ÚPLNĚK LEDEN 2024: Kdy je a co nás čeká?

Zima je momentálně v plném proudu, dětem se pomalu blíží jarní prázdniny a za okny panuje chladné počasí. Téměř na konci měsíce se také dočkáme prvního letošního úplňku, který s sebou přináší nárůst sebevědomí a touhu mezi ostatními vyniknout. Prozradíme, na jaký termín lednový úplněk vychází, s jakým astrologickým znamením se pojí a jak ovlivní naše zdraví či emoce.

Kdy je úplněk leden 2024?

Lednový úplněk tentokrát připadne na čtvrtek 25. ledna 2024, přičemž nastane konkrétně v 18:53 hodin středoevropského času (SEČ). Jedná se o úplněk ve znamení Lva, jehož zrozenci jsou ovládáni ohnivým živlem. Právě z toho důvodu pravděpodobně budete průbojnější než jindy, pocítíte touhu prosadit se mezi ostatními a budete chtít získat uznání za své úspěchy.

Podle staré indiánské tradice, kterou se během 19. století podařilo zachytit v publikaci s názvem Maine Farmer´s Almanac, se lednovému úplňku mezi lidmi dříve říkalo Vlčí úplněk. Jde o úplněk, jenž se obvykle pojí s chladným počasím a sněhovými přeháňkami. Svůj název přitom získal kvůli tomu, že členové vlčí smečky nedaleko indiánských vesnic hladově vyli a čekali na nějakou kořist.

Existuje ovšem i další pojmenování, které je pro lednový úplněk typické. Někdy se totiž můžete setkat s označením Povánoční úplněk, což samozřejmě znamená, že se této události dočkáme po bujarých oslavách Vánoc a příchodu nového roku.

Jak nás úplněk v lednu ovlivní?

Lednový úplněk se pojí s astrologickým znamením Lva, které je ovládáno ohnivým živlem a Sluncem. Jeho zrozenci jsou známí jako lidé s přirozenou autoritou, kteří se velmi často uplatňují na různých vedoucích pozicích. Jedná se o charismatické jedince toužící po tom, aby byli neustále v centru pozornosti. Jsou velice dobrosrdeční, ale rádi se chlubí ostatním svými úspěchy.

Během lednového úplňku nejspíš budete mít o něco větší sebevědomí než jindy, takže se budete cítit skvěle a nebudete se bát nových dobrodružství ani neobvyklých zážitků. Možná se vám díky tomu povede něco, v co jste ani nedoufali, nebo oslovíte osobu, o kterou se už nějaký čas zajímáte, ale prozatím jste neměli dostatek odvahy s ní promluvit.

TOP:   ÚPLNĚK KVĚTEN 2024: Kdy je a co nás čeká?

Vzhledem k touze vyniknout a získat si pozornost svého okolí budete s největší pravděpodobností chtít celému světu ukázat své schopnosti. S nově nabytým sebevědomím se vám jistě podaří upoutat pozornost druhých a diplomatický talent vám pomůže domluvit se prakticky s kýmkoliv. Také můžete v průběhu lednového úplňku pozorovat lepší organizační schopnosti a větší průbojnost.

Lvi jsou nicméně známí také tím, že si potrpí na chválu a obdiv, ale neumí dobře přijímat kritiku. Tento problém může během úplňku v lednu potrápit také vás. Proto se doporučuje si strach z kritiky přiznat a naučit se s ním co nejlépe pracovat. Buďte skromní, přijímejte zpětnou vazbu svého okolí s pokorou a využijte ji ke svému zlepšení.

Ve vztahu bývají lidé narození ve znamení Lva většinou dominantní a okouzlující, dokáží si ostatní snadno omotat kolem prstu a mají potřebu svého partnera vést. Právě v době lednového úplňku tak možná pocítíte touhu po výraznějších projevech citů a uznání od svého protějšku. Také se mohou projevit vaše umělecké schopnosti, jelikož tento čas přeje kreativitě.

Po zdravotní stránce bude mít úplněk v lednu největší vliv na tělesné oblasti, které jsou nějakým způsobem spojené s naším krevním oběhem. To znamená, že jej pocítí například naše srdce či aorta. Jelikož budou tyto části těla citlivější než jindy, měli byste být na ně obzvláště opatrní a rozhodně byste je neměli příliš zatěžovat.

Pozor si také dávejte na svůj srdeční puls a krevní tlak, a to hlavně v případě, pokud máte v tomto ohledu nějaké problémy (například příliš vysoký krevní tlak, příliš nízký krevní tlak nebo třeba kolísavý krevní tlak). Dbejte tedy důsledně na doporučení svého ošetřujícího lékaře a vyhněte se aktivitám, které by mohly mít na vaše zdraví negativní vliv.

TOP:   ÚPLNĚK KVĚTEN 2024: Kdy je a co nás čeká?

Co dělat během lednového úplňku?

Lednového úplňku se dočkáme téměř na konci měsíce, kdy venkovní teploty budou stále velice chladné. Přestože můžete být po svátcích již trochu netrpěliví a možná budete chtít podniknout nějaké práce na zahradě, během úplňku se těmto činnostem raději vyhněte. Touto dobou byste totiž neměli řezat stromy ani keře a zároveň se nedoporučuje zaštipovat zeleninu ani květiny. Také nestříhejte živý plot, protože nadzemní části rostlin jsou citlivější než jindy.

Sledujte novinky webu RadimeJAK.cz na Googlu a Seznamu!

Úplněk leden 2024

Lednovému úplňku se dříve říkalo také Vlčí úplněk, jelikož přichází v době, kdy je počasí velice chladné a vlci, kteří se pohybovali nedaleko indiánských vesnic, tou dobou bývali velice hladoví a hlasitě vyli. Také se ovšem můžete setkat s označením Povánoční úplněk, což naznačuje, že nastává v době po vánočních a silvestrovských oslavách.

Jak ovlivní lednový úplněk vaše emoce?

Úplněk v lednu se pojí s astrologickým znamením Lva, jehož zrozenci jsou velmi průbojní, sebevědomí a charismatičtí. Pravděpodobně budete mít touto dobou vyšší sebevědomí a budete chtít ostatním ukázat své schopnosti, abyste získali jejich obdiv a úctu. Pozor si ovšem dejte na neschopnost přijímat kritiku, která vás může v danou chvíli negativně ovlivnit.

Na které části těla bude mít úplněk v lednu vliv?

Lednový úplněk nejvíce zasáhne váš krevní oběh, přičemž nejcitlivější bude v tuto chvíli vaše srdce nebo třeba aorta. Buďte proto na tyto orgány opatrní a vyhněte se činnostem, během kterých byste si mohli zbytečně ublížit. Vliv úplňku pak bude patrný také v oblasti krevního tlaku, takže pokud v tomto ohledu máte nějaké problémy, dbejte na dodržování veškerých doporučení od lékaře.