NEJLEPŠÍ PŘÁNÍ K NAROZENINÁM: Vtipné i zamilované vzkazy

Narozeniny pro každého z nás představují významný den, na který by se nemělo zapomínat. Chcete-li potěšit své blízké, kteří jsou zase o rok starší, nemusíte hned kupovat drahé dary. Velkou radost jim zajisté udělá i narozeninové přání od srdce. Poradíme, jaký text přání k narozeninám zvolit, pokud hledáte originální, romantické nebo vtipné vzkazy, které oslavence zaručeně potěší.

Jaké blahopřání k narozeninám zvolit?

Pokud nepatříte mezi osoby, které každoročně na narozeniny svých blízkých zapomínají, jistě si lámete hlavu s tím, která gratulace k narozeninám vaši rodinu, přátele či partnera nejvíce potěší. Není totiž jednoduché vymyslet originální přání k narozeninám, které člověka pobaví, rozesměje, potěší nebo zahřeje u srdce.

Zatímco někteří lidé nemají s tvorbou netradičních či vtipných blahopřání k narozeninám problém, jiní mohou při vymýšlení vhodné formulace strávit věčnost. Vybíráte-li však vzkaz, který pošlete jako SMS nebo napíšete do pěkné gratulace, jistě je vám jasné, že přání k narozeninám pro babičku by mělo být odlišné od vtipného vzkazu, který obdrží dlouholetý kamarád nebo vaše manželka.

Jak popřát k narozeninám, aniž byste si udělali ostudu? Vždy byste měli mít na paměti osobu, pro kterou je narozeninové přání určeno, a případně i povahu oslavy, během níž budete gratulaci předávat. Vybírejte tedy podle toho, jak blízký vztah vás s oslavencem pojí, zda jde o součást vaší rodiny, partnera či partnerku, kolegu z práce nebo kamaráda, s nímž se znáte od dětství.

Přání k narozeninám by mělo oslavence především potěšit. Někteří ocení veršované přání k narozeninám se zamilovaným vzkazem, zatímco jiným se líbí, když je přání k narozeninám vtipné. I když se ale gratulace líbí vám, nemusí být v některých chvílích vhodná, což platí třeba pro sprostá přání k narozeninám nebo pro lechtivé SMS k narozeninám, které si kromě partnera přečtou i děti.

Krátké přání k narozeninám

Přemýšlíte, jak popřát k narozeninám kamarádovi, kolegovi z práce nebo třeba spolužákovi ze školy? Řešením by mohla být krátká SMS přání k narozeninám, která jsou jednoduchá a výstižná. Pokud hledáte inspiraci, můžete si vybrat některý z našich tipů, jak napsat veselé přání k narozeninám:

 • Štěstí v životě, život ve zdraví, zdraví v pořádku, pořádek v hlavě a hlavu v oblacích! Vše nejlepší k narozeninám.
 • Všechno nelze říci slovy, co jen ti můžem přát? Přejem ti to nejkrásnější, co jen život může dát!
 • Pamatuj, pamatuj, dnešní den je jenom Tvůj! Vše nejlepší k narozeninám.
 • Z celého srdce Ti přeji jen to nejlepší. Ať se seznam Tvých splněných přání rozšíří o bezpočet dalších.
 • Krásné okamžiky prožívej, k narozeninám Ti přeju všechno nej.
 • Kouzelné narozeninové chvíle plné štěstí, lásky a pohody ze srdce přeje…
 • Štěstíčko a zdravíčko, v životě jen sluníčko. V srdci jenom lásku měj, života si užívej.
 • Přeji Ti hodně štěstí a zdraví, ať se ti se sklenkou v ruce pěkně slaví!
 • K narozeninám Ti přeji, jak to zvykem bývá, aby se Ti splnilo, co Tvé srdce skrývá.
 • Přeji Ti, ať dnes oslavíš své narozeniny a ať každý den oslavuješ, že jsi šťastný.
 • Doufám, že svůj dnešní den prožiješ s ohromným úsměvem na tváři. Krásné narozeniny!
 • To, že stárneš, neznamená, že musíš dospět. Všechno nejlepší k narozeninám!

