NEJLEPŠÍ PŘÁNÍ K MDŽ 2023: Vtipné i romantické vzkazy

0

Během Mezinárodního dne žen si lidé připomínají ženské úspěchy, ale i boj za rovnoprávnost a odstranění diskriminace. Jde také o skvělou příležitost, kdy můžete ženám ve svém okolí vyjádřit svou lásku, úctu a obdiv pomocí dárku nebo milé zprávy. Poradíme, čím potěšíte své nejbližší a jaké originální přání k MDŽ poslat mamince, sestře nebo přítelkyni.

Kdy se slaví MDŽ?

Mezinárodní den žen, který mnozí lidé znají hlavně pod zkratkou MDŽ, je mezinárodně uznávaný svátek oficiálně ustanovený Organizací spojených národů v roce 1975. Na našem území sice v současné době není svátkem oficiálním, ale v roce 2004 se zařadil mezi významné dny. Každoročně se slaví 8. března a připomíná stávku newyorských švadlen, které roku 1908 demonstrovaly za lepší platy, kratší pracovní dobu, ženská práva a konec dětské práce.

A co lidé během Mezinárodního dne žen vlastně oslavují? Kromě připomínky boje za ženská práva, rovnoprávnost mužů a žen či odstranění diskriminace by měl být tento den podle OSN také připomínkou veškerých ženských úspěchů, a to bez ohledu na etnické, národnostní, jazykové, kulturní, politické nebo ekonomické rozdíly. Lidé tak mohou ženám vyjádřit svou lásku nebo podporu, ale zároveň bojovat i za své přání, aby byl svět rozmanitý, spravedlivý a inkluzivní.

Dárky k MDŽ

V minulosti byl na našem území Mezinárodní den žen zpopularizován komunistickým režimem a jeho oslavy bývaly velice okázalé. Typickým dárkem, který děti nebo muži ženám nosili, se pak staly rudé karafiáty, který je dodnes pro mnohé symbolem Dne žen. Ačkoliv tedy komunisté MDŽ nevymysleli, lidé si jej s nimi i v dnešní době často spojují a vůbec ho neslaví nebo jej okázale ignorují.

Existují však i tací, kteří jsou věrní původní myšlence MDŽ a tento svátek berou jako hezkou příležitost, jak vyjádřit své babičce, mamince, sestře, přítelkyni či kamarádce, co pro ně znamená a že si jí váží.  Mezi nejoblíbenější dárky k Mezinárodnímu dni žen se přitom stále řadí květiny (a to jak ty řezané, tak i ty v květináči).

Žádnou ženu pak určitě neurazíte ani čokoládou, bonboniérou nebo jinou oblíbenou pochoutkou, a pokud jde o jídlo, radost své partnerce, sestře i kamarádce určitě uděláte tím, když ji vezmete do oblíbené restaurace nebo na nové místo, které společně vyzkoušíte. Někteří pak dávají přednost třeba parfému, šperku nebo jenom hezkému přáníčku s věnováním.

Přání k MDŽ od srdce

Pokud byste chtěli ženám ve svém okolí vyjádřit lásku a úctu jinak než prostřednictvím dárku, květiny nebo třeba vlastnoručně uvařené večeře, můžete vyzkoušet originální přání, které zakomponujete třeba do SMS zprávy, do e-mailu nebo do nějaké pěkné kartičky. Pokud sami nemáte inspiraci, jaké MDŽ přání ženám nebo dívkám ve svém okolí poslat, vyzkoušejte některé z našich tipů.

Být ženou je náročné, ale i krásné. Znamená to být silnou kotvou v přístavu i nekonečnou studnicí lásky. Raduj se z toho, že jsi žena! Přeji krásný Mezinárodní den žen.

K Mezinárodnímu dni žen ti přeji, abys byla silná, velkorysá a hlavně milovaná. Měj ráda sama sebe a věř si tak, jak věříš, že zítra znovu vyjde slunce. Všechno nejlepší k MDŽ!

Žena je jako květina, silná a křehká zároveň. Umí rozzářit úsměv na rtech i poškrábat svými trny. Když ji zahrneš láskou a péčí, rozkvete ti nádhernými květy. Když na ni ale zapomeneš, uschne. Přeji ti krásný Mezinárodní den žen, ať nadále kveteš a záříš tak jako dnes!

Dnes svůj svátek slaví všechny ženy světa. Maminky, babičky, sestry, dcery i přítelkyně. K MDŽ ti přeji všechno nejlepší a hlavně radost z toho, že jsi ženou!

