluní v lednu doporučuje ošetřovat pouze nadzemní části stromů a keřů. Rozhodně byste pak neměli nic sázet ani přesazovat.

Novoluní leden 2023

Lednové novoluní, které je první v roce 2023, ovládá astrologické znamení Vodnáře. Právě z toho důvodu se daný čas pojí se silnou potřebou emocionální svobody. Kromě toho ovšem bude přát také inovativním myšlenkám, smělým nápadům a důležitým finančním nebo kariérním rozhodnutím, která jste možná již delší dobu odkládali.

Jak ovlivní lednové novoluní vaše emoce?

Vzhledem k tomu, že se lednové novoluní pojí se znamením Vodnáře, důraz bude kladen především na svobodu a přátelství. Člověk se nicméně může setkat s komplikovanými a smíšenými pocity, které pomůže zažehnat hlavně společnost ostatních lidí. Díky tomu se pak může mysl osvobodit od emocí, jako je žárlivost, vztek, strach, smutek či zoufalství.

TOP:   NOVOLUNÍ PROSINEC 2023: Kdy je a co nás čeká?

Na jaké části těla bude mít novoluní v lednu vliv?

Působení lednového novoluní nejvíce pocítíte v oblasti dolních končetin. Velký pozor byste si měli v tuto dobu dávat hlavně na své kotníky, holeně, lýtka, bérce či Achillovy šlachy. Ty raději příliš nezatěžujte prací ani sportem, což platí také pro svalstvo předloktí. Dále pak podobně jako v ostatních měsících během lednového novoluní nepodstupujte žádné lékařské zákroky.