Univerzální přání k narozeninám

Hledáte originální přáníčka k narozeninám pro některého člena vaší rodiny? Chcete vybrat dojemné přání k narozeninám pro svou nejlepší kamarádku? Nebo byste rádi vymysleli krásné přání k narozeninám, kterým potěšíte svou drahou polovičku? Nechte se inspirovat našimi univerzálními texty, s nimiž rozhodně nešlápnete vedle:

 • Přeji Ti krásné narozeniny a ať je ten další rok naplněný jen láskou, příjemnými překvapeními a úžasnými momenty, které si budeš pamatovat po zbytek svého života!
 • V tento výjimečný den Ti přeji jen to nejlepší a tolik radosti, kolik sneseš, a to nejen dnes nebo zítra, ale po celý zbytek Tvého života!
 • Ať jsou Tvé dnešní narozeniny a každý následující den naplněny teplem slunečního svitu, radostí z úsměvů, zvuky smíchu a pocitem lásky.
 • Ze srdce Ti přeji, aby tohle byly Tvé nejúžasnější narozeniny od chvíle, kdy ráno otevřeš oči, až do večera, kdy je zase zavřeš.
 • Nechť jsou Tvé dnešní narozeniny v každém ohledu výjimečné, tak jako jsi výjimečný Ty sám! Všechno nejlepší.
 • Ať máš život jako sen, užíváš si každý den, od starostí žádné vrásky, v každé chvíli mnoho lásky. Všechno nejlepší k narozeninám!
 • Ať máš svou lásku komu dát, ať tě má někdo hodně rád. Rozum, co v nouzi poradí, ruku, co v žalu pohladí, přátele, co nikdy nezradí. Vše nejlepší a krásné narozeniny Ti přeje…
 • Dneska je Tvůj velký den, neseď doma a pojď ven. Něco hezkého si přej, vesele si užívej. Vše nejlepší k narozeninám!
 • Hodně zdraví, neb je vzácné. Hodně štěstí, neb je krásné. Hodně lásky, neb je jí málo. Hodně všeho, co by za to stálo!
 • Ať Ti všechno vychází, co sám si nejvíc přeješ, a i když slunce někdy zachází, tak ať se pořád směješ. Krásné narozeniny!

Zamilované přání k narozeninám

Rádi byste pro svou přítelkyni či manželku vybrali to nejkrásnější přání k narozeninám? Nebo snad chcete potěšit svého partnera a vymyslet pro něj úžasné přání k narozeninám, na které jen tak nezapomene? Napsat zamilované přání pro miláčka (ať už jste spolu několik týdnů, nebo celé roky) může být někdy oříšek. Zkuste některý z našich tipů na originální přání k narozeninám z lásky:

 • Až na dort koukneš a svíčky sfoukneš, všechno, co si budeš přát, chtěl bych Ti z lásky dát. Miluji Tě! Všechno nejlepší k narozeninám.
 • Vše nejlepší k narozeninám. Moc si Tě vážím a děkuji za Tebe. Miluji Tě.
 • Krásné narozeniny lásko! Chci, abys věděl/a, že jsi to nejúžasnější, co mě v životě potkalo.
 • Lásko moje, krásné narozeniny! Znamenáš pro mě vše a jsi nejlepší na celém světě. Miluji Tě!
 • Krásné narozeniny, zlatíčko, věz, že Ti patří moje srdíčko a patřit Ti vždycky bude, budu Ti krýt záda vždy a všude. Miluji Tě.
 • Posílám Ti přání srdečné, ať je dneska všechno báječné. Hodně štěstí a pevné zdraví, moc mě to s Tebou baví. Krásné narozeniny!
 • Líbíš se mi tak moc, že to ani popsat nejde, mám v srdci tolik lásky, kolik se tam jenom vejde. Miláčku, přeji Ti vše nejlepší k narozeninám!
 • Nechci modré z nebe, protože mám Tebe. Nic lepšího už není, mé milované potěšení. Přeji Ti všechno nejlepší k narozeninám!

Vtipné přání k narozeninám

Ať už hledáte gratulaci pro sourozence, pro kamaráda, s nímž se znáte celý život, nebo třeba pro kolegu, se kterým sdílíte stejný smysl pro humor, jistě by vás mohla zaujmout legrační přání k narozeninám. Vtipné narozeninové přání totiž člověka nejen potěší, ale i rozesměje, což oslavenec jistě ocení. Vybírat můžete z následujících vzkazů:

 • K Tvým narozeninám mám pro tebe jednu důležitou radu. Směj se, dokud máš vlastní zuby. Všechno nejlepší!
 • Oslav svoje narozeniny jako křeček – spi celý den, oslavuj celou noc a pak si sežeň někoho, kdo to po Tobě uklidí!
 • Když si někdo začne utahovat z Tvého věku, drž hlavu pěkně zpříma… To aby nebyly vidět ty vrásky na krku! Všechno nejlepší k Tvým dnešním narozeninám!
 • To, že už nejsi zrovna nejmladší, poznáš podle toho, že svíčky na dortu stály víc peněz než dort samotný. Všechno nejlepší!
 • Nedovol nikomu, aby o tobě prohlašoval, že jsi starý, zvlášť když ještě nepotřebuješ naslouchátko k tomu, abys slyšel, jak to říká! Krásné narozeniny.
 • Většinou se snažím lidem vybrat narozeninové přání, které ve všech směrech odpovídá jejich věku. Naneštěstí pro mě jim došly všechny kamenné destičky a pergameny, takže se budeš muset spokojit s moderní verzí. Všechno nejlepší!
 • Člověk ví, že se stává starým tehdy, když jediná věc, kterou si přeje k narozeninám je, aby mu nikdo nepřipomínal, že je má. Všechno nejlepší!
 • Každý někdy slaví narozeniny, takže jsme na stejné lodi. Pravda, někteří jsou na palubě trochu déle… Veselé narozeniny!

