SPORTKA CENA: Kolik stojí tiket Sportky?

Máte rádi sázky a rádi byste si trochu přilepšili? Nebo snad doufáte v milionovou výhru, díky které budete moci změnit svůj dosavadní život k nepoznání? V tom případě je možná načase zkusit nejoblíbenější českou loterii, kterou je Sportka. Prozradíme, jak vypadá ceník Sportky, jaká je cena plného tiketu Sportky a jak se vyplácí výhry ve Sportce.

Jak funguje Sportka?

Sportka je nejstarší česká loterijní hra, kterou od roku 1957 provozuje společnost Sazka. Lidé se zde snaží uhodnout, kterých 6 čísel ze 49 padne v následujícím slosování. To probíhá prostřednictvím elektromechanického osudí třikrát týdně, konkrétně ve středu, v pátek a v neděli, a to za přítomnosti státního notáře. Někdy se navíc přidává mimořádné losování.

Pokud jde o to, jak to všechno vlastně probíhá, měli byste vědět, že Sportka se vždy losuje ve dvou samostatných tazích (I. tah a II. tah). V každém z nich se přitom losuje 6 čísel a 1 číslo dodatkové. Jednotlivé tahy jsou na sobě navíc nezávislé, takže se svými čísly můžete vyhrát v kterémkoliv z nich. Výše finanční odměny sice není stejná, ale nijak výrazně se neliší.

Pokud se lidem povede vybrat správná čísla, mohou vyhrát vysoké finanční obnosy. Výhry jsou pak rozdělené celkem na šest výherních pořadí. Nejvyšší přitom není 1. pořadí, jak by se mohlo některým lidem zdát, ale Superjackpot, který může vyhrát pouze člověk, jenž vsadí plný tiket a uhodne nejen všech 6 tipovaných čísel, ale i poslední číslo z Šance.

Jak se hraje Sportka?

Nejste si jistí, kolik sloupků má Sportka a jak správně vyplnit tiket Sportky, se kterým byste rádi vyhráli co největší množství peněz? V tom případě nemusíte zoufat, protože ve skutečnosti je to poměrně jednoduché. Vždy přitom pamatujte na to, že se můžete zúčastnit základní hry, ale k dispozici je i dodatková hra Šance nebo speciální Systémová sázka.

Na každé sázence společnosti Sazka dnes najdete 10 sloupků se 49 čísly, z nichž můžete vybírat. V každém sloupci (ať už se rozhodnete vsadit pouze na jeden, nebo budete vyplňovat vícero z nich) přitom musíte zaškrtnout 6 vámi zvolených čísel, nebo případně zvolit písmeno N, což je Náhodný tip. To znamená, že za vás čísla náhodně vybere počítač. Šance na výhru jsou ale v obou případech stejné.

Pokud přemýšlíte, jak vyplnit tiket Sportky, nezapomeňte také zaškrtnout čtvereček s označením, na které nejbližší slosování Sportky byste si rádi vsadili (tedy středa, pátek, neděle či mimořádná hra). Kromě toho musíte na sázence vyplnit i počet slosování (1, 2, 3, 6), čili informaci, kolikrát chce, aby se váš tiket slosování zúčastnil. Zaškrtnout můžete i více položek, takže maximální součet je 12.

Šance

V případě doplňkové hry Šance nemusíte vybírat žádná další čísla, protože o výhře rozhodne automaticky vygenerované šestičíslí. Můžete přitom buď uzavřít sázku na číslo tiketu vpravo dole na sázence, nebo nechat terminál vybrat náhodných šest čísel. Abyste se však mohli zúčastnit, musíte mít uzavřenou minimálně jednu další sázku (například jeden sloupec).

Jestliže Šanci hrát nechcete, musíte vyplnit příslušné políčko na sázence, jinak ji totiž budete hrát automaticky. Že je Šance aktivní, na svém podaném tiketu poznáte tak, že pod tipovanými čísly najdete slovo ŠANCE, vedle něj bude šestimístné číslo a vpravo bude vyznačeno slovo ANO. Vyhrává se pak podle počtu trefených čísel zprava (tedy od konce).

