NOVOLUNÍ PROSINEC 2023: Kdy je a co nás čeká?

Kromě nadšených příprav na příchod vánočních svátků a silvestrovské oslavy nás letos v polovině prosince zastihne také poslední novoluní letošního roku, které lidem otevře řadu nových životních příležitostí. Prozradíme, na jaký termín prosincové novoluní konkrétně vychází, s jakým znamením zvěrokruhu se pojí a jakým způsobem ovlivní naše emoce či zdravotní stav.

Kdy je novoluní prosinec 2023?

Novoluní v prosinci tentokrát připadne na středu 13. prosince 2023, přičemž nastane konkrétně v 0:31 hodin středoevropského času (SEČ). Jedná se o novoluní ve znamení Střelce, což znamená, že pravděpodobně pocítíte novou sílu a touhu objevovat dosud nepoznané. Tato doba bude tedy ideální pro nová dobrodružství, ale zároveň přinese příležitost k dalšímu vzdělávání.

Dvanácté a zároveň poslední novoluní tohoto roku, které proběhem v prosinci, se v zahraničí někdy označuje také jako Nový studený měsíc (New Cold Moon). Jde přitom o třetí novoluní letošní podzimní sezóny, jež následuje po podzimní rovnodennosti. Poté proběhne první novoluní roku 2024, které bude zároveň prvním zimním novem.

Jak nás novoluní v prosinci ovlivní?

Astrologickým znamením, které bude mít na prosincové novoluní dominantní vliv, je Střelec. Jde o znamení ohnivé, jehož směřování řídí planeta Jupiter. Jeho zrozenci nad ostatní vynikají svou upřímností, ale také idealismem. Nedělá jim problém dávat si velké životní cíle, během jejichž plnění obvykle zažívají různá dobrodružství. Jejich život proto bývá velmi aktivní.

Střelci se vyznačují tím, že se snaží za každou cenu říkat pravdu a žádným intrikám ani lžím neholdují. Právě z toho důvodu to ale někdy působí dojmem, že jsou neomalení a nemají v sobě dostatek taktu. Během prosincového novoluní se tedy může stát, že i vy budete o něco přímočařejší než jindy, což může být na jednu stranu pozitivní, ale někteří lidé to nemusí skousnout.

TOP:   SVÁTEK MDŽ: Kdy a proč se slaví Mezinárodní den žen?

Kromě toho jsou Střelci známí také tím, že mají optimistický přístup k životu a jsouplní energie. Právě díky tomu nejspíš během novoluní v prosinci pocítíte příval pozitivních emocí, touhu pustit se do něčeho nového nebo potřebu vzdělávat se v nějakém novém oboru. Tento impuls rozhodně neignorujte, protože tímto způsobem můžete vyzkoušet něco, co jste nikdy nedělali. Možná tak objevíte nový koníček nebo vás to inspiruje ke změně profese.

Aby toho nebylo málo, Střelci milují svobodu a velice rádi objevují nepoznané končiny světa. I během zimního období tedy možná zaznamenáte touhu někam odcestovat nebo alespoň vyrazit na nějaký pěkný výlet do přírody. S nadšením ale jistě přivítáte i různé vánoční večírky a společenské akce, protože prosincové novoluní ve vás může vyvolat hravost, nadšení a přání dobře se pobavit.

Po zdravotní stránce pak bude mít prosincové novoluní velký vliv na celou řadu tělesných partií. Patří sem například játra, což by vám mělo napovědět, že i když se blíží vánoční svátky a bujaré novoroční oslavy, raději byste si měli dávat pozor na to, co jíte a pijete. Zkuste se tedy vyhnout neustálému ochutnávání cukroví či dalších dobrot a omezte také konzumaci alkoholu na vánočních večírcích.

Kromě toho pak novoluní v prosinci zapůsobí také na vaše svaly, kosti a klouby. Nejcitlivější budou v tuto chvíli kyčelní klouby, bederní obratle, stehenní kosti a zároveň také kostrč. Kromě toho mohou vliv prosincového novoluní výrazněji pocítit i svaly v bederní a kyčelní oblasti. Tyto části těla tedy raději příliš nezatěžujte a snažte se o ně ve zvýšené míře pečovat, abyste se vyhnuli nechtěným zdravotním potížím.

Co dělat během prosincového novoluní?

Jelikož se novoluní v prosinci dočkáme necelé dva týdny před Vánocemi, nejspíš nebudete mít čas pouštět se na zahradě do nějakých větších akcí. To je ale dobře, protože půda by touto dobou měla odpočívat. Pokud přesto toužíte narychlo svou zahradu zkrášlit, než přijedou příbuzní, kteří s vámi budou chtít oslavit vánoční svátky nebo příchod nového roku, ošetřujte pouze nadzemní části rostlin. Nic nesázejte ani nepřesazujte, jelikož semena v danou chvíli špatně vzchází.

TOP:   VELIKONOCE 2024: Proč se slaví a kdy nás čekají?

Sledujte novinky webu RadimeJAK.cz na Googlu a Seznamu!

Novoluní prosinec 2023

Prosincového novoluní, které je dvanácté a zároveň poslední v letošním roce, se dočkáte téměř v polovině měsíce. Pojí se s astrologickým znamením Střelce, jehož zrozenci jsou upřímní, bývají plní energie a patří mezi nenapravitelné idealisty. Zároveň se bude jednat o poslední novoluní podzimního období, přičemž to následující již bude patřit zimě.

Jak ovlivní prosincové novoluní vaše emoce?

Jelikož se novoluní v prosinci pojí se znamením Střelce, nejspíš touto dobou pocítíte touhu něco ve svém životě změnit nebo vyzkoušet nové věci. Může to být dobrý impuls k dalšímu vzdělávání, objevování nových míst, získávání nových přátel a nacházení dalších koníčků. Také ovšem můžete mít sklon upřímně lidem říkat, co si o nich myslíte, což si někteří přeberou jako nedostatek taktu.

Na které části těla bude mít novoluní v prosinci vliv?

V době prosincového novoluní byste si měli dávat dobrý pozor především na svá játra, která mohou být unavená z nadměrné konzumace dobrého jídla či alkoholu na vánočních večírcích. Vliv novoluní ovšem pocítí také vaše svaly, kosti a klouby, a to hlavně v oblasti beder a kyčlí. Proto o tyto části těla ve zvýšené míře pečujte a raději je nevystavujte přílišné fyzické námaze.