Básničky k narozeninám

Chcete poslat mamince, sestře nebo kamarádce upřímné přání k narozeninám, které jí vykouzlí úsměv na tváři, ale obyčejné formulace vám zkrátka nesedí? Pokud marně přemýšlíte, jaké by mělo mít přání k narozeninám text, aby dokázalo zaujmout a potěšit, můžete vyzkoušet třeba některé z veršovaných vzkazů pro muže i ženy, které vám nabízíme.

TOP:   ÚPLNĚK DUBEN 2024: Kdy je a co nás čeká?

Ať štěstí z Tvých očí září,ať se Ti ve všem daří,
ať Ti na tváři kvete stále mladost,
ať v srdci máš samou radost,
ať smích Ti slunce přináší
a vítr smutek odnáší.

Nedělej si z toho nic,
že zase je Ti o rok víc,
pořád máš šmrnc i jiskru v oku,
kolik že je Ti to roků?
Věk na Tobě není znát,
tak utíkej si užívat.
Krásné narozeniny!

Než sfoukneš na dortu svíčky,
slov pár smotám do kytičky.
Štěstí a zdraví, občas líná chvíle,
kdy člověk povolí si knoflík u košile.
Radost, lásku, úspěch a vlídné pousmání,
tak krásné narozky, pusa, konec blahopřání.

Jako voda utekl čas,
Tvé narozeniny jsou tu zas.
Stejně jako loni i letos chci Ti přát,
ať jsi zdravý, šťastný a každý Tě má rád.

Dnes se Tvé narozeniny slaví,
prožij je v klidu, štěstí a zdraví.
Přeji Ti navíc spoustu lásky,
jen samý smích a žádné vrásky.

Když nemůžu si připít vínem,
pomohu si aspoň rýmem.
Úsměv na tváři, pokoj na duši,
štěstí v životě a lásky po uši.
Všechno nejlepší k narozeninám!

Netřeba moře slov, netřeba řeky vět,
úmysl prozradí i malý skromný květ.
Jedno dvě slovíčka, maličkou kytičku,
co přesně zapadnou do místa v srdíčku.
Krásné narozeniny!

Sviť sluníčko zlatým světlem,
s láskou pohlaď zemi teplem,
pohlaď toho, kdo dnes slaví
a popřej mu štěstí, zdraví.
Pošimrej ho za nás maličko,
ať dnes září jako sluníčko.
Že je o rok starší, komupak to vadí,
vždyť ho máme stejně všichni rádi!
Všechno nejlepší k narozeninám.

Sledujte novinky webu RadimeJAK.cz na Googlu a Seznamu!

Přání k narozeninám pro ženy

Hledáte nejlepší blahopřání pro ženy, ale nevíte si rady, jaký vzkaz pro maminku, babičku nebo přítelkyni vybrat? Vždycky se hodí mít po ruce nějakou inspiraci na nejlepší narozeninová přání pro ženy, z nichž budete moci vybírat. Pošlete některé z oblíbených krátkých přání, jako je například text: „Štěstí v životě, život ve zdraví…“

TOP:   AUTOŠKOLA a ZÁVĚREČNÉ ZKOUŠKY - často kladené otázky

Přání k narozeninám pro muže

Marně přemýšlíte, jaký napsat do přání k narozeninám pro muže text? Ať už chcete oslavence pobavit, potěšit nebo dojmout, máme pro vás spoustu zajímavých tipů. Mezi oblíbené texty patří třeba vzkaz „Ať jsou Tvé dnešní narozeniny a každý…“ nebo „Oslav svoje narozeniny jako křeček…“

Vtipná přání k narozeninám

Srandovní přání k narozeninám se vždycky hodí! Pokud chcete rozesmát kamaráda, sourozence, tatínka nebo třeba kolegu, přinášíme inspiraci. Zkuste například text „Člověk ví, že se stává starým….“ Nebo legrační přání k narozeninám „To, že už nejsi zrovna nejmladší, poznáš…..“

Zamilovaná přání k narozeninám

Chtěli byste své drahé polovičce poslat originální přání k narozeninám, kterým jí sdělíte, co pro vás znamená a že bez ní nemůžete být? Napsat zamilované přání pro miláčka může být oříšek. Připravili jsme pro vás ale několik textů, například „Nechci modré z nebe, protože….“ nebo vzkaz „Líbíš se mi tak moc….“