Systémová sázka Sportky

Tato varianta vám umožňuje tipovat více čísel než klasických 6, což zvýší vaši šanci na výhru. Konkrétně můžete zvolit 7 až 15 čísel. Jak to ale funguje? Vybraná čísla (například 10) vyplňte všechna do prvního sloupečku na sázence, zatímco ostatní sloupce ponecháte prázdné. Zároveň vpravo dole na sázence v části označené jako „Systém“ zaškrtněte počet vybraných čísel (v tomto případě 10).

Tiket, který vám poté vyjede, bude obsahovat veškeré existující šestimístné kombinace, které lze vytvořit z vámi vybraných 10 čísel. Díky tomu tedy prakticky máte větší šanci na výhru, ale zároveň sázíte na větší počet sloupců. To tedy samozřejmě znamená, že za tiket zaplatíte větší finanční obnos (úměrně počtu čísel, která jste tipovali).

Sportka cena tiketu

Ať už si chcete vsadit poprvé v životě, nebo hrajete Sportku pravidelně, jistě vás zajímá, jaká je cena Sportky, a to samozřejmě v různém provedení – tedy jaká je cena sloupku Sporty, kolik stojí plná Sportka a jaký finanční obnos zaplatíte, pokud se rozhodnete hrát některou z dodatkových her. Také je dobré vědět, jak to funguje, pokud si předplatíte Sportku na několik losování dopředu.

Minimální sázku dnes můžete uzavřít na jeden sloupeček, v němž tipujete 6 čísel, přičemž cena sloupce Sportky je momentálně 20 Kč. Na jedné sázence pak můžete samozřejmě označit svá čísla ve větším počtu sloupců. Výsledná cena se následně bude odvíjet od počtu sloupců, s nimiž chcete hrát (například při zaškrtnutí čísel ve 4 sloupcích zaplatíte 80 Kč, tedy 4 x 20 Kč).

TOP:   AFIRMACE PRO ŠŤASTNÝ ŽIVOT: Jak najít štěstí pomocí pozitivních frází?

Na jedné sázence můžete dohromady vyplnit maximálně 10 sloupců. Když se rozhodnete pro tuto možnost, pak bude za plný tiket Sportky cena 200 Kč. K tomu však můžete připočíst ještě doplňkové hry, takže se výsledná částka může samozřejmě o něco navýšit, ale zároveň se zvyšuje i vaše šance na výhru.

Pokud jde o to, kolik stojí Šance ve Sportce, jedná se stejně jako u jednotlivých sloupců o 20 Kč. Zvolíte-li možnost vyplnění jednoho sloupce a Šance, cena tiketu Sportky bude tedy 40 Kč (20 Kč za sloupec a 20 Kč za Šanci). Jestliže ale chcete využít svou sázenku naplno a zapojit se také do hry o Superjackpot, je nutné vyplnit všech 10 sloupců včetně Šance. Cena plné Sportky je dnes 220 Kč.

Dobrou zprávou je, že pokud vás láká Sportka, cena plného tiketu i jednoho sloupce je na všech místech stejná. Kromě toho si ovšem můžete Sportku předplatit na několik losování dopředu (dohromady až na 12), což samozřejmě adekvátně znásobí i částku, kterou je nutné za tiket zaplatit. Dále pak můžete využít i systémovou sázku.

Sportka systémová sázka cena:

 • 7 čísel v systému – cena Sportky 140 Kč (7 kombinací),
 • 8 čísel v systému – cena Sportky 560 Kč (28 kombinací),
 • 9 čísel v systému – cena Sportky 1680 Kč (84 kombinací),
 • 10 čísel v systému – cena Sportky 4200 Kč (210 kombinací),
 • 11 čísel v systému – cena Sportky 9240 Kč (462 kombinací),
 • 12 čísel v systému – cena Sportky 18 480 Kč (924 kombinací),
 • 13 čísel v systému – cena Sportky 34 320 Kč (1716 kombinací),
 • 14 čísel v systému – cena Sportky 60 060 Kč (3003 kombinací),
 • 15 čísel v systému – cena Sportky 100 100 Kč (5005 kombinací).

Jak se podává Sportka?

Sportku si dnes můžete vsadit několika různými způsoby. Pokud vás tato loterie zaujala a chcete vyzkoušet svou šanci na výhru, konkrétně se to dá provést následovně:

 • osobně na kterékoliv pobočce Sazky,
 • osobně na pokladně supermarketu,
 • online z pohodlí domova,
 • pomocí mobilní aplikace.

Tiket Sportky můžete zakoupit na pobočkách s terminálem Sazky (trafiky, čerpací stanice, obchody), které poznáte podle žlutého symbolu „S“, jenž označuje společnost Sazka. Tam si pak vezmete prázdnou sázenku a označíte příslušná čísla nebo vyberete Náhodný tip. Ten si můžete nechat vygenerovat také počítačem. Sázenku následně předáte obsluze, která ji po zaplacení vsadí a předá vám potvrzení. Sázky se v den slosování uzavírají v 19 hodin.

Dále si pak můžete vsadit Sportku na pokladně obchodu Tesco nebo COOP. K nákupu pouze přiložte hrací kartu, která se nachází u každé pokladny, přičemž obsluha společně s účtenkou vytiskne také herní tiket. Mějte ovšem na paměti, že existuje hned několik druhů herních karet (podle počtu vsazených sloupců a účasti na doplňkových hrách) a v tomto případě si nemůžete zvolit vlastní čísla. V den slosování pak můžete hrát nejpozději do 18:30 hodin.

Asi nejjednodušším způsobem je dnes sázení online, protože nemusíte nikam chodit ani se bát, že to nestihnete. Nejprve je nutné zaregistrovat se na webu Sazky, ověřit svou totožnost a doložit občanský průkaz. Poté nahrajte peníze na herní účet a vyberte možnost „Vsadit online“, „Systémová sázka“ nebo „Náhodný tip“, podle toho, o jakou variantu máte zájem. Poté je nutné zvolit svá čísla (pokud si je sami vybíráte), vše překontrolovat a kliknout na „Vsadit Sportku“.

Poslední možností, jak si vsadit Sportku, je sázení v mobilní aplikaci od Sazky. Abyste to mohli provést, budete kromě samotné aplikace potřebovat váš chytrý telefon, připojení k internetu a herní účet. Poté už budete postupovat podobně jako v předchozím případě. Výhodou je navíc to, že kontrola tiketu je s mobilní aplikací velice snadná a zároveň si zde můžete ukládat oblíbená čísla.

Kdy se losuje Sportka?

Jak jsme již zmínili výše, losování Sportky probíhá každý týden v pravidelných intervalech. Losuje se třikrát týdně ve 20 hodin, konkrétně ve středu, v pátek a v neděli. Kromě toho v předem stanovených termínech probíhá také mimořádné slosování Sportky.

Výhry ve Sportce

Všechny finanční částky, které můžete v této loterijní hře vyhrát, souvisí s počtem čísel, která se vám podaří správně tipnout. Čím více z vámi vybraných čísel se bude shodovat s čísly taženými v losování, tím více peněz přitom získáte. Výhry nicméně nejsou pevně stanovené, ale dopočítávají se na základě peněz, které lidé vsadili. Proto má každé výherní pořadí přiřazený konkrétní podíl na výhře.

TOP:   AFIRMACE PRO ŠŤASTNÝ ŽIVOT: Jak najít štěstí pomocí pozitivních frází?

Veškeré investované peníze od sázejících se sčítají a 50 % z nich následně putuje do výher. Když nikdo nevyhraje v posledním losování, daná částka se přesouvá do dalšího kola. Tento proces se pak opakuje, dokud výhru někdo konečně nezíská. Poté spadnou výhry zase na minimální částky.

Kolik můžete vyhrát?

 • Superjackpot – 6 + 1 z 10 uhodnutých čísel – průměrná výhra 136 769 489 Kč,
 • 1. pořadí (Jackpot) – 6 uhodnutých čísel – průměrná výhra 15 382 198 Kč,
 • 2. pořadí – 5 uhodnutých čísel + číslo dodatkové – průměrná výhra 815 723 Kč,
 • 3. pořadí – 5 uhodnutých čísel – průměrná výhra 24 971 Kč,
 • 4. pořadí – 4 uhodnutá čísla – průměrná výhra 619 Kč,
 • 5. pořadí – 3 uhodnutá čísla – průměrná výhra 113 Kč.

Jak zjistím, jestli jsem vyhrál ve Sportce?

Jakmile proběhne slosování, čeká vás kontrola tiketu, což můžete také učinit několika různými způsoby. Zkontrolovat tiket Sportky můžete porovnáním čísel s výsledky, které uvidíte v televizi, uslyšíte v rádiu nebo najdete v denním tisku či na teletextu. Kromě toho samozřejmě můžete výsledky Sportky dohledat také na internetu (na oficiálním webu Sazky i jinde).

Další možností, jak zjistit, zda jste vyhráli, je předání tiketu obsluze terminálu, která může naskenovat tiket Sportky. Poté vám sdělí, zda jste vyhráli, nebo jste tentokrát neměli štěstí. Máte-li nainstalovanou mobilní aplikaci, kontrola Sportky je také velice snadná. Stačí vyfotit váš tiket a ihned poznáte, zda patříte mezi šťastlivce. Sázíte-li online, výsledky se objeví ve vašem herním účtu. Kromě toho můžete výsledky najít také na oficiálním Youtube kanálu Sazky a členům Sazka klubu přijdou na e-mail či prostřednictvím SMS.

Jak se vyplácí výhry ve Sportce?

Pokud se i vy účastníte této loterie, jistě jste se už někdy v duchu zamysleli nad tím, co se stane, když vyhraju ve Sportce. Výhru si přitom můžete vybrat několika způsoby na základě toho, kde jste si vsadili. Můžete to provést na některém z terminálů nebo online.

Jestliže jste si vsadili na internetu, svou výhru můžete vybrat v kamenné pobočce s terminálem Sazky, což se doporučuje jen u menších výher (limit je 5000 Kč na den). Můžete to ale provést i z pohodlí domova. Ve svém herním účtu pouze potvrďte svůj bankovní účet, zvolte možnost „Vybrat“ a během pár dnů budete mít peníze na účtu. To funguje pro výhry do 500 000 Kč. Jestliže jste měli štěstí a vyhráli více než půl milionu, budete muset kontaktovat Sazku prostřednictvím e-mailu či telefonu a společnost s vámi předání výhry vyřeší individuálně.

V případě, že jste si vsadili na pobočce, si můžete výslednou sumu vybrat na kterémkoliv prodejním místě Sazky, tedy za předpokladu, že nepřevyšuje částku 1000 Kč. U obnosů do 100 000 Kč se pak na vybrání vaší výhry musíte domluvit s obsluhou terminálu. Výhry do 270 000 Kč lze vyzvednout jen na vybraných prodejních místech Sazky. Pokud vyhrajete ještě více, budete muset zavolat do sídla Sazky a domluvit se na dalším postupu.

Co je Sportka?

Jedná se o nejstarší a nejoblíbenější českou loterijní hru, která funguje už od roku 1957. Provozuje ji společnost Sazka, přičemž lidé se snaží uhodnout 6 ze 49 čísel, která padnou během následujícího slosování. To probíhá ve středu, v pátek a v neděli pomocí osudí a za přítomnosti státního notáře. Dosud nejvyšší výhra byla téměř 400 milionů korun.

Kolik čísel se vyplňuje ve Sportce?

Sportka obsahuje celkem 10 sloupců se 49 čísly. Každý sázející může vyplnit libovolný počet sloupců, přičemž do každého z nich musí uvést právě 6 čísel. Kromě toho může zvolit ale i písmeno N, což znamená Náhodný tip, takže čísla vybere počítač. Dále je nutné vyplnit počet slosování, skutečnost, zda chcete hrát doplňkovou hru Šance, a označit, na které nejbližší slosování Sportky chcete vsadit.

Kde můžete podat Sportku?

Sportka se dnes dá vsadit hned několika různými způsoby. Můžete to provést osobně na kterékoliv pobočce Sazky s terminálem, kterých je u nás více než 7200. Další možností je zakoupení hrací karty na pokladně obchodu Tesco či COOP. Kromě toho pak můžete sázet také online prostřednictvím svého herního účtu nebo díky mobilní aplikaci od Sazky.

Sportka ceník

Pokud se chystáte zapojit do této loterijní hry, jistě přemýšlíte, kolik vás to bude stát. Cena jednoho sloupce Sportky je 20 Kč, což platí i oblíbenou doplňkovou hru s názvem Šance. Pokud budete vyplňovat více sloupců, cena se bude adekvátně zvyšovat. Abyste mohli vyhrát Superjackpot, musíte zaplatit plnou Sportku (10 sloupců včetně Šance).