Žena je krásná, dokonalá bytost sama o sobě. Miluj proto sama sebe tak, jak chceš, aby tě milovali ostatní, a buď šťastná za všechny dary, které ti život nadělil. Krásný Mezinárodní den žen!

Někdy je těžké se v nás vyznat, někdy to neumíme ani my samy. Někdy je složité nás potěšit, jindy dokážeme rozdávat radost po hrstech. Není to s námi jednoduché, ale bez nás je to nemožné. Přeji krásný Mezinárodní den žen!

Vím, že MDŽ je svátkem všech žen, ale pro mě jsi tu jenom Ty!

Nejlepším přítelem ženy nejsou diamanty ani květiny, ale dobrá kamarádka. Děkuji ti za to, že jsi tu pro mne, když se chci podělit o svůj smích nebo sdílet svůj pláč. Přeji ti krásný Mezinárodní den žen!

Buď krásná, křehká a svěží jako krůpěj rosy. Buď rázná, tvrdá a přímá, jak se to dnes nosí. Ale hlavně zůstaň svá, neboť originál je jen jeden.

Má nejdražší maminko, přeji Ti k Mezinárodnímu dni žen všechno nejlepší. Chci, abys věděla, že vím, co pro mě neustále děláš, i když to tak někdy nejspíš nevypadá. Moc si ten dnešní den užij!

Veršovaná přání k MDŽ

Ačkoliv se lidé často snaží přijít s originální básničkou k MDŽ, vymyslet zajímavou veršovanou gratulaci k Mezinárodnímu dni žen může být pro některé z nás velice náročné. Pokud i vy marně přemýšlíte o tom, jak prostřednictvím veršů potěšit svou kolegyni, dceru nebo maminku, inspirujte se básničkami z naší nabídky.

Dnešní den ženám patří, tak ať každá z vás zázrak spatří!

Trochu jsem se opozdil s přáním ke Dnu žen, moc se za to omlouvám, měj se jako sen.

Přejeme Ti ke Dni žen, ať se splní každý sen, který se v Tvé hlavě skrývá, a štěstí se na Tebe zblízka dívá!

Jsi žena a tak Ti dnes přeji to, co mají ženy nejraději. Snad potěším Tě květinou, jsi mojí láskou jedinou.

Ženy jsou silné, ženy jsou své, ženy jsou krásné a někdy taky náročné. Hloupý je ale ten, který jim nepřeje krásný Den žen!

Den žen je jen jednou za rok, to má každá žena nárok na květinu, pusu, bál, aby za ní muž vždy stál. Užij si ten dnešní den, vždyť je právě svátek žen!

Ženy slaví v celém světě květinový den, přijmi proto skromné přání od ostatních žen. Přejeme Ti hodně zdraví, lásku, úspěch, smích a splnění všech těch přání nejtajnějších Tvých. Krásný Mezinárodní den žen!

Vtipná přání k MDŽ

Chtěli byste poslat mamince nebo přítelkyni k MDŽ SMS zprávu s tím, co pro vás znamená, ale schází vám kreativita? Nebo snad marně přemýšlíte, jaké přání k Mezinárodnímu dni žen vlastnoručně napsat do zakoupeného přáníčka, protože byste rádi vymysleli něco vtipného a originálního, ale zrovna vás nic nenapadá? V tom případě by se vám mohly hodit některé z našich tipů.

Celý den si pozor dáváš na to, co sníš, vypiješ. Dneska to dej všechno stranou, ať si trochu užiješ! Za hlavu hoď předsevzetí, diety a zákazy, jediný den veselení, postavu ti nezkazí. Krásný Mezinárodní den žen!

Dej si ženo sklenku vína, po víně jsi vždycky jiná. Milá, svěží, přítulnější, prostě ze všech nejskvělejší. Všechno nejlepší k MDŽ!

Ženy slaví velmi rády, s dortem, kávou, kamarády. Užívej si života, k tomu patří dobrota. Zapomeň dnes na dietu, měj se taky trochu k světu. Tak si dneska dopřej, ženo, dnes máš všechno povoleno. Krásný Den žen!

Ženy mají dneska svátek, to zas bude velký zmatek. Víno, dorty, kafe, rum, hlavně ať nezboří dům. Oslav, že se máte rády, ať má párty řádné grády!

Ženu musíš milovat, i když se dnes mračí. Věř, že trocha lichotek ke štěstí jí stačí. K tomu pevné objetí nebo pusa velká, hned ti snese modré z nebe jako pilná včelka. Báječný Mezinárodní den žen!