NOVOLUNÍ PROSINEC 2022: Kdy je a co nás čeká?

0

Ještě než ochutnáme štědrovečerní večeři a pod stromečkem si rozbalíme dárky, čeká nás prosincové novoluní, které je pro letošní rok tím posledním. Říká se o něm, že s sebou přináší magickou sílu a zároveň i nové začátky nebo vnitřní proměnu. Prozradíme, na který den novoluní v prosinci připadne, s jakým znamením zvěrokruhu se pojí a které oblasti našeho života nejvíce ovlivní.

Kdy je novoluní prosinec 2022?

Prosincové novoluní tentokrát vychází na 23. prosince 2022, přičemž nastane přesně v 11:16 hodin středoevropského času (SEČ). Jde konkrétně o novoluní ve znamení Kozoroha, což znamená, že tento rok končí ve stejném duchu, jako začal. Je tedy vhodný čas dodělat všechny resty, uzavřít nedokončené kapitoly a s klidným srdcem udělat za tímto rokem pomyslnou tečku.

Jak nás novoluní v prosinci ovlivní?

Astrologickým znamením, se kterým se prosincové novoluní pojí, je Kozoroh. Jde o znamení zemské, pro které je typická cílevědomost a touha po uznání. Lidé narození v tomto znamení zvěrokruhu bývají ambiciózní a spolehliví a jsou schopní se pro dosažení svých cílů mnohých věcí vzdát. Zároveň to ale jsou introverti, jejichž nejhlubší pocity a myšlenky zná jenom pár nejbližších.

Jelikož se jedná o poslední letošní novoluní a další pak bude následovat teprve 21. ledna 2023, určitě je čas položit si některé důležité otázky. Jak jste se od začátku letošního roku změnili? Kým jste se během posledních 12 měsíců stali? Co ve vás tyto chvíle zanechaly a jaké poznatky si z nich odnášíte? Nebuďte na sebe ale příliš tvrdí. Důvodem k oslavě je už to, že jste se zvládli dostat až sem.

Novoluní pod vlivem Kozoroha představuje také vhodnou chvíli, kdy byste měli ukončit veškeré staré záležitosti a zbavit se toho, co již pro vás není prospěšné. Kromě toho je dobré myslet na svou finanční situaci, uložit si úspory a soustředit se na svou kariéru. Jelikož jsou ale Kozorozi spíše rozvážní, nevrhejte se po hlavě do nových projektů. Raději postupujte pomalu, ale jistě.

A jak to vypadá po zdravotní stránce? Působení prosincového novoluní nejvíce pocítí vaše klouby, kosti, šlachy a vazivo. K nejcitlivějším oblastem vašeho těla budou rozhodně patřit kolena a páteř, takže si dejte pozor na prudké pohyby a jakákoliv poranění. Kromě toho může novoluní v prosinci ovlivnit také vaši pokožku, vlasy, slezinu a rovnovážné ústrojí.

Během novoluní se stejně jako při úplňku nedoporučuje podstupovat jakékoliv lékařské zákroky. Raději se zaměřte na své fyzické i mentální zdraví a zkuste odpočívat tak, jako venku odpočívá příroda. Právě teď je totiž nejlepší chvíle na to, abyste načerpali energii do nového roku. Dělejte, co máte rádi, relaxujte, přečtěte si nějakou hezkou knihu nebo si třeba pusťte oblíbenou hudbu či nějakou vánoční pohádku.

Co dělat během prosincového novoluní?

Vzhledem k tomu, že novoluní v prosinci vychází na den před Vánoci, většina lidí už bude nejspíš odpočívat doma a připravovat se na oslavy Štědrého dne. Stejně klidná je momentálně i půda, kterou byste neměli během prosincového novoluní nijak narušovat. Nic tedy nesázejte ani nepřesazujte, a pokud nutně potřebujete nějakou práci na zahrádce dodělat, ošetřujte pouze nadzemní části stromů a keřů.

Novoluní prosinec 2022

Prosincové novoluní, které je v roce 2022 poslední, proběhne ve znamení Kozoroha, stejně jako tomu bylo u prvního letošního novoluní. Jde o čas, kdy byste měli přehodnotit svůj život a zamyslet se nad tím, jaký byl pro vás minulý rok a čeho byste chtěli dosáhnout v tom budoucím. Kromě toho je dobré dodělat všechny resty a uzavřít nedokončené záležitosti.

Jak prosincové novoluní ovlivní emoce?

Znamením zvěrokruhu, které má na novoluní v prosinci vliv, je Kozoroh. S tím se pojí především cílevědomost, spolehlivost a touha po uznání. Doporučuje se proto zaměřit se především na svou kariéru a finanční situaci. Kozorozi jsou spíše introverti a nedávají příliš najevo své pocity, což se může do tohoto období také promítnout.

Na které části těla má novoluní v prosinci vliv?

Působení prosincového novoluní nejvíce pocítíte na svých kostech, kloubech a šlachách. Ohrožená je hlavně páteř a páteřní svalstvo, ale i kolena a čéšky. Kromě toho byste touto dobou měli pečovat o svou pleť a zvýšenou pozornost je dobré věnovat také vlasům. Citlivé pak může být i rovnovážné ústrojí nebo